مستند می آید به عنوان دو بد شانسی برای متفاوت-abled به عنوان آنها در تلاش برای امن مبانی

بیان اخبار سرویس

دهلی نو: از آنجا که مستند Reena دوی شده است در تلاش برای پایان می رسد دیدار. زمانی که پول زد او در بازگشت از گجرات سورات به روستای خود Gohal در Jharkhand پرداخت 800 تومان به ازای هر بلیط به یک کارگزار.

حتی اگر در ابتدا او سعی به سازش شوهرش دارو که دچار فلج او دهکدهای از دست داد امید که قادر به بهانه ماهانه مبلغ 6000 تومان مورد نیاز برای حمایت از سلامت خود را. تنها کمک به او را دریافت کرده است در قالب جیره خواهد شد که او دو هفته.

“من از دست مهتر پسر من سال گذشته است. من نمی دانم که چگونه من به شما زندگی می کنند اگر چیزی اتفاق می افتد به من ، در سورت های من در ابتدا به عنوان یک داخلی کمک کند. بعد از آن من شروع به کار در ساری کارخانه. من یک پسر جوان به پشتیبانی. اما در حال حاضر من خیره در هیچ منبع امرار معاش. وجود دارد هیچ کار در روستا” گفت: Reena.

“بازگرداندن شوهر من که فلج در قطار بود نه آسان است,” او اضافه شده است.

Lalit Kumar, بنیانگذار Evara بنیاد گفت: هر چند در حالی که دولت با صدور دستورالعمل برای متفاوت-abled مردم حقوق کارگران و یا اعضای خانواده خود که معلول بودند سمت چپ تا حد زیادی unaddressed.

“هزاران نفر از کارگران مهاجر بودند مجبور به راه رفتن به خانه متحده است. افراد معلول شدند با هیچ گزینه دیگری هم بودند و های انجام شده توسط همکاران خود در برخی موارد در صورت عدم وجود حمل و نقل گفت:” کومار.

به عنوان مقیاس انسانی در مقیاس آشکار میان این مستند با کارگران مهاجر خیره در مقیاس بزرگ از دست دادن اشتغال کسانی که با بیمار یا متفاوت-abled اعضای خانواده گفت: وضعیت تیره و تار.

Nizamuddin انصاری که مشغول به کار به عنوان یک دستمزد روزانه کارگر در سورات و بازگشت به گیریدیه در Jharkhand در اواسط ماه مه.

همسر خود را به عنوان یک داخلی کارگر. بدون یک منبع درآمد آنها مجبور به بازگشت به خانه خود را متفاوت-abled دختر.

“او متفاوت است… ما سعی کردیم بسیاری از درمان است اما هیچ چیز کار می کرد. در حال حاضر وجود دارد نه برای همه به اندازه کافی به غذا خوردن. ما دریافت کرده اند هیچ چیز از دولت…هر گونه کمک به ما خوب خواهد بود در این شرایط گفت:” انصاری.

با توجه به سرشماری سال 2011 در اطراف 2.68 کرور نفر ‘متفاوت-abled’ است که 2.21 درصد جمعیت هند. سیاست های ملی برای افراد معلول 2006 به رسمیت می شناسد که افراد معلول هستند ‘با ارزش منابع انسانی برای کشور است.”

درصد از جمعیت غیرفعال کشور در میان مردان و زنان در حال 2.41 درصد و 2.01 درصد بود.

در سال 2001 – 2011, افزایش تعداد معلولین مشاهده شد هر دو در مناطق شهری و روستایی.

J, L, کال, بنیانگذار, همه, هند, کنفرانس نابینایان اشاره کرد درآمد بصری-اختلال کارگران که کسب معیشت را به عنوان مقیاس کوچک مغازه داران و یا دستفروشان در خانه متحده قرار داده شد و در انتظار نگه داشته در طول این مستند.

راجش Vishwakarma است که به صورت بصری به چالش کشیده و اجرا می شود یک فروشگاه کوچک که او با مجموعه یک سازمان غیر دولتی کمک های اولیه گفت: منبع درآمد خشک در طول مستند در اوتار پرادش را جلون.

“این است که یک فروشگاه کوچک… این تنها منبع درآمد برای پدر و مادر من و من. اما وجود دارد هیچ فروش اقلام است. چیزهای حاشیه ای بهبود یافته در آخرین هفت روز… وجود دارد یک مستمری ماهانه از 500 تومان برای متفاوت-abled که من دریافت” گفت: Vishwakarma.

“ناهمگونی از ناتوانی است که اغلب نادیده گرفته از نظر حکومت و سیاست گذاری. با وجود سیاست های موجود وجود دارد نقاط ضعف در اجرای آنها. اقتصاد سیاسی معلولیت نیاز به درک. این نگرش است که دولت در حال از دست دادن پول اگر آنها در حال سرمایه گذاری در زیرساخت ها برای متفاوت-abled” گفت: آنیتا Ghai فرهنگستان ناتوانی و فعال حقوق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im