Manipur خرید 50,000 کیت آنتی ژن, ramps تا تست پس از جهش در Covid-19 مورد

خدمات اکسپرس نیوز

guwahati: جهش در تعداد موارد Covid-19 باعث شده است که دولت Manipur شیب دار کردن تست.

این آخرین ایالت شمال شرقی است که مرگ جاوید-۱۹ را ثبت کرده است. در ابتدا امیدی وجود داشت که دولت تا حد زیادی بی تاثیر باقی خواهد ماند اما ثابت شده است که اشتباه است.

زن جوانی که دانشجوی دانشگاه بریستول در بریتانیا است، اولین بیمار Covid-19 ایالت بود. اون از اون موقع بهبود پيدا کرده بر سر آخرین آمار، ایالت در مجموع ۳۴۶۶ مورد شامل ده مورد مرگ دارد. اکنون ۱۵۳۰ مورد فعال وجود دارد. جمعیت این ایالت ۲۷٫۲ لاخ بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ است.

در روزهای اولیه امکانات محدودی داشتیم. ما برای آزمایش های دوباره نمونه ها را به پونا می فرستادیم و بعد منتظر می شدیم تا نتایج حاصل از آن بیاید. ما اکنون زیرساخت های در جای خود را داریم که به ما کمک می کند تا روزی ۲۵۰۰ آزمایش انجام بشه. تا کنون 94808 تست با نرخ مثبت بودن این ایالت در 3.39 درصد ثبت شده است.”

دولت در حال انجام RT-PCR همراه با آزمایش آنتی ژن. وزیر گفت که 50000 کیت آنتی ژن که روز جمعه وارد ایالت شدند، به بالا و بالا نبودن آزمایش ها کمک می کند.

ما در تمام بخش های مونتاژ مراکز قرنطینه راه اندازی کرده بودیم و تا به امروز، 39000 نفر از بازگشتگان در سطح جامعه قرنطینه شده اند، 19500 در مراکز قرنطینه نهادی و 2500 نفر در مراکز قرنطینه پرداخت شده. بنابراین، ما تا کنون حدود 61000 بازگشته را اداره کرده اند، “Jayantakumar گفت:

وزیر گفت: به عنوان Manipur دولت فقیر با منابع محدود است، همه گیر و ناشی از قفل به شدت اقتصاد خود را تحت تاثیر قرار بود. در ماه مه، او به وزیر بهداشت اتحادیه دکتر خشن واردان به دنبال بودجه از Rs. 100 کرور برای مقابله با این بیماری نوشته شده بود.

جایانتکومار گفت حتی به عنوان دولت در حال مقابله با همه گیر، یکی دیگر از مسئله آن را در مورد درمان بیماران غیر کووید نگران بود. او گفت که دولت دستور داده است که اجباری برای همه بیمارستان ها به اعتراف بیماران غیر Covid. زن قبیله ای باردار دو روز پیش پس از آن که گفته می شود از پذیرش توسط پنج بیمارستان محروم شده بود درگذشت.

مانيپور ميانمار مرز يوش به مهر و موم باقي مي ماند

دولت مانيپور عجله اي براي باز کردن مرز ايالت با ميانمار براي تجارت نداره Jayantakumar گفت دولت ایالتی از نزدیک وضعیت کووید-۱۹ در ایالت و همچنین کشور همسایه را زیر نظر دارد.

وزیر امور خارجه گفت: «باز کردن فوری مرز ها به عنوان میانمار نیز تحت تاثیر همه گیر است و این کشور دارای امکانات بهداشتی و درمانی محدود، دفاع از آن نیست.

تعداد قابل توجه ي معامله گران در مانيپور به تجارت مرزي با ميانمار وابسته است. دولت در ابتدا ممنوعیت واردات اقلام غذایی بسته بندی شده را اجرا کرد. بعدا مرز رو بسته کالادر حال سقوط تحت 22 دسته، هم نابود شدنی و هم غیر قابل نابود شدن، مجاز به واردات از میانمار است. کالا بیشتر اقلام غذایی، از جمله ماهی و میوه است.

پیش از شیوع Covid-19، واردات روزمره کالا از طریق مرز میانمار بود به لحن 10 Rs کروآر. به غیر از معامله گران، حمل و نقل نیز در پایان دریافت هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>