Mahathir استعفای شروع جنگ قدرت در مالزی با دشمن سابق انور

(فایل) در این فایل عکس گرفته شده در تاریخ 1 ژوئن 2018, Malaysias نخست وزیر Mahathir محمد (R) و سیاستمدار انور ابراهیم ترک پس از یک کنفرانس خبری در کوالالامپور. عکس: AFP

کوالالامپور: مالزی فرو شد به یک مبارزه تلخ قدرت روز شنبه به عنوان Mahathir محمد به دنبال تشکیل یک دولت وحدت ملی پس از شوک استعفای اما پیر دشمن انور ابراهیم نیز تحت فشار قرار دادند برای تبدیل شدن به نخست وزیر.

شوک تحولات عمیق تر در یک بحران است که زمانی شروع شد که ائتلاف حاکم — که شامل هر دو مردان هنگامی که آن را با هجوم به یک تاریخی نظرسنجی پیروزی در سال 2018 — به هم ریخت بعد از شکست آخر هفته پیشنهاد برای تشکیل یک دولت جدید و بدون توجیه.

انور بود Mahathir را که جانشین تعیین شده اما او به احتمال زیاد رانده شده اند را مسدود و از تبدیل شدن به رهبر, اگر این تعطیلات آخر هفته پیشنهاد موفق شده بود.

خود را به شدت طوفانی رابطه شکل مالزی سیاستمداران همیشه از Mahathir — در طول یک برای اولین بار از روی لئامت دادن در 1990s — اخراج انور به عنوان معاون خود و او زندانی مشکوک لواط و فساد اتهامات عنوان شده علیه.

آنها آشتی پیش از سال 2018 سنجی به سرنگونی یک فساد گرفتار ائتلاف به رهبری توسط Najib Razak, اما بسیاری از آنها تردید Mahathir خواهد چوب به نذر به دست قدرت او است ،

Mahathir در 94 جهان قدیمی ترین رهبر منصوب شد رهبر موقت پس از استعفای دوشنبه و او به نظر می رسد در ابتدا به حمایت قوی برای بازگشت به لیگ برتر.

اما پشتوانه سقوط دور زود پنج شنبه و شایعات swirled انور تا به حال به دست آورد به اندازه کافی پشتیبانی از نمایندگان مجلس برای این کار بالا است.

انتظارات افزایش یافت که Mahathir ممکن است در نهایت صرفنظر کردن از قدرت تنها برای افراد مسن رهبر به اعلام در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس به ملت است که او می خواست برای ایجاد یک دولت وحدت ملی و مایل به بازگشت به لیگ برتر.

“سیاست حزب باید کنار گذاشته در حال حاضر گفت:” Mahathir. “اگر اجازه من سعی خواهد کرد برای تشکیل یک حکومت فراگیر و نه جانبداری با هر یک از احزاب سیاسی.”

“اگر من هنوز هم به حمایت از من باز خواهد گشت. اگر من نمی خواهد قبول هر کس انتخاب شده است,” او اضافه شده است.

مانورهای رندانه برای حمایت

لحظاتی بعد در کنفرانس مطبوعاتی در مقر حزب انور گفت که او تا به حال دریافت حمایت از سه طرف در “پیمان امیدی” ائتلاف — گروه بندی در قدرت تا زمانی که Mahathir ترک — برای تبدیل شدن به نخست وزیر.

انور گفت: این ائتلاف دعوت کرده بود Mahathir به جلسه روز سه شنبه شب و پس از شکست او برای نشان دادن آنها را به جلو به عنوان نامزد خود را.

“پس از تلاش برای سرنگونی دولت در هفته گذشته ما همچنان ثابت قدم در دفاع از قیمومیت از مالزی, مردم,” او گفت:.

پس از خواندن این بیانیه افزود: “ما ترک آن را به کاخ تصمیم بگیرند”.

رسما پادشاه انتصاب نخست وزیر و با او مصاحبه شده است تمام کشور نمایندگان مجلس از دوشنبه به کار کردن که از آنها پشتیبانی می کند.

یک نامزد باید پشتیبانی از حداقل 112 نمایندگان مجلس — بود اما روشن نیست که آیا انور یا Mahathir خواهد رسیدن به آن تشدید شانس یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات.

گزارش ها می گویند که Mahathir در حال حاضر پیشنهادی دولت وحدت ملی به رهبران سراسر طیف سیاسی سهشنبه, اما آنها رد این ایده است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>