هندی ها، مسلمانان، هنرویان مسلمان، زنگ برنج ی رام را برای معبد رام در ایودهیا

توسط PTI

دو دایال بیش از ۳۰ سال است که زنگ های اشکال و اندازه های متنوع ی می کند، اما آنچه که او و تیمش این بار کنار کشیده اند، همه را در شهر جاله سار اوتار پرادش شگفت زده کرده است– زنگی به وزن ۲۱۰۰ کیلوگرم برای معبد رام در ایودهیا.

جالب اینجاست که کسی که آن را طراحی کرده است، یک صنعتگر مسلمان است — اقبال میتری.

دایال می گوید: «برادران مسلمان ما در طراحی، سنگ زنی و صیقل دادن تخصص دارند»

دایال و میستری می گویند این اولین بار است که روی زنگی به این اندازه کار می کرده اند.

دایال، ۵۰ ساله، یک نسل چهارم زنگ ساز می گوید: «وقتی روی زنگی به این اندازه کار می کنید، سطوح دشواری چند برابر افزایش می یابد»

“واقعا سخت است که اطمینان حاصل شود که شما یک اشتباه واحد در این روند ماه طولانی را نمی کند. آنچه ما را هیجان زده کرده بود این بود که ما آن را برای معبد رام می ساختیم، اما ترس از شکست نیز در پشت ذهن ما باقی ماند.”

موفقیت در چنین وظایفی به هیچ عنوان تضمین نمی شود.

به گزارش میتری، تمام تلاش به هدر می رود حتی اگر در ریختن فلز متابی به قالب، پنج ثانیه تاخیر وجود داشته باشد.

چیزی که در موردش منحصر به فرد است این است که فقط یک قطعه است، از بالا به پایین. اين چند تکه رو با هم جوش نداده این چیزی است که کار را بسیار دشوارتر کرده است، “56 ساله می گوید، در دستاورد خود را از بین می بره. زنگ و قوس فقط برنج نیست بلکه از “ashtadhatu” ساخته شده است، ترکیبی از هشت فلز — طلا، نقره، مس، روی، سرب، فلز، آهن و جیوه.

ویکاس میتال، رئیس شورای شهرداری جاله سار در منطقه اتا و صاحب کارگاهی که در آن زنگ تولید شده است، می گوید: «این قطعه که یکی از بزرگترین زنگ های هند است، به معبد رام اهدا خواهد شد»

میتال ها دستور تهیه زنگ 2100 کیلوگرمی را از نیرموها آکهرا – یک لیتیگاندر اختلاف عنوان Ayodhya – بلافاصله پس از تصمیم گیری در مورد این موضوع در نوامبر گذشته، زمینه سازی برای ساخت معبد را دریافت کردند.

ما معتقدیم که دلیل ی الهی وجود دارد که این کار به ما دست داده است. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم که چرا ما آن را به معبد اهدا نمی کند، می گوید: Aaditya Mittal، برادر رئیس، اضافه کرد که آن را به قیمت 21 تومان lakh.

از برنامه ریزی اولیه تا طراحی نهایی سازی تا ساخت، کل فرایند ساخت حدود چهار ماه طول می کشه.

“قبل از اینکه به سمت ایودهیا در پیش باشد، به لمس نهایی نیاز است.”

ریخته گری یک زنگ شامل مراحل متعدد و طولانی است — تعیین شکل و اندازه گیری به زحمت، برش از قالب های چوبی برای ساخت قالب، آماده سازی فلز، تنظیم، سنگ زنی، و اتصالات کلاپر.

جرثقیل برای ریختن آلیاژ به داخل قالب استفاده می شد. یک تیم از حدود 25 کارگر، هندو و مسلمان هر دو، به مدت یک ماه، هشت ساعت در روز کار می کرد، تا آنچه می تواند “در میان بزرگترین زنگ و زنگ” در کشور باشد. قبل از این، دایال یک زنگ 101 کیلوگرمی را ریخته بود که در معبد کدارنات در اوتاراکند مورد استفاده قرار می گرفت.

“این بزرگترین و سنگین ترین زنگی است که تا کنون روی آن کار کرده است. ما همچنین یک زنگ 1000 کیلوگرمی برای معبد ماهاکالشوار در اوجاین ریخته بودیم.” او می گوید، او به عنوان مواد آماده کرده بود تا یک زنگ شش اینچی منظم را که در معابد و مدارس استفاده می شود، به نمایش دربیاویم.

میتال ها همچنین یک زنگ ۵۱ کیلوگرمی را به یوگی آدیتانات ارائه کرده بود، زمانی که او به اتاه آمد تا پس از وزیر شدن رئیس جمهور، به گفته خانواده، اولین جلسه عمومی خود را برای آن ها به آدرس آن ها بنشاند.

صنعت برنج Jalesar نیز آن را به دست آورده مزایای تحت دولت Adityanath “یک منطقه یک محصول” طرح.

هدف آن تشویق محصولات و صنایع دستی بومی و تخصصی در دولت است که در هیچ جای دیگر یافت می شود — مانند باستانی و مغذی ‘کالا نمک’ برنج، گندم- stalk پیشه، و چیکانکاری و زردوزکار کار بر روی لباس.

ویکاس میتال می گوید: “در خاک جاله سار چیزی منحصر به فرد وجود دارد که آن را برای کار برنجی ایده آل می کند.

میتال می گوید: «مقداری خاک مرطوب در کف دستتان فشار بیاورد و انگشتانتان روی آن حک می شود»

اين منبع طبيعي جاله سر است *در مرادآباد تقاضای زیادی دارد که به صنایع دستی برنجی مشهور است.»

زنگ و قوس بازیگران در این حلقه خاک بهتر است. صدای زنگ و قوس که برای معبد رام آماده شده است، تا ۱۵ کیلومتر شنیده می شود، او ادعا می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>