بیش از 50mn آواره داخلی در سال گذشته در معرض خطر به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس


ژنو: جنگ و فاجعه مجبور بیش از 33 میلیون نفر به فرار در داخل کشورهای خود در سال گذشته قرار دادن آنها در معرض خطر بیشتری در میان جهانی COVID-19 همه گیر بین المللی مانیتور هشدار داد در روز سه شنبه.

شکل جدید به ارمغان می آورد تعداد کل زندگی مردم در داخلی جابه جایی به یک رکورد 50.8 میلیون, با توجه به گزارش های داخلی جابجایی نظارت مرکز (IDMC) و Norwegian Refugee Council (NRC).

تعداد آوارگان داخلی (آوارگان) به مراتب بالاتر از برخی از 26 میلیون که فرار کرده اند در سراسر مرزها به عنوان پناهنده شد.

“آوارگان داخلی هستند اغلب بسیار آسیب پذیر زندگی مردم در شلوغ اردوگاه پناهگاه های اضطراری و اسکان غیررسمی با کمی و یا بدون دسترسی به بهداشت و درمان” IDMC مدیر الکساندرا Bilak در بیانیه ای گفت.

“جهانی coronavirus همه گیر خواهد آنها را بیشتر در معرض خطر هنوز,” او گفت:, هشدار آن را “سازش خود را در حال حاضر متزلزل شرایط زندگی بیشتر محدود کردن دسترسی آنها به خدمات ضروری و کمک های بشردوستانه.”

در این گزارش که درگیری مجبور 8.5 میلیون آوارگان داخلی به فرار سال گذشته در کشورهایی مانند سوریه, جمهوری دموکراتیک کنگو و اتیوپی و سودان جنوبی.

با هم با کسانی که در حال حاضر آواره بیش از 45 میلیون نفر زندگی می کنند در داخلی جابه جایی در آورده با درگیری از جمله نزدیک به 6.5 میلیون نفر در سوریه که ویران شده است با نه سال از جنگ داخلی.

یکی دیگر از 5.1 میلیون نفر در داخلی جابه جایی ناشی از بلایای طبیعی در پایان 2019 از نزدیک به 25 میلیون نفر که خانه های خود فرار کرد با توجه به حوادث در طول سال

– عدم با ابعاد حماسی –

“سال پس از سال درگیری و خشونت ریشه کن کردن میلیون ها نفر از مردم از خانه های خود” NRC رئیس Jan Egeland در بیانیه ای گفت:.

“در مجموع ما در حال شکست با ابعاد حماسی برای محافظت از جهان ترین آسیب پذیر” او اظهار تاسف کرد و خواستار اقدام هماهنگ و اصرار دارد که “در این عصر coronavirus ادامه خشونت سیاسی است و کاملا بی معنی.”

برخی از 4.5 میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود توسط طوفان Fani در هند و بنگلادش طوفان Idai و کنت در موزامبیک و طوفان دوریان در باهاما.

سنگین و طولانی مدت باران و جاری شدن سیل در آفریقا مجبور دیگر دو میلیون نفر به آوارگان داخلی در سال گذشته در این گزارش گفت:.

اما Bilak اشاره کرد که بیشترین جابجایی با توجه به بلایای طبیعی بودند در واقع “دولت-رهبری پیشگیرانه تخلیه به صرفه جویی در زندگی و محافظت از مردم” است و بسیاری از افراد قادر به بازگشت به خانه نسبتا به سرعت “به عنوان طولانی به عنوان خانه خود شده است به طور کامل نابود شد”.

رفتن به جلو Bilak هشدار داد که این بیماری همه گیر کوروناویروس می تواند آن را مشکل تر برای کشور به مراحل مورد نیاز به تخلیه قبل از آب و خطرات ضربه پس از هزاران نفر از مردم نباید شلوغ هم در پناهگاه.

“چگونه شما تعادل آن زمان حساس به کمک های بشردوستانه تلاش های خود را با تلاش ملی برای مبارزه با گسترش COVID است برای رفتن به یک تعادل دشوار است,” او گفت:.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net