Jaishankar برای پیوستن به چینی, روسی, وزرای خارجه در RIC دیدار در ژوئن 23

توسط PTI

دهلی نو: امور خارجی وزیر S Jaishankar خواهد شد پیوستن به همتایان چینی و روسی در کنفرانس های مجازی از روسیه-هند-چین سه جانبه روز سه شنبه در برابر پس زمینه از جدید دهلی چیز ساییده روابط با پکن بیش از Galwan دره درگیری.

به عنوان ژوئن 15 حادثه باعث ترس از تازه رویارویی بین نیروهای هند و چین و روسیه است را به یاد رسیده اند به هر دو کشور ترغیب آنها برای حل و فصل این مرز ردیف از طریق مذاکرات.

مردم آشنا با این موضوع گفت: هند در ابتدا تمایلی به پیوستن به روسیه-هند-چین سه جانبه وزرای امور خارجه نشست اما حاضر به شرکت در آن پس از درخواست از مسکو میزبان این کنفرانس است.

جالب است که وزیر دفاع Rajnath Singh روز دوشنبه چپ برای روسیه در یک سفر سه روزه به شرکت در یک رژه نظامی در مسکو در روز 24 ژوئن به مناسبت سالگرد 75 از پیروزی مردم روسیه در جنگ جهانی دوم است.

بخوانید| مودی باید متوجه پیامدهای خود کلمات: Manmohan Singh در Galwan دره clash

مقامات گفت که او باید یک سری از جلسات با بالا نظامی روسیه برنج. یک مقام ارشد چینی رهبر است همچنین انتظار می رود در مسکو برای شرکت در رژه.

هند از دست داده و 20 پرسنل ارتش در خشونت دست به دست درگیری با نیروهای نظامی در Galwan دره در 15 ژوئن در بزرگترین رویارویی بین دو طرف پس از یک فاصله از 45 سال است.

در یک مکالمه تلفنی با همتای چینی وانگ یی ژوئن 17, خارجی وزیر امور S Jaishankar به نام درگیری یک “عمد” اقدام توسط چینی PLA و گفت: آنها را به یک “تاثیر جدی” در روابط دو جانبه.

سخنگوی وزارت امور خارجی Anurag Srivastava در روز پنج شنبه تایید کرد Jaishankar مشارکت در RIC نشست.

او گفت: این نشست خواهد عمدی در coronavirus همه گیر و همچنین مسائل مربوط به چالش های جهانی امنیت و ثبات مالی.

بعید است که مرز مناقشه بین چین و هند خواهد شد و در این جلسه به عنوان دو جانبه مسائل معمولا مورد بحث تحت قالب سه جانبه منابع گفت: با استناد به کنوانسیون.

“این فرصت خوبی خواهد بود برای همه این سه کشور گرد هم می آیند و بحث در مورد مسائل منطقه ای به منظور همگام سازی دیدگاه ما برای کمک به حمایت از ثبات منطقه” یک دیپلمات ارشد گفت توافق هسته ای هفته گذشته در خواست نامش فاش نشود.

روسیه در حال حاضر گفت که هند و چین باید حل و فصل این مرز مناقشه از طریق مذاکرات و “سازنده” رابطه بین دو کشور مهم برای ثبات منطقه.

سه وزرای خارجه نیز انتظار می رود به عمدی گسترده در حال تحول اوضاع سیاسی در افغانستان پس از ما امضا یک توافق صلح با طالبان در ماه فوریه است.

معامله ارائه شده برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به طور موثر طراحی پرده در واشنگتن 18-سال جنگ در این کشور است.

نشست RIC وزرای خارجه نیز انتظار می رود به حفر کردن به کلید اتصال پروژه های در منطقه از جمله اجرای 7,200 متر-طولانی بین المللی شمال-جنوب و کریدور حمل و نقل (INSTC) ارتباط هند و ایران و افغانستان و آسیای مرکزی با اروپا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de