مکانیزم تنظیم برای آزادی زندانیان طالبان می گوید: اشرف غنی

تصویر: AFP

کابل (وخت): رئیس جمهور اشرف غنی گفت: یک مکانیزم کرده و برای آزادی زندانیان طالبان و یک فرمان ریاست جمهوری خواهد بود صادر شده و به زودی خبرگزاری آناتولی گزارش داد روز دوشنبه

افغانستان آمد و پس از او در زمان ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور کشور برای یکی دیگر از دوره پنج ساله.

تاریخی پیمان که ایالات متحده و طالبان امضا شده در فوریه 29 در دوحه — که غنی دولت بود و نه یک حزب — را فراهم می کند برای انتشار تا 5000 طالبان زندانیان در ازای به 1000 دولت افغانستان اسیران توسط مارس 10.

اما رئیس جمهور قبلا رد شده که گفت: آزادی زندانیان باید مذاکره شود.

در طول ریاست جمهوری inaugurations — از غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله — صدای دو انفجار شنیده شد در کابل. به عنوان آژیر شنیده شد سربار غنی به جمعیت گفت که ماند پس از انفجار: “من هیچ جلیقه ضد گلوله در تنها من پیراهن من خواهد ماند حتی اگر من را به قربانی سر من.”

تلخ دشمنی بین او و رئیس سابق خود را اجرایی عبدالله مطرح شده است و ترس برای افغانستان شکننده دموکراسی به عنوان ما آماده به ترک کشور است.

نظر سنجی شد و در سپتامبر برگزار شد اما تکرار تاخیر و اتهام تقلب انتخابات به معنای این است که رییس جمهور وقت بود تنها اعلام کرد به عنوان برنده دور دوم در ماه فوریه — جرقه خشمگین پاسخ از عبدالله قول داد که به فرم خود را موازی با دولت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im