مشرف خیانت مورد: LHC سفارش در برابر تشکیل دادگاه ویژه به چالش کشیده در SC

رئیس جمهور سابق پرویز مشرف. عکس: فایل

اسلام آباد: سند دادگاه عالی کانون (SHCBA) به چالش کشیده شده است دادگاه عالی لاهور تصمیم پرویز مشرف خیانت مورد شفاعت است که تشکیل دادگاه ویژه حلال بود گزارش ژئونیوز.

این SHCBA در آن طومار درخواست دیوان عالی کشور برای بازگرداندن این تصمیم به جایزه مشرف مجازات اعدام و اعلام کرد که دادگاه عالی نیست که هر مقام به شنیدن دادخواست علیه قانون اساسی دادگاه ویژه.

درخواست بیشتر استدلال کرد که LHC نیست بررسی حقایق و قانون به درستی نه دادگاه عالی ارائه هر گونه اهمیت به مدارک و شواهد ارائه شده توسط دادستان.

ماه گذشته LHC در تصمیم خود داشتند نامیده می شوند تشکیل یک دادگاه ویژه شنیدن مشرف خیانت مورد خلاف قانون اساسی و حکم داد که اصلاح ماده 6 قانون اساسی که بر اساس آن مشرف شده بود گناهکار شناخته نمی تواند اعمال شده در مورد ‘ex post facto’ (گذشته نگر).

ماده 6 قانون اساسی اصلاح شد از طریق 18 متمم در سال 2010 در حالی که این مورد در برابر مشرف نگران حوادثی که اتفاق افتاد قبل از آن.

این تصمیم در پاسخ به درخواست ثبت شده توسط مشرف به چالش کشیدن تشکیل دادگاه ویژه برای خیانت پرونده علیه او.

مشرف تا به حال تحویل داده شده است که مجازات اعدام را در دسامبر سال گذشته پس از اینکه اتهام پنج فقره در 2-1 اکثریت حکم.

پس از آن مشرف به حال با نزدیک شدن به LHC با سه دادخواست که واصل شد در ماه ژانویه است.

رئيس جمهور سابق به چالش کشیده بود نه تنها این اعتقاد بلکه از تشکیل دادگاه ویژه که دست او را به مجازات مرگ برای خیانت و همچنین شکایت علیه او توسط دولت سابق نخست وزیر نواز شریف که منجر به محاکمه.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>