عکس: فایل

اسلام آباد: وزیر کشور اعجاز شاه در روز دوشنبه اذعان کرد که ممنوع لباس تحریک طالبان پاکستان (TTP) سابق سخنگوی Ehsanullah احسان است فرار از زندان دولت.

شاه بیانیه اولین بار است که دولت رسما اذعان توسعه است.

در مجلس در حالی که در پاسخ به سوال خبرنگار که آیا گزارش از احسان فرار بودند درست است که وزیر اذعان کرد که تحریک طالبان پاکستان سخنگوی سابق بود و در واقع فرار کرد و اضافه کرد که دولت آگاه بود از این موضوع.

وقتی پرسیده شد که اگر چیزی بود که انجام شده در این راستا شاه گفت: “بسیاری اتفاق می افتد”.

اما روشن نیست که دقیقا چه چیزی از “بسیاری” به معنای.

در اوایل این ماه احسان اعلام کرده بود از طریق یک پیام صوتی منتشر شده در رسانه های اجتماعی است که او دیگر در دولت بازداشت و تا به حال موفق به فرار.

اظهار نظر در توسعه ناشناس رسمی دولت در زمان حال به سادگی گفت: احسان به حال تسلیم داوطلبانه به دولت در فوریه 5, 2017 تحت یک توافق است.

منابع امنیتی گفته بود که دولت در حال راه اندازی بسیاری از موفق ضد تروریستی عملیات بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط احسان.

‘داوطلبانه تسلیم’

به زودی پس از تسلیم شدن در فوریه 2017 سابق تحریک طالبان پاکستان سخنگوی ظاهر شده بود در یک مصاحبه تلویزیونی جایی که او بستری دخالت خود را در حملات حوادث.

از سوی دیگر هیچ بیانیه رسمی که تا کنون صادر شده از طرف دولت در این شرایط و شرایط خود را تسلیم.

در عوض فیلم “اعترافات” منتشر شده بود که در آن احسان به حال ارائه جزئیات از سازمان های تروریستی همکاری با دشمن خارجی سازمان به بی ثبات کردن پاکستان است.

احسان اعلام کرده بود در “اعترافات” که سازمان های تروریستی مشغول به کار بودند با هند و اطلاعات افغانستان و نیروهای امنیتی برای انجام فعالیت های خرابکارانه در پاکستان است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im