به روز رسانی آب و هوا کراچی: شورای امنیت ملی مسائل مشاوره پیش از طلسم باران چهارم

NDMA هشدار داده است که سیل شهری می تواند در کراچی، حیدرآباد و دیگر شهرها توسط باران های مورد انتظار رخ دهد. عکس: پرونده

کراچی حدود 28 میلی متر باران بعد از ظهر پنجشنبه دریافت کرد و برخی از امداد رسانی به افرادی که در طول دما های بالا برای چند روز گذشته است.

اداره هواشناسی پاکستان ۱۱/۳ میلی متر باران را در رصدخانه فرودگاه، ۴/۵ میلی متر در پایگاه مسروور، ۲۳/۵ میلی متر در پایگاه فیسال، ۴/۸ میلی متر در کراچی شمالی و ۲۸ میلی متر در منطقه صدر ثبت کرده است.

در اوایل روز، اداره ملی مدیریت حوادث با صدور مشاوره ای، به اداره مدیریت حوادث استانی (PDMA) و بخش های مربوطه پیش از طلسم باران قوی تر هشدار داد.

NDMA هشدار داده است که سیل شهری ممکن است در کراچی، حیدرآباد و دیگر شهرها توسط باران های مورد انتظار رخ دهد.

NDMA در مشاوره خود گفت: “ماشین آلات پاکسازی جاده ها و کارکنان لازم باید برای یک وضعیت اضطراری آماده شود، ” NDMA در مشاوره خود را. همچنین به شهروندان توصیه می کرد که خانه های خود را برای هر چیز غیر ضروری ترک نکنند و از قطب های برق دور بموند.

NDMA همچنین به ماهیگیران توصیه کرد که به اعماق دریا نروید چرا که امواج در سند و کمربند ساحلی مکران بالا خواهد بود.

اداره هواشناسی پاکستان پیش از این هشدار داده است که آب و هوای کراچی قبل از اینکه یک سیستم موسمی قوی که منجر به بارش شدید باران خواهد شد شب یا شب به کراچی ضربه بزند بسیار گرم و مرطوب خواهد بود.

انتظار می رود که دمای هوا تا ۳۹ تا ۴۱ درجه سانتیگراد بالا رود، با ۷۰ تا ۸۰٪ رطوبت. این موضوع در ادامه طوفان ی شدید یباد های شدید و بادهای تند و تند خواهد بود.”

با رد شایعات منتشر شده در رسانه های اجتماعی ادعا می کنند که سیستم آب و هوایی که انتظار می رود باعث بارش باران های شدید در این استان شده است نام گذاری شده است، Bhutto گفت که تنها سیکلون های گرمسیری تشکیل شده در دریای عرب برچسب برای شناسایی و برای کمک به کشورهای منطقه.

او روشن کرد که سیستم های آب و هوایی زمین پایه هرگز توسط هیچ یک از اداره های هواشناسی در سراسر جهان نام. “استفاده برخی از مردم از این واژه ها در رسانه های اجتماعی برای سیستم آب و هوایی آینده نه تنها توده ها را گیج کرده بلکه باعث ایجاد سردرگمی در میان مقامات ملی و هواشناسان بین المللی شده است.”

به گفته ٔ بی تو، ادغام دو سیستم موسمی — یکی در جنوب شرقی سند و دیگری سرچشمه گرفته از خلیج بنگال — در کل استان جنوبی از جمله کراچی، انتظار می رود که باران های سنگین تا بسیار سنگینی داشته باشد. “هر دو سیستم آب و هوایی در حال تقویت هستند.”

او گفت که رعد و برق گسترده با باران های سنگین جدا شده تا بسیار سنگین در کراچی، حیدرآباد، تاتا، بادن، Tharparkar، عمرکوت، میرپورخاص، سنگر، تندو اللهیار، ماتیاری، تندو محمدخان، جامشورو، دادو و شاهد بنازی رآباد از پنجشنبه تا شنبه انتظار می رود. “ما در انتظار 100mm تا 130mm باران در کراچی در این دوره.”

در پی پیش بینی بارش های شدید، در هر بیمارستان فوق العاده مراقبتی در استان، اورژانساعلام شده است، در حالی که به تمام مدیران پزشکی، مدیران اجرایی، افسران بهداشت ناحیه و دیگر مقامات توصیه شده است که به شدت هشيار باقی بمونند.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>