پزشکی کمک های مالی در مبارزه با ویروس نمی خواهد که نفوذ در کانادا سیاست های آینده می گوید: ترودو

در این فایل عکس گرفته شده در تاریخ 29 مارس سال 2020 نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در حال سخنرانی در یک کنفرانس خبری در COVID-19 وضعیت در کانادا از محل اقامت خود در اتاوا کانادا است. — AFP

مونترال: نخست وزیر کانادا جاستین ترودو روز سه شنبه هشدار داد که کمک های مالی از تجهیزات پزشکی توسط شرکت های خارجی مانند Huawei در مبارزه با کروناویروس را بدون تاثیر بر آینده سیاست های دولت است.

“ما خواهد شد کمک های مالی دریافت تجهیزات از شرکت های مختلف و ما خوشحال هستیم که مردم در حال ارائه است که” او گفت:.

“اما ما انتظار نداریم که این به هر گونه تاثیر در تصمیم گیری های آینده, او گفت:. “این را نمی خواهد تحت تاثیر قرار ما تصمیم گیری در مسائل دیگر در سال به آمده است.”

نخست وزیر خواسته شد که اگر کمک های مالی به کانادا توسط Huawei می تواند تاثیر خود را در سیاست های دولت به سمت چینی مخابراتی غول پیکر است که در مرکز طولانی دیپلماتیک بحران بین اتاوا و پکن است.

در زمانی که چهره جهان با کمبود ماسک, Huawei به کانادا بیش از یک میلیون ماسک 30,000 صورت سپر و 50000 جفت دستکش با توجه به جهان و ایمیل روزانه.

یک Huawei سخنگو در کبک را تایید نمی کند این اعداد و ارقام در بیانیه ای به خبرگزاری فرانسه.

“شرکت های متعدد ساخته شده و تلاش های مشابه و ما خوش شانس هستیم که در یک موقعیت و فن و مالی برای کمک به جمعیت کانادا” در بیانیه ای گفت:. “هدف ما این بود که برای کمک به مردم کانادا و نه برای به دست آوردن تبلیغات است.”

در ماه ژانویه در کانادا دادگاه شروع به تعمق در مورد اینکه آیا به ادامه استرداد به ایالات متحده Huaweis رئیس امور مالی Meng Wanzhou متهم به تقلب در بانک توسط واشنگتن است.

Meng, دختر Huaweis بنیانگذار دستگیر شد و در سال 2018 در طول یک توقفگاه بین راه در ونکوور به درخواست ایالات متحده تنظیم کردن بی سابقه اختلاف بین کانادا و چین است.

کانادا باید تصمیم بگیرد در ماه های آینده که آیا آن را اجازه Huawei برای استقرار یک شبکه 5G در قلمرو آن که واشنگتن مخالف هشدار داد که این امر تهدیدی برای جاسوسی و خرابکاری از شبکه های غربی.

در دیگر coronavirus تحولات ترودو گفت که کانادا را 30,000 ماسک بخشی از تلاش برای کاهش وابستگی آن به تامین کنندگان خارجی.

همانطور که از ظهر سهشنبه, کانادا به حال 17,065 جدید کروناویروس موارد و 369 مرگ و میر ناشی از این بیماری است.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de