مشرف خیانت مورد: PBC حرکت apex دادگاه در برابر LHC تصمیم

تصویر: fhba/ از طریق اخبار

اسلام آباد: پاکستان بار شورای (PBC) به چالش کشیده دادگاه عالی لاهور را (LHC) تصمیم در دادگاه عالی پاکستان روز چهارشنبه. LHC اعلام کرده بود که قانون اساسی یک دادگاه ویژه به سعی کنید به طور کلی (retd) مشرف برای خیانت خلاف قانون اساسی است.

دادگاه عالی در کنار قانون اساسی محدودیت در مورد دادخواست ارسال شده در دیوان عالی کشور گفت.

این حکم از تاریخ 13 ژانویه باید لغو اظهار داشت: درخواست, درخواست دادگاه راس اعلام LHC تصمیم خلاف قانون اساسی است.

این طومار خواسته است که مشرف رئیس جمهور پاکستان از قانون و عدالت اداره تحقیقات فدرال (FIA) و دادگاه ویژه ساخته شود یک حزب به درخواست.

این PBC زمینه مورد از طرف معاون رئیس عابد ساقی.

LHC در ژانویه 13, حال نامیده می شوند ‘قانون اساسی’ تشکیل یک دادگاه ویژه به سعی کنید این نظامی سابق دیکتاتور.

این حکومت است که با اصلاح ماده 6 قانون اساسی که بر اساس آن مشرف شده بود گناهکار شناخته نمی تواند اعمال شده در مورد ‘ex post facto’ (گذشته نگر).

ماده 6 قانون اساسی اصلاح شد از طریق 18 متمم در سال 2010 در حالی که این مورد در برابر مشرف نگران حوادثی که اتفاق افتاد قبل از آن.

این تصمیم در پاسخ به درخواست ثبت شده توسط مشرف به چالش کشیدن تشکیل دادگاه ویژه برای خیانت پرونده علیه او.

رئيس جمهور سابق به چالش کشیده بود نه تنها این اعتقاد بلکه از تشکیل دادگاه ویژه که دست او را به مجازات مرگ برای خیانت و همچنین شکایت علیه او توسط دولت سابق نخست وزیر نواز شریف که منجر به مشرف بودن تلاش برای جرم است.

مرگ محکوم دست

در 17 دسامبر 2019 ویژه دادگاه او را محکوم به مرگ برای تحمیل یک وضعیت اضطراری در نوامبر 3, 2007.

دادگاه در آن جهت کوتاه گفت: آن را به حال تجزیه و تحلیل شکایات سوابق استدلال و حقایق در مورد به مدت سه ماه. دادگاه اضافه آن را پیدا کرده بود مشرف به جرم خیانت با توجه به ماده 6 قانون اساسی پاکستان برای تحمیل یک وضعیت اضطراری در نوامبر 03, 2007.

این اکثریت بود حکم با دو تا از سه قاضی به تصمیم مشرف. SHC عدالت اکبر بود و عقیده داشت از حکم.

خیانت مورد

PML-N دولت تا به حال در زمینه خیانت پرونده مشرف بر دیکتاتور سابق را تحمیل اضافی-قانون اساسی اضطراری در نوامبر 2007.

سابق فرمانده ارتش بود تحت تعقیب در این پرونده در ماه مارس 2014 پس از او به نظر می رسد قبل از دادگاه. او با رد تمام اتهامات عنوان شده علیه.

در مارس 18, 2016, رئیس جمهور سابق پاکستان را ترک کرده بود برای دبی برای درمان پزشکی پس از نام او حذف شد از خروج از لیست کنترل به دستور دیوان عالی کشور است.

چند ماه بعد دادگاه ویژه اعلام کرده بود او را مجرم اعلام و دستور مصادره اموال خود را با توجه به مستمر ناتوانی به نظر می رسد.

بعد پاسپورت و کارت هویت نیز لغو شد به دستور دادگاه راس.

رئیس دادستان منصوب PML-N, Mohammad Akram شیخ بود در سال گذشته مناقصه استعفای خود را. در استعفا نامه ارسالی به وزیر کشور, شیخ بیان کرده بود خود را ناتوانی در ادامه با مورد با توجه به تغییر دولت در مرکز.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>