رهبر شبه نظامیان اسلم فاروقی باید دست به پاکستان برای تحقیقات: FO

افغانستان ریاست عمومی امنیت ملی NDS) منتشر شد در این تصویر از عبدالله اوراکزی همچنین به عنوان شناخته شده اسلم فاروقی رهبر تروریست لباس داعش را متلاشی گروهی استان خراسان (ISKP). NDS/فایل

اسلام آباد: اسلم فاروقی رهبر ممنوع لباس داعش را متلاشی گروهی استان خراسان (ISKP) باید دست به پاکستان “برای تحقیقات بیشتر” امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: سفیر افغانستان در اسلام آباد در روز پنج شنبه.

در بیانیه منتشر شده پس از این سفیر افغانستان احضار شد که وزارت امور خارجه گفت: اسلام آباد بود “منتقل پاکستان انداز با توجه به دستگیری داعش-K رهبر اسلم فاروقی توسط مقامات افغانستان در 5 آوریل سال 2020”.

“آن شد و تاکید کرد که پاکستان شده بود ابراز نگرانی خود را بر فعالیت های این گروه بودند که به وضوح مخل به پاکستان” در این بیانیه اضافه شده است.

“موضع پاکستان در این زمینه بود که به طور منظم و مشترک با دولت افغانستان و دیگران مربوط می شود.

“این تأکید به سفیر که پس از اسلم فاروقی درگیر شد در ضد پاکستان فعالیت در افغانستان او باید دست به پاکستان برای تحقیقات بیشتر” آن خوانده شده بیشتر است.

اسلام آباد بیشتر تاکید به کابل که هر دو طرف باید هماهنگ کردن اقدامات خود در مبارزه با تروریسم از جمله از طریق ایجاد ساز.

هند ‘بازیگوش و زمینه صادر کند’ حملات

در روز سه شنبه پاکستان را رد کرده بود هند گزارش ارتباط اسلام آباد به ماه گذشته حمله تروریستی در یک Gurdwara در پایتخت افغانستان کابل خواستار تلاش “بسیار بازیگوش و زمینه صادر کند”.

“ما رد رسما الهام گرفته از گزارش های به ظاهر شدن در رسانه ها به دنبال لینک پاکستان با حمله تروریستی به Gurdawara در کابل در 25 مارس سال 2020” یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود و اضافه کرد که این کشور تا به حال “در حال حاضر به شدت محکوم کرد نامردان حمله تروریستی که در آن بسیاری از زندگی با ارزش را از دست داده بودند”.

حداقل 25 نفر کشته و هشت زخمی که مهاجمان ناشناس و بمب گذاران انتحاری مورد حمله یک سیک مجتمع مذهبی در کابل. دولت افغانستان گفت: همه مهاجمان کشته شده بودند توسط نیروهای امنیتی اما یک سخنگوی طالبان را رد کرده مسئولیت این حمله را در یک پیام در توییتر.

پاکستان تا به حال خواستار عاملان توان به عدالت به ارمغان آورد با توجه به خارجه. “به عنوان یک کشور که دچار بسیاری از است و مبارزه قاطعانه در برابر این معضل تروریسم از جمله وزارت امور خارجه-حمایت از تروریسم ناشی از سراسر مرز پاکستان قویا معتقد است که چنین نفرت اقدامات تروریستی هیچ, سیاسی, مذهبی یا اخلاقی توجیه” سخنگوی اضافه شده بود.

‘تلاش نومیدانه’

پاکستان نیز تاکید کرد که هند در تلاش برای به طور مداوم تهمت اسلام آباد شد و با هدف انحراف توجه از نیروهای خود را’ خشونت و پرخاشگری در اشغال کشمیر است که تحت یک حکومت نظامی و همچنین ارتباطات و رسانه خاموشی پس از اوت 5, 2019, هنگامی که آن وضعیت خاص لغو شد.

“همانطور که برای انگیزه گزارش ها در رسانه های, این آشکارا طراحی شده به بدگویی پاکستان است. هند به طور کلی کمپین اسمیر در برابر پاکستان است که به خوبی شناخته شده” بیانیه خوانده بود.

“به دنبال به دلالت پاکستان در این حمله تروریستی بخشی از جان گذشته تلاش های هند در حال ساخت برای منحرف کردن توجه خود را از اقدامات غیر قابل قبول و دولت-تروریسم در هند اشغال جامو و کشمیر (IOJ&K).

“ما مطمئن هستیم که چنین هند ترفندها موفق نخواهد شد در گمراه کردن جامعه جهانی” آن اضافه شده بود.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de