آن را غیرقابل دفاع: هند در نپال مجلس گذراندن لایحه ای را برای ترسیم نقشه سیاسی

توسط PTI

دهلی نو: هند روز شنبه به عنوان نامیده غیرقابل دفاع “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعای ارضی با نپال پس از آن مجلس با تصویب قطعنامه ای جدید در نقشه سیاسی این کشور شامل مناطق که هند حفظ متعلق به آن است.

در یک واکنش تند و تیز و هند و نپال گفت: این اقدام نقض تفاهم و توافق میان دو کشور برای حل و فصل مسائل مرزی از طریق مذاکرات.

مجلس نمایندگان یا مجلس از رئیس مجلس به اتفاق آرا تصویب متمم قانون اساسی, لایحه ارائه برای گنجاندن این کشور را به نقشه سیاسی ملی خود را علامت.

نپال مجلس حمایت قاطع به تصویب قانون پیشنهادی دیده می شود به عنوان یک حمله به هند آن را به عنوان نشانه اجماع سیاسی در نپال در سفت مواضع خود در مرز اختلاف با دهلی نو است.

“ما باید اشاره کرد که مجلس نمایندگان نپال با تصویب متمم قانون اساسی لایحه برای تغییر نقشه نپال شامل بخش هایی از سرزمین های هندی.

ما در حال حاضر موضع ما روشن بر این موضوع” سخنگوی وزارت امور خارجی Anurag Srivastava گفت.

“این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی,” او گفت:.

نپال دولت تحت رهبری نخست وزیر K P Sharma Oli رفت و انتخابات بدون توجه به مخالفت های شدید به حرکت هند که برای چندین دهه حفظ کرده است روابط دوستانه با هیمالیا ملت است.

در یک نمایش بی سابقه ای ملی و وحدت احزاب مخالف از جمله کنگره نپال (NC) Rastriya Janata Party-نپال (RJP-N) و Rastriya Prajatantra حزب (RPP) هم رای به نفع نقشه جدید تخمگذار ادعا می کنند بیش از استراتژیک در زمینه های کلیدی از Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura در امتداد مرز با هند است.

آن را آموخته است که هند رسیده بود به چند احزاب سیاسی از جمله کنگره نپال اما عملکرد هر نتیجه.

ارزیابی در دهلی نو بوده است که نپال رفت جلوتر با نقشه جدید زیر پشتیبانی قوی توسط چین به نپال و حزب کمونیست دولت به ریاست نخست وزیر Oli.

این لایحه باید پاک نپال شورای ملی ، مجلس سنا و پس از آن تایید شده توسط رئیس جمهور Bidhya دوی Bhandari قبل از آن را تبدیل به یک قانون است.

روابط بین دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 متر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال اعتراض به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق قلمرو آن است.

روز بعد نپال با نقشه جدید نشان Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura به عنوان آن سرزمین.

هند هم تا به حال منتشر شده از یک نقشه جدید در ماه نوامبر سال 2019 نشان دادن مناطق به عنوان آن سرزمین.

پس از نپال منتشر شد, نقشه هند واکنش نشان داد و به شدت خواستار آن است که یک “یک جانبه عمل می کنند” و هشدار کاتماندو که از جمله “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی قابل قبول نخواهد بود به آن را.

“این یک جانبه عمل است نه بر اساس حقایق تاریخی و شواهد است. آن است که بر خلاف درک دو جانبه برای حل و فصل برجسته مسائل مرزی از طریق دیپلماتیک و گفت و گو است. مصنوعی مانند بزرگ شدن ادعاهای ارضی پذیرفته نمی شود توسط هند” MEA گفت: در ماه گذشته.

در میان ردیف فرمانده ارتش ژنرال M M Naravane گفت که دلایل وجود دارد به این باور است که نپال اعتراض به جاده در دستور “دیگری” در اشاره آشکار به نقش احتمالی با چین در این زمینه است.

این دیدگاه باعث عصبانی واکنش از نپال.

این Lipulekh تصویب مراتب غربی در نزدیکی نقطه Kalapani یک منطقه مرزی مورد مناقشه بین نپال و هند است.

هر دو کشور هند و نپال ادعا Kalapani به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک خود – هند به عنوان بخشی از Uttarakhand را Pithoragarh منطقه و نپال به عنوان بخشی از Dharchula منطقه.

نپال نخست وزیر Oli شده است تصریح می کند که Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura متعلق به کشور خود و قول داد به “اصلاح” آنها را از هند است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im