عکس: AFP

پیشاور: افغانستان پسران فروش میوه های تازه در چرخ دستی های نشانه های نوشته شده به زبان فارسی دری و یا پشتو و رستوران ها در شلوغ بازار فروش افغان ظروف مانند Kabuli pulao. اما این “مینی کابل” در پاکستان است که در این هفته علائم 40 سال از میزبانی پناهندگان افغان.

این یک گریم نقطه عطف برای تمام نسل از خانواده هایی که فرار از جنگ برای ایجاد یک زندگی در پاکستان اما هنوز هم چهره آینده نامشخص و بدون روشن شدن مسیر به شهروندی. “ما صرف تمام عمر در اینجا می گوید:” نیاز محمد 50 ساله کارگر از ولایت ننگرهار افغانستان که فرار به پاکستان در سال 1980.

“ما تا به حال مراسم عروسی و ازدواج در اینجا بچه های ما در اینجا متولد شده اند … ما باید شغل و کار در اینجا در حالی که وجود دارد هیچ صلح در افغانستان است. همین دلیل است که ما خوشحال هستند در اینجا.” روز یکشنبه دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ را وارد اسلام آباد برای یک کنفرانس سازمان ملل متحد می گوید: “ارسال یک جهانی یادآوری در مورد سرنوشت میلیون ها افغان ها زندگی می کنند به عنوان پناهندگان”.

“چالش اصلی در حال حاضر است برای ادامه به ارائه پشتیبانی به پاکستان در میزبانی آنها را … و همچنین به دسترسی به مهارت و آموزش و پرورش برای جوان افغان جمعیت در اینجا” Indrika Ratwatte آسیا مدیر آژانس پناهندگان سازمان ملل UNHCR و گفته در روز جمعه.

وضعیت موقت

پاکستان یکی از بزرگترین پناهنده-میزبانی سازمان ملل در جهان به حدود 2.4 میلیون ثبت شده و ثبت نشده افرادی که فرار کرده اند در افغانستان و برخی به عنوان دور برگشت به عنوان تهاجم اتحاد جماهیر شوروی از سال 1979.

بسیاری از زندگی در اردوگاه, در حالی که دیگران ساخته اند زندگی خود را در پاکستان شهرستانها پرداخت اجاره و کمک به اقتصاد است. “مینی کابل”, شلوغ پناهندگان بازار در شمال غربی شهر پیشاور به برخی از 5000 مغازه ها — همه اجرا شده توسط پناهندگان افغان.

همچنین بخوانید: کری از اصرار Pompeo به بررسی هند ‘نگران اقدامات’ پیش از مغلوب ساختن پیشی جستن بازدید

اما وضعیت همواره موقت با ضرب العجل تعیین شده برای آنها را به ترک پاکستان بارها و بارها تحت فشار قرار دادند پشت به جنگ در افغانستان بدتر. حتی کسانی که به صرف چند دهه در این کشور نمی تواند اموال خود را و یا به دست آوردن کارت های هویت و تنها به تازگی مجاز به باز کردن حساب های بانکی.

مدت کوتاهی پس از او به قدرت رسید نخست وزیر عمران خان قول داد به کمک مالی آنها تابعیت — اما بحث وعده موجب خشم شده است و صحبت از پس.

“من ترجیح می دهند به ماندن’

با این وجود بسیاری از پناهندگانی که به صحبت کرد AFP در پیشاور اخیرا گفته اند که عشق خود را به تصویب رسید خانه. جاوید خان 28 متولد شد و در پاکستان است, عروسی یک پاکستانی زن و سه پسر خود را.

“من را ترک خواهد کرد تنها اگر پاکستان نیروهای من” او به خبرگزاری فرانسه گفت. این وضعیت می تواند در عین حال تغییر: افغانستان, ممکن است در مورد اولین قدم در راهی طولانی به سوی صلح. در اواخر روز پنجشنبه به ما گفت که آن را امن هفت روز کاهش خشونت در کشور است که به آن امیدوار است به شما اجازه می دهد آن را به اعتصاب یک معامله با طالبان به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: یک توافق صلح بود “بسیار نزدیک”.

چنین معامله اجازه می دهد واشنگتن برای آغاز خروج سربازان در ازای تضمین های امنیتی از طالبان و یک وعده برای آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان. اما پناهنده شدند و تردید در مورد آنچه در آن به معنی برای آنها.

محمد فیروز که به پاکستان بیش از 40 سال پیش در کابل در حال حاضر اجرا می شود یک فروشگاه پارچه در “مینی کابل”. نشستن در یک صندلی در مقابل مغازه اش به او گفت که او با حمایت از خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا — اما leery از ما و طالبان انگیزه.

“آنها پس از مورد علاقه خود را. هیچ کس در مورد مراقبت از ما, خدا تنها امید برای ما,” او گفت:. حتی اگر صلح می آید, بسیاری از پناهندگان گفت که آنها ترجیح می دهند به ماندن در پاکستان که در آن آنها می توانند حمایت خود را خانواده.

در خوانش اردوگاه پناهندگان در خارج از پیشاور حدود 5000 پناهنده در فقر زندگی می کنند. Yaseen الله, 26, جمع آوری ضایعات و فروش آن به junkyards. خانواده او — او مادر چهار برادر و چهار خواهر — به اشتراک گذاشتن یک اتاق دو گل خانه با لوله کشی ندارد.

آنها همچنین از ولایت ننگرهار در سراسر مرز-و با وجود خشونت از زندگی در اردوگاه مشتاق هستند برای رفتن به عقب. “من هیچ کار هیچ کار در افغانستان است. پس چه خواهد شد من وجود دارد؟” الله خواسته است.

محمد کارگر از ننگرهار به توافق رسیدند. “من باید برای تغذیه, خانواده من, بچه ها,” پدر, هفت, همه, متولد شده در اردوگاه و گفته زبان پشتو با پاکستان لهجه. “من گفت: آن را از قلب من و من بسیار روشن در آن است که من ترجیح می دهند به ماندن در اینجا. من نمی خواهم به بازگشت.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im