Nighat پدر دیجیتال جنگجو مبارزه با مردسالاری


لاهور: با فلاش حلقه سبز-آرام و “هک مردسالاری” لپ تاپ برچسب Nighat پدر دیجیتال جنگجو. اما این حقوق بشر برنده جایزه و بنیانگذار Pakistans اول cyber-مزاحمت تلفنی هنوز هم اشک تا او به عنوان توصیف دریافت تماس از زنان ترس از کشته شدن توسط بستگان مرد برای استفاده از اینترنت.

“ما گاهی خودمان را درمانده… کسی ما را فرا می خواند و می پرسد برای کمک در حالی که گریه که لطفا صرفه جویی در زندگی من,” او می گوید AFP در دفاتر برای او غیر انتفاعی حقوق دیجیتال بنیاد در شهر شرقی لاهور.

بسیاری از جامعه پاکستان زندگی تحت پدرسالار منسوخ شده کد به اصطلاح “ناموسی” که systemises سرکوب زنان توسط آنها جلوگیری از به عنوان مثال انتخاب خود را و یا کار در خارج از خانه.

فعالان را محکوم فراگیر گاهی اوقات مرگبار خشونت توسط مردان — معمولا بستگان مرد — در برابر زنان که شکستن این تابوها. وضعیت وخیم است به اندازه کافی در جهان نیست.

اما پاکستان این است که فقط شروع به دست و پنجه نرم کردن با چه خشونت مفاهیم افتخار میانگین برای زنان آنلاین در یک کشور که در آن نفوذ اینترنت در 22 درصد و رشد, اما سواد دیجیتالی کم است.

شده اند وجود دارد نمونه هایی از مردان حمله به زنان برای استفاده از اینترنت در راه است که بسیاری از نقاط جهان در نظر طبیعی مانند انتشار عکس های خود در Facebook صفحه.

زنان رنج می برند

پدر و تشکیل دیجیتال حقوق پایه یک اتاق فکر مقابله با حقوق دیجیتال را از طریق یک جنس لنز در سال 2012 برنده خود را شناخت به عنوان یکی از مجله تایم نسل بعدی رهبران در سال 2015 و حقوق بشر لاله جایزه در سال 2016.

او راه اندازی cyber-مزاحمت تلفنی که در همان سال بودجه آن با 100.000 یورو ($108,000) در لاله پول جایزه. ایده او می گوید: “از خشم” در خشونت زنان رنج می بردند. خط تلفن در حال حاضر دریافت تا 20 تماس در روز و تعداد در حال افزایش است.

تماس گیرنده طیف وسیعی از افراد مشهور به زنان فقیر در عمیقا محافظه کار مناطق که بستگان مرد اجازه نمی دهد آنها را به ترک خانه های خود. بسیاری از تماس در مورد غیر مبتنی بر رضایت طرفین انتشار خود صمیمی تصاویر.

این موضوع می تواند مضر به اندازه کافی برای زنان در کشورهای توسعه یافته است. در پاکستان و حتی در موارد خفیف می توانید ببینید خانواده منع زنان از حضور در مدرسه و یا آنها را مجبور به سریع ازدواج برای نجات خود “افتخار” در حالی که در شدید ترین آن می تواند کشنده باشد.

بسیاری از کار خط تلفن می کند تا توضیح دهد که به چه رجوع آنها. رسانه های اجتماعی شرکت ها در حال بازی توپ, پدر می گوید — و برخی از آنها حتی مورد توافق برای ایجاد “تنش کانال” برای گرفتن محتوا در اینترنت به سرعت زمانی که یک زن در زندگی در معرض خطر است.

اما او هشدار می دهد که جامعه دستورالعمل طراحی و توسعه توسط شرکت هایی که معمولا ما مبتنی بر مناسب نیست در پاکستان است. “من فکر می کنم آنها نیاز به انجام بیشتر:” پدر می گوید. بیش از سه سال در, لاله پول اجرا شده است.

در حال حاضر تلفنی زنده می ماند تنها به لطف کمک های کوچک از گروه هایی مانند هلند مبتنی بر مدافعان دیجیتال, مشارکت, است که پشتیبانی از فعالان حقوق.

کار خطرناک

بسیاری از پدران و فعالیت ریشه در آنچه او را توصیف به عنوان “امتیاز” — داشتن پدر و مادر که هر چند بی سواد خود جنگیدند به شش فرزند خود آموزش و پرورش.

پدر او به مبارزه طلبیده محافظه کارانه تر بستگان او اصرار داشت او را ترک ازدواج سوء استفاده, مبارزه برای بازداشت پسرش و مطالعه قانون در یک co-ed دانشگاه. مثال دیگر راه او حمایت کرده است او لبخند می زند. “آن… به من می گوید که شما اصلا نیاز به این همه آموزش و پرورش به عنوان یک فمینیست,” او می گوید.

در حال حاضر او احساس می کند او باید همین کار را برای دیگران — اما او کاملا آگاه است که او کار خطرناک است. نسل های قبلی از فمینیست در زمان دولت ظلم و ستم. او نسل است که مقابله با این موضوع در خانه و محل کار به معنی آن است که دیگر انتزاعی انتقاد برای مردان در زندگی خود.

که او theorises است یکی از دلایل این واکنش می تواند بسیار شدید باشد. او به نقل از آخرین سال بین المللی زنان روز مارس در پاکستان که دیدم زنان به نوبه خود بی سابقه ای در اعداد با صدای بلند جشن طلاق و دوره های, در میان چیزهای دیگر.

پاسخ سریع بود و تکان دهنده در شدت آن با پدر و توصیف آخوندها ساخت تجاوز و تهدید به مرگ علیه مارس برگزارکنندگان در ویدئوها به طور گسترده ای توزیع شده آنلاین. 2016 قتل از رسانه های اجتماعی ستاره Qandeel بلوچ نیز نهفته او می گوید.

بلوچ تقسیم پاکستان با ویدئوها و selfies, اهلی با استانداردهای غربی اما تحریک آمیز در پاکستان است. او خفه شد توسط برادرش در سال 2016 در چه نامیده شده است این کشور بسیاری از مشخصات بالا “افتخار” کشتن.

“او یک قهرمان بود برای من… او چه می خواست انجام دهد و هر کاری می توانید انجام این کار در پاکستان” پدر می گوید. پدر می گوید که او نمی تواند کمک کند اما دیدن شباهت بین خودش و بلوچ.

آنها از زمینه های مشابه هر دو سمت چپ و سوء استفاده از ازدواج و هر دو را به دست اورد شهرت با صدای بلند به چالش کشیدن تابوهای اجتماعی آنلاین — هر چند مسلما نه در بسیار به همان شیوه. او قتل “من را تکان داد بد,” او می گوید AFP. “این به اندازه کافی به لرزش همه ما است.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im