Modi chants ‘Siyavar Ramchandra ki Jai’, promises grand temple at Ayodhya soon

خدمات اکسپرس نیوز

آغاز آدرس خود را با شعارهای ‘Siyavar Ram Chandra Ki Jai’، نخست وزیر Narendra Modi روز چهارشنبه در ابراز قدردانی از همه شهروندان کشور، دیاسپورای هند در سراسر جهان و تمام ارادتمند لرد رام به عنوان سنگ پایه و اساس برای معبد رام در آیودهیا. او نبايد از فداکاري هاي هزاران نفر براي ديدن اين لحظه شکوه ياد مي کرد

این اولین بار بود که مودی به شهر معبد مراجعه کرد تا پس از به دست گرفتن نخست وزیر هند، در رام جانامبهومی نماز بجا آورد. قبل از این، او در سال ۱۹۹۱ یک سال قبل از تخریب ساختار مورد مناقشه در ۶ دسامبر ۱۹۹۲ به همراه ال کی ادوانی به این شهر سفر کرده بود. از سال ۲۰۱۴، PM فاصله امنی را از Ayodhya و مسئله معبد رام حفظ کرده است.

در طی سخنرانی که با احساسات و بالا بودن صحبت های لرد رام و ارادتمند او همراه بود، پ.م به یک معبد بزرگ و الهی وعده داد که شعار پیروزی امروز نه تنها در ایودیا انعکاس می داد بلکه توسط تمام سرخ پوستان و رام ارادتمند در سراسر جهان شنیده می شد.

تماشا | PM مودی می کند سنگ پایه و اساس برای معبد رام در Ayodhya

پ.م گفت شکوه روز کشور را با طلسم لرد رام مسحور کرده بود و نشاط مناسبت و شادی در قلب هر ایراد بود.

با اشاره به مبارزه دهه ها برای دیدن امروز، PM مودی گفت که رام لالا (نوزاد لرد رام) که سال ها در چادر زندگی می کنند در نهایت معبد خود را در حال حاضر. او در مورد آزادی نهایی لرد رام از چرخه شکستن و دوباره ساخته شدن صحبت کرد – که برای قرن ها ادامه داشت.

“لرد رام در قلب ماست، هر کاری که باید بکنیم، او الهام بخش ماست” او بیشتر گفت که تلاش برای به پایان برساند وجود خود را انجام شد اما لرد رام اساس اتوس هند است. او نتواند هرگز نابود و کم شود.

جنبش ساخت معبد رام، فداکاری، مبارزه و عزم و تصمیم داشت. من به کسانی که قربانی کردن این امکان را داده است تعظیم می کنم.” با این حال، PM کوتاه از ذکر نام رهبرانمانند LK Advani، MM جوشی و Ashok Singhal متوقف شد.

در پ.م لرد رام را به عنوان یک عامل متحد کننده ی سانتانا دارما که مظهر حقیقت، عدالت و عشق به تمام جهان بود، به تصویر می کشد.

او همچنین در مورد چگونگی ساخت معبد رام مدرن، بزرگ و الهی در Ayodhya خواهد شهر معبد را به یکی از زیارت ترین اتفاق می افتد جهان با اضافه کردن بزرگتر به آن و تغییر ماتریس اجتماعی و اقتصادی خود را با باز کردن ویستاهای جدید توسعه منجنیق.

قبل از آن، پ.م مراسم بومی پوجان را در محوطه رام جانمابهومی انجام داد و با به کار بردن خاک پناهگاه بر پیشانی اش به صورت تیلاک به نتیجه رسید.

قبل از شروع مراسم برای بومی پوجان، PM پرداخت dandwat پرانام (سجود) به لرد رام.

در پیشاپیش مراسم، نخست وزیر از معبد هانومان گارهی قرن دهم برای نمازهای ویژه بازدید کرد. همچنین او نهال درخت پریجات را در محل پوجان بومی کاشت.

در کنار رونمایی از پلاک ی که به نشانه ی گذاشتن سنگ پایه، پ.م.م نیز یک تمبر پستی بزرگداشتی را بر روی ‘Shree Ram Janmabhoomi Mandir’ منتشر کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im