دهلی نو شورش در معرض هند هندو و مسلمان تقسیم

یک نمای کلی از شورش-آمار منطقه در پی درگیری بین مردم حمایت و مخالفت با cententious اصلاح هند به قانون تابعیت. — عکس: AFP

دهلی نو: گل محمد تا به حال پر رونق کسب و کار کفش تا مسلحانه مردان نقاب دار سوزانده مغازه ها خود را در دهلی اخیر فرقه ای شورش مخربی هماهنگی بین هندوها و مسلمانان در این محله است.

هندو-اکثر محله Ashok نگر در شمال شرقی حاشیه هند پایتخت بود یک بار برگزار می شود تا به عنوان مثال از اینکه چگونه مردم با زمینه مذهبی متفاوت زندگی می side-by-side مسالمت آمیز است.

در حال حاضر آن است که مملو از سوء ظن و نفرت به مردم آسیب دیده از خشونت است که به کشته شدن دست کم 38 نفر و مجروح گفت: بسیاری از آنها در تلاش برای آمدن به شرایط با آنچه که اتفاق افتاده است.

“من تا به حال دو مغازه در اینجا به 10 سال گذشته و آنها سوخته آنها را” محمد گفت: AFP در لرزش صدای او در اشک را شکست. “من در اینجا از آنجا که دوران کودکی من بسیار سخت کار می کرد (برای راه اندازی کسب و کار) اما در حال حاضر من همه چیز را از دست داده اند.”

نزدیکی و محمد رشید خان نگاه کرد مستقیما در سوخته باقی مانده از سه طبقه خانه یک بار پر از خنده و جشن.

“ما تنها جان سالم به در برد زیرا ما دور بودند برای عروسی در روستا. چگونه می توان به کسی اعتماد در حال حاضر پس از آنچه اتفاق افتاده است به ما؟” خان گفت: AFP.

خشونت بدترین در دهلی نو در سال های اخیر را شکست پس از تظاهرات در برابر قانون تابعیت که منتقدان می گویند که ضد مسلمان تبار به جنگ بین هندوها و مسلمانان در روز دوشنبه و سه شنبه.

ترس برای زندگی خود را

یک پرسنل پلیس (L) متوقف می شود اعضای حزب کمونیست هند (CPI) برای سوزاندن یک تمثال نمایندگی اتحادیه خانه وزیر Amit Shah به demend استعفای خود را برای مسئولیت در مورد خشونت در دهلی نو. — عکس: AFP

در پی خشونت, داستان های پدید آمده از مردم مورد ضرب و شتم با چاقو و یا به ضرب گلوله به مرگ توسط اوباش بلکه هندو همسایه که ارائه شده پناه به دوستان مسلمان.

بز کشاورز انور Chotu 58 ساله کشیده بود از خانه اش در Shiv Vihar, شات مرده و بدن خود را به پرتاب آتش شورش برادرش محمد Chotu گفت: AFP.

انتظار خارج از سردخانه و به جمع آوری بدن محمد Chotu گفت که او موفق به زنده ماندن پس از فرار به هندو همسایه خانه با همسر و پنج فرزند است.

“آنها به ما پناه و حفاظت ما حتی پس از برخی از مهاجمان در درب خود را به چک کنید اگر آنها پنهان شده بودند ما,” او گفت:.

Bilkis یک مادر-از-هفت خانهاش در Ashok نگر نیز نابود طول داد و بیداد گفت: او هندو همسایگان در زمان در خانواده او را به عنوان او را سرزنش خارجی برای ضرب وشتم.

“آنها (هندو همسایه) به ما سطل آب به آتش کشیده خیس کردن. آنها همچنین پیشنهاد ما چای” گفت: Bilkis که با استفاده از تنها یک نام است.

ساکنان مسلمان از Ashok نگر — یک فقیر طبقه کارگر محله crisscrossed با کوچه های باریک و باز کردن فاضلاب — گفت: آنها همیشه احساس کرده بود استقبال.

اما غرق غم و اندوه از دست دادن خانه های خود و معیشت و باور آنها هدف قرار گرفتند توسط اوباش گفت: برخی از آنها نمی دانم اگر آنها می تواند اعتماد همسایگان خود را دوباره.

“ما (هندو) همسایگان واقعا سعی کردم به ما کمک زیادی. اما در دوران این ایمان ما را متزلزل می شود. ما هرگز تصور نمی کرد که چیزی شبیه به این هرگز اتفاق می افتد,” محمد سلیم گفت: AFP.

قرارداد کارگر فیصل گفت: تنها محلی از مسجد و خانه ها و مغازه ها از پنج به شش خانواده مسلمان در محله مورد حمله قرار گرفتند.

“همه چیز دست نخورده است” 26 ساله گفت: AFP. “حمله عینک, ماسک, ما نمی دانیم که آنها چه کسانی بودند. اما ما می دانیم که کسی به آنها کمک کرد به ما شناسایی خانه ها و مغازه ها.”

تنوع فرهنگی و یا تقسیم ؟

برخی از 80 درصد از سرخپوستان شناسایی به عنوان هندوها. مسلمانان بزرگترین گروه اقلیت ساخت تا 14 درصد یا 200 میلیون نفر — جمعیت هند.

هند به مدت طولانی گرفته شده پراید در سنت های سکولار و وعده برابری و برادری.

پرسنل پلیس بازداشت اعضای حزب کمونیست هند (CPI) به عنوان آنها تقاضای استعفای اتحادیه خانه وزیر Amit Shah برای مسئولیت در مورد خشونت در دهلی نو. — عکس: AFP

اما نزاع های مذهبی غیر معمول نیست و منفجر شده به شورش ادعا هزاران نفر از زندگی است.

در سال 1984 حداقل 3000 نفر — عمدتا سیک ها — کشته شدند در درگیری که فوران پس از ترور در هند و سپس نخست وزیر ایندیرا گاندی توسط دو سیک امنیتی سپاه پاسداران است.

در سال 2002 برخی از 1000 نفر — عمدتا مسلمانان — شد کشته در شورش آغاز شده توسط اراذل و اوباش آتش زدن یک قطار محفظه حمل فعالان هندو در گجرات دولت است.

در سال 1992 هندو-مسلمان شورش ادعا کرد بیش از 2000 زندگی می کند.

منتقدان می گویند که خطوط گسل را بدتر تحت نارندرا نخست وزیر هندو-ملی دولت با استناد به های اخیر سیاست از جمله لغو هند تنها با اکثریت مسلمان منطقه کشمیر را نیمه استقلال.

در خارج از سردخانه و هندو و مسلمان خانواده ها در انتظار اجساد عزیزان خود را به منتشر شد و ایران با یک هيجان غم و اندوه.

“هیچ چیز را می توان از طریق خشونت. آن است که فقط بی معنی است و یک برنده در اینجا” Vinod Kumar که عمو ویر Bhan شد, کشته طی درگیری های روز دوشنبه گفت: AFP.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>