بیش از یک دوجین محقق و استاد دانشگاه های آمریکا به دلیل روابط با دولت چین دستگیر شده اند

بیش از ده ها دانشجو، محقق و استاد دانشگاه های آمریکا در سال گذشته به اتهام های مربوط به ادعای روابط شان با دولت چین دستگیر شده اند، اغلب در حالی که کمک های مالی با بودجه مالیات دهندگان آمریکا را می پذیرند.

وزارت دادگستری تلاش زیادی را بر بررسی افرادی با روابط با حزب کمونیست چین (CCP) متمرکز کرده است که از مواضع خود در پردیس های آمریکایی برای بهره مندی از پکن استفاده می کنند، اغلب با جذب استعداد یا سرقت مالکیت معنوی. بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ دست کم ۱۴ نفر به اتهام های مرتبط دستگیر شدند.

در حالی که برخی از مظنونین در سال ۲۰۱۹ مورد بررسی و اتهام قرار گرفت، به نظر می رسید تنش ها با چین در سال ۲۰۲۰ تلاش ها را برای پاسخگو نگه داشتن این افراد افزایش می دهد.

در ماه اوت يک مقام چينی آمريکا را به نظارت و آزار دانشجويان و محققان چينی در محوطه های آمريکايی متهم کرد. تحریم های قرار داده شده بر نهادهای چینی – مانند سپاه تولید و ساخت سین کیانگ، یک گروه شبه نظامی که بخش عمده ای از اقتصاد را در سین کیانگ اداره می کند و گفته می شود آزار و اذیت اقلیت ها را ترتیب داده است – همچنین تنش را ملتهب کرده است.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه در اوایل ماه اوت گفت: «برای مدتی آمریکا با تعصب ایدئولوژیک، مدام دانشجویان و محققان چینی را تحت نظر، آزار و اذیت و با وصیت بازداشت می کند و فرضیات گناه علیه محققان چینی را مطرح می کند.» said

اینها افرادی هستند که در کالج های سراسر آمریکا کار یا تحصیل می کنند که با دولت چین رابطه داشته اند و به جرایم مربوط به وابستگی پنهان شده شان متهم شده اند.

هایژو هو: researcher پژوهشگر دانشگاه ویرجینیا که هنگام تلاش برای سوار شدن به یک هواپیما به چین با تحقیقات دزدیده شده دستگیر شد، در اواخر اوت ۲۰۲۰ به جرایم فدرال از جمله سرقت اسرار تجاری متهم شد. هو، یک ملیت چینی، سوءظن مقامات را پس از یک غربالگری معمول در فرودگاه اوهایر شیکاگو در ۲۵ اوت در حالی که در تلاش برای سوار شدن به یک پرواز به چین بود، برانگیخت.

گوان لی: یک ملیت چینی که پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس بود، متهم به از بین بردن شواهد برای جلوگیری از تحقیقات اف بی آی شد. لی با ویزای غیر مهاجر جی-۱ در آمریکا بود. گفته می شود لی در ۲۵ ژوئیه یک هارد دیسک را به سطل زباله ای در نزدیکی ساکنش پرتاب کرد. اف بی آی هارد دیسک را پس از اینکه لایواس اجازه سوار شدن به یک پرواز به چین را نداشت بازیابی کرد و به اف بی آی اجازه بررسی کامپیوترش را نداد.

سونگ گوئو ژنگ: یک استاد و محقق با روابط با دانشگاه های متعدد آمریکا به دلیل پنهان کردن روابط با دولت چین و استفاده از بودجه فدرال برای انجام تحقیقات و جذب استعداد برای چین دستگیر شد. ژنگ در انکوریج ۲۲ مه در حالی که تلاش می کرد سوار یک پرواز به چین شود دستگیر شد. گفته می شود ژنگ در مورد روابطش با چین با کارفرمایانش در موسسه ملی بهداشت دروغ گفته است، و بر اساس این بیانیه کمک های مالی با بودجه مالیات دهندگان را پذیرفت. ژنگ به عنوان استاد یا محقق سابق در دانشکده های پزشکی دانشگاه های متعدد از جمله دانشگاه پن استیت و دانشگاه ایالتی اوهایو ذکر شده است. دانشگاه ایالتی اوهایو به روزنامه دیلی کالر تأیید کرد که ژنگ در زمان دستگیری کارمند دانشگاه است و در حالی که دانشگاه به سمت فسخ پیش می رود، به مرخصی بدون حقوق گذاشته شد.

سونگ گوئو ژنگ از دانشگاه ایالتی اوهایو متهم شده است که از بیش از ۴ میلیون دلار برای حمایت از تحقیقات به نفع دولت چین در https://t.co/FuVaYYZlLv

— Chemistry World (@ChemistryWorld) July 19, 2020

دکتر شیائو-جیانگ لی: Emory University استاد سابق دانشگاه اموری که در ماه مه به اتهام تشکیل اظهارنامه های مالیاتی کاذب پس از پذیرش حداقل 500 هزار دلار بودجه دولت چین که هرگز در مورد اظهارنامه های مالیات بر درآمد فدرال گزارش نکرده بود، اعتراف کرد. لی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ در حالی که در دانشگاه چینی کار می کرد، دست کم ۵۰۰٬۰۰۰ دلار درآمد خارجی گزارش نداد. لی در برنامه هزار استعداد، یک برنامه استخدام استعدادهای درخشان دولت چین شرکت کرد که در برخی موارد منجر به نقض قوانین آمریکا از جمله جاسوسی، سرقت اسرار تجاری و اعطای تقلب شده است.

چارلز لیبر: رئیس وزارت شیمی و زیست شناسی شیمیایی هاروارد متهم به کمک به دولت چین و پنهان کردن روابط خود در حالی شد که میلیون ها بودجه را در ژانویه ۲۰۲۰ پذیرفت. او در ماه ژوئن به اتهام اظهارات دروغین به مقامات فدرال در مورد مشارکت ش در برنامه هزار استعدادیابی چین مورد کیفرخواست قرار گرفت. لیبر در دانشگاه فناوری ووهان (WUT) در چین به یک «دانشمند استراتژیک» تبدیل شد که هاروارد از آن خبر نبود. وزارت دادگستری در بیانیه ای اعلام کرد که او بعدها از حداقل سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۵ به یک شرکت کننده قراردادی در طرح هزار استعداد چین تبدیل شد..

فنگ “فرانکلین” تائو: تائو قراردادی برای کار تمام وقت با یک دانشگاه چینی داشت در حالی که تحقیقات با بودجه فدرال را نیز در دانشگاه کانزاس انجام می داد که منجر به کیفرخواست در ماه ژوئن شد که تائو را با هفت فقره تقلب سیم و سه فقره اظهارات دروغین شارژ می کرد. گفته می شود تائو در طرح هزار استعداد نیز نقش داشته است.

زاوزونگ ژنگ: یک ملیت چینی که به اتهام سرقت تحقیقات زیستی و تلاش برای قاچاق آن به چین مورد کیفرخواست قرار گرفت، ژنگ اعتراف کرد که از مواد دزدیده شده برای انجام تحقیقات و انتشار نتایج با نام خودش استفاده خواهد admitted کرد. این فعالیت همه در حالی بود که توسط هاروارد حمایت می شد و در مرکز پزشکی بث اسرائیل دیاکونس کار می کرد.

دکتر چینگ وانگ: وانگ در ماه مه پس از حذف آگاهانه وابستگی ها به یک دانشگاه چینی و پذیرش ۳ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی از چین در حالی که ۳٫۶ میلیون دلار بودجه از موسسه ملی بهداشت را نیز پذیرفت، دستگیر و متهم به ادعاهای دروغین و تقلب سیم شد. وانگ کارمند سابق بنیاد کلینیک کلیولند، یک مرکز پزشکی دانشگاهی غیرانتفاعی است و سمت رئیس کالج علوم و فناوری زندگی را در دانشگاه علم و صنعت هوازونگ در ووهان چین بر عهده داشت. 

.⁦@DOJPH⁩ اعلام کرد که چینگ وانگ استاد چینی اوهایو به عنوان بخشی از یک عملیات مشترک انجام شده توسط اف بی آی و Dep. بهداشت و خدمات انسانی برای تقلب در سیم مربوط به بیش از 3.6 میلیون دلار کمک مالی از مرکز پزشکی کلیولند دستگیر https://t.co/dureQddlUX

— آدام میلشتاین (@AdamMilstein) مه 20, 2020

جیمز پاتریک لوئیس: استاد سابق دانشگاه ویرجینیای غربی که اعتراف کرد دانشگاه را متقاعد می کند که به او مرخصی پرداختی اعطا کند تا بتواند به چین سفر کند و برای یک موسسه رقیب به نام آکادمی علوم چین کار کند. به گزارش وزارت دادگستری در ماه مارس، لوئیس مزایای اسراف از جمله یارانه تحقیقاتی ۵۷۳٬۰۰۰ دلار (۴ میلیون یوان)، یارانه زندگی حدود ۱۴۳٬۰۰۰ دلار (۱ میلیون یوان) و حقوق ۸۶٬۰۰۰ دلار (۶۰۰٬۰۰۰ یوان) دریافت کرد.

سیمون ساو-تئونگ آنگ: استادی که در ماه مه دستگیر شد و سپس در ماه ژوئیه پس از عدم افشای روابطش با دانشگاه ها و شرکت های چین در حالی که بودجه تحقیقاتی ناسا را می پذیرفت، کیفرخواست صادر کرد. به گزارش وزارت دادگستری، آنگ از سال ۱۹۸۸ استاد مهندسی برق و پژوهشگر دانشگاه آرکانزاس-فایت ویل بود.

خوان تانگ: تانگ در سانفرانسیسکو دستگیر شد و در ۲۶ ژوئن قبل از اینکه بنا به گزارش ها در کنسولگری چین در سانفرانسیسکو مخفی شود، به تقلب در ویزا arrested متهم شد. بر اساس اسناد دادگاه، تانگ در مورد درخواست ویزای غیر مهاجر خود به تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۹ دروغ گفته بود و در آنجا ادعا کرد که پژوهشگر دانشگاه کالیفرنیا دیویس (UC Davis) است و گزارش داده بود که هیچ پیوندی با حزب کمونیست نظامی یا چینی ندارد. saying جستجوهای اینترنتی اف بی آی عکس هایی از او را با لباس نظامی و شواهدی که او برای دانشگاه پزشکی نظامی نیروی هوایی کار می کرد و همچنین یک گواهی نامه پیدا کرد و گفت که او «یک پرسنل نظامی فعال محسوب می شود.»

قاضی اعطای وثیقه برای محقق سابق UC دیویس و دانشمند چینی خوان تانگ https://t.co/3HrHlIwciD pic.twitter.com/W6cABTsnBs

— CBS Sacramento CBS13 (@CBSSacramento) August 29, 2020

Anming Hu: charged دانشیار گروه مهندسی مکانیک، هوافضا و زیست پزشکی در دانشگاه تنسی، ناوکسویل که متهم به تقلب در سیم و دروغ در مورد رابطه اش با یک دانشگاه چینی در حالی که پذیرش بودجه از ناسا بود. هو با کیفرخواست فدرال مواجه شد و به سه فقره تقلب در سیم و سه فقره اظهارات دروغین متهم شد. (مرتبط: موسسات کنفوسیوس شده اند به سرعت حل — در اینجا ده ها نفر هنوز هم در پردیس های آمریکا باقی مانده)

YanqingYe: indicted دانشجوی دانشگاه بوستون که به اتهام تقلب در ویزا، اظهارات دروغین، اقدام به عنوان عامل یک دولت خارجی و توطئه در ماه ژانویه مورد کیفرخواست قرار گرفت. گفته می شود شما ستوان ارتش آزادی بخش خلق، نیروهای مسلح چین و یکی از اعضای CCP است. شما دخالت خود را با PLA و CCP در حالی که در دانشگاه بوستون پنهان, دسترسی به وب سایت های نظامی ایالات متحده و ارسال اسناد و اطلاعات ایالات متحده به چین. 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر