NCERT می افزاید: abrogation از ماده 370-طبقه 12 درسی قطره متن در تجزیه طلبی در, J&K

توسط PTI

دهلی نو: این NCERT تجدید نظر کرده و یک فصل در آن کلاس 12 علوم سیاسی کتاب درسی به رها کردن یک پاراگراف تجزیه طلبی در جامو و کشمیر و برای اضافه کردن اشاره مختصری از دور انداختن آن وضعیت خاص سال گذشته است.

شورای ملی تحقیقات آموزشی و آموزش (NCERT) است تجدید نظر فصل در کتاب “سیاست در هند پس از استقلال” برای جلسه علمی 2020-21.

در حالی که موضوع “تجزیه طلبی و فراتر از آن” حذف شده از فصل لغو ماده 370 که به سابق ایالت جامو و کشمیر, ویژه, وضعیت, گنجانده شده است که تحت عنوان “منطقهای”.

در اوت 5 سال گذشته این مرکز تا به حال اوراق دولت وضعیت خاص و تقسیم آن به سرزمین های اتحادیه جامو و کشمیر و لاداخ.

“یک رشته از جدایی طلبان که می خواهند جداگانه کشمیری کشور مستقل هند و پاکستان. سپس گروه هایی هستند که می خواهند کشمیر به ادغام با پاکستان است.

“علاوه بر این وجود دارد که یک سوم رشته ای که می خواهد خودمختاری بیشتر برای مردم از دولت در هند, اتحادیه اروپا” حذف بخش بخوانید.

در این فصل پس از آن مذاکرات در مورد رئيس جمهور در قانون اعمال شده در ژوئن 2018 پس از اخذ تاییدیه انصراف حمایت خود را به Mehbooba مفتی دولت و نسبت و خويشاوندى با خروج از ماده 370.

تجدید نظر بخشی که در آن فصل در مورد جامو و کشمیر می گوید: “جامو و کشمیر تا به حال یک وضعیت خاص در ماده 370 قانون اساسی هند. با این حال به رغم این منطقه شاهد خشونت و تروریسم مرزی و بی ثباتی سیاسی داخلی و خارجی انشعابات”.

“مقاله منجر به از دست دادن جان بسیاری از جمله غیر نظامیان بی گناه پرسنل امنیتی و شبه نظامیان. علاوه بر این نیز وجود دارد که در مقیاس بزرگ جابه جایی کشمیری Pandits از دره کشمیر” آن را بخوانید.

“در اوت 5, 2019, مجلس مجبور به تصویب یک قطعنامه abrogating وضعیت ویژه به J و K در ماده 370 قانون اساسی است. دولت نیز باز دو اتحادیه سرزمین — Ladakh با هیچ قانونی مجمع و جامو و کشمیر با یک” تجدید نظر بخش بخوانید.

تجدید نظر شده کتاب طول می کشد را به حساب این تحولات که در جامو و کشمیر از سال 2002 به بعد.

در اوایل این ماه یک جنجال تا به حال فوران بیش از این کاهش درسی توسط CBSE با توجه به COVID-19 وضعیت با مخالفان وی از سوی مامورین که فصل در هند دموکراسی و کثرت هستند که “کاهش یافته است” به تبلیغ یک ایدئولوژی خاص.

اما هیئت مدیره بود و اصرار داشت آن است که یک بار اندازه گیری برای این سال تحصیلی تنها است و نه محدود به یک موضوع خاص است که پیش بینی شده است.

هیئت مرکزی آموزش متوسطه (CBSE) اعلام کردند, جدید, برنامه درسی برای کلاس های 9 تا 12 برای 2020-21 علمی جلسه پس از rationalising تا 30 درصد از برنامه درسی.

با توجه به به روز رسانی برنامه درسی فصل حذف شده از کلاس 10 درسی هستند کسانی که در برخورد با دموکراسی و تنوع و جنسیت و مذهب و طبقه محبوب مبارزات و جنبش ها و چالش ها به دموکراسی است.

برای کلاس 11 حذف بخش شامل فصل در فدرالیسم شهروندی, تقرير سکولاریسم و رشد دولت های محلی در هند.

به طور مشابه کلاس 12 دانش آموزان می باشد لازم به مطالعه این فصل در هند روابط با همسایگان خود — و پاکستان و میانمار و بنگلادش و سریلانکا و نپال تغییر ماهیت اقتصادی هند, و توسعه و جنبش های اجتماعی در هند و demonetisation, در میان دیگران.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>