کشمیری رهبر خالده شاه. عکس: الجزیره

کشمیری رهبر شیخ محمد عبدالله پدر خالده شاه در آمار دولت هند برای, تلاش برای پاک کردن تاریخچه از اختلاف دره.

در مصاحبه ای با قطر بر اساس media house , Al Jazeeraعبدالله دختر ضربه در دولت هند برای سلب این سرزمین اشغال شده از استقلال در آگوست 5 و برچیدن شیخ عبدالله تولد به عنوان یک دولت تعطیلات در دره.

“این است که قطعا مضر” شاه گفت: الجزیره در خانه اش در سرینگر که در آن او را تحت بازداشت خانگی بوده است از ماه اوت سال گذشته است.

“دولت هند در تلاش است برای پاک کردن تاریخچه کشمیر با انجام این کار” او گفت با اشاره به حذف از عبدالله سالگرد جشن توسط هند حاکم هندو ملی, Bharatiya Janata Party (BJP).

در اوت 5 سال گذشته نارندرا نخست وزیر هند لغو مقالات 370 و 35A قانون اساسی هند. ماده 370 مجاز کشمیر به خود پرچم جداگانه اساسی و آزادی را به قوانین.

کشمیری همچنین ترس است که پس از لغو منطقه ویژه وضعیت هند را هدف جمعیتی تغییر در اکثریت مسلمان منطقه است.

عصبانی در هند اقدامات اخیر در کشمیر شاه گفت: او خانواده “شد دشمنان با مردم برای همکاری با هند”. سه نسل از عبدالله خانواده حکومت منطقه برای بسیاری از هفت دهه گذشته.

پدرش رز به شهرت در سال 1931 هنگامی که او به رهبری کشمیری مقاومت در برابر Dogra خانواده حاکم در منطقه است.

کارشناسان گفته الجزیره که دهلی نو مشغول به کار بود برای تحمیل نسخه خود را از تاریخ در کشمیر.

دولت هند اعلام کرده است در اکتبر 26 عنوان رکورد روز به مناسبت امضای سند الحاق توسط آن حاکم هاری سینگ در سال 1947.

“هندو جناح راست در هند میسازد ادعای ارضی در کشمیر توسط سیستماتیک پاک کردن تاریخی تجارب کشمیری مردم” محمد جنید یک کشمیری دانشگاهی مستقر در آمریکا گفت: Al Jazeera.

“آنها می خواهند به انکار وجود سابقه طولانی کشمیری مبارزه علیه هندو Dogra فئودالی دولت و همچنین [برای] آزادی از کنترل هند” او گفت:.

او همچنین گفت: حوادثی که تاکید مجدد بر وجود کشمیری و مبارزات خود را برای آزادی دیده می شود به عنوان “اعتراضات به ناسیونالیسم هندو” دهلی نو.

“آنها می خواهند به زور سرکوب خاطرات مردم به خصوص کسانی که نگه مرکز کشمیری هویت و خود را تحمیل نسخه” جنید گفت.

اما BJP سخنگوی Ashok Koul مدعی است که “این مراحل را نمی خواهد به هر کسی آسیب برساند”.

“تاریخ را باید در چشم انداز سمت راست برای نسل جدید است. دولت می داند که چه چیز درست برای این جامعه” گفت: با اشاره به abrogation از ماده 370.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو