Madhu Kishwar حرکت SC به اقامت سابق CJI Ranjan Gogoi را Rajya سبها انتصاب

توسط سرپرستان

دهلی نو: حقوق بشر سازمان Manushi بنیانگذار Madhu Kishwar روز چهارشنبه در زمینه پیل در دادگاه عالی به چالش کشیدن نامزدی رئیس سابق دادگستری از هند Ranjan Gogoi به عنوان یک عضو از Rajya سبها.

Kishwar ادعا در این طومار که او احساس می کند عمیقا آزرده در انتصاب عدالت Gogoi به Rajya سبها به عنوان “آن را به خطر انداخته استقلال و اعتبار ما قضائیه در بالاترین سطح است. در طول تصدی خود به عنوان یک قاضی دیوان عالی کشور و به خصوص پس از او رئیس دادگستری هند عدالت Gogoi تحویل چندین تاریخی قضاوت که برخی از آنها تا به حال بالقوه برای ایجاد ناآرامی های گسترده”.

او خواست دیوان عالی کشور به تصویب یک مسیر به ماندن اطلاع رسانی و منظور از مارس 16 که سابق CJI ساخته شده است یک Rajya سبها عضو.

Kishwar اصرار داشت که Gogoi نامزدی را به عنوان یک Rajya سبها عضو توسط رئیس جمهور باعث می شود آن را یک سیاسی ملاقات و در نتیجه سایه ای از شک در اعتبار احکام تحویل داده و خود را تحت headship دیوان عالی کشور است.

او با ثبت این درخواست بدون هیچ گونه نمایندگی قانونی بر روی زمین که “استقلال قوه قضائیه” یک بخش ضروری از ساختار پایه قانون اساسی و همچنین به عنوان یک رکن دموکراسی است.

Kishwar گفت که قدرت قوه قضائیه نهفته در ایمان شهروندان این کشور در آن است. “هر گونه عمل می کنند که ایجاد هر گونه سوء برداشت بر استقلال قوه قضائیه بود و در حال حاضر یک جایی سابق CJI نامزد شده است به Rajya سبها مقدار به یک حمله بر استقلال قوه قضائیه” او ادعا در دادخواست.

او همچنین خواست apex دادگاه به تصویب یک مسیر برای استفاده از محدودیت های موجود در بخش 8 از Lokpal و Lokayukta عمل, 2013 در سابق قضات دیوان عالی کشور و دادگاه بالا.

Kishwar گفت که استقلال قوه قضائیه ضروری است از ویژگی های قانون اساسی و سیاست. “این بخشی از ساختار پایه دکترین به عنوان enunciated توسط SC در یک سری کامل از قضاوت. احكام SC برای انتصاب قضات از طریق Collegium سیستم به حداقل رساندن نقش اجرایی است استوار بر ضرورت حفظ استقلال قوه قضائیه” او گفت: در این طومار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>