موقت آتش بس موفق: ما طالبان به جوهر تاریخی صلح معامله امروز


دوحه: پس از سال های طولانی و گیج کننده مذاکرات آمریکا و طالبان افغانستان را در مجموعه ای به امضای قرارداد صلح در اینجا در روز شنبه (امروز).

با توجه به منابع طالبان ایالات متحده و دولت افغانستان خواهد آزادی خود را از 5000 زندانی و در بازگشت طالبان را آزاد خواهد بود 1,000 زندانیان از دولت افغانستان. آمریکا نیز اعلام یک جدول زمانی برای خروج نیروهای خود از افغانستان در ازای تضمین از طالبان که آنها را نمی خواهد اجازه می دهد که گروه های تروریستی مانند القاعده برای عملیات در افغانستان است.

طالبان گفت که معاون رهبر و رئیس مذاکره ملا عبدل غنی برادر را امضا قرارداد صلح از طرف امارت اسلامی افغانستان — یک عنوان آنها با استفاده از مسلح خود را حرکت.

به طور مشابه طالبان گفت: ما نماینده امریکا برای افغانستان و رئیس مذاکره زلمای خلیل زاد بود به احتمال زیاد به امضای قرارداد صلح از طرف ایالات متحده است. طالبان منابع گفت: آنها تا به حال درخواست ما از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و وزیر خارجه مایک Pompeo به حضور در صلح توافق کردند. اما هنوز روشن نیست که اگر آنها می تواند آینده هر چند برخی از منابع گفته مایک Pompeo در حال حاضر وارد دوحه خواهد بود و حضور در این مراسم است.

وزیر خارجه پاکستان شاه محمود قریشی نیز وارد و به نمایندگی از پاکستان. با توجه به طالبان منابع خود را هیئتی متشکل از فرماندهان طالبان بود وارد دوحه برای شرکت در آنچه که آنها به نام “تاریخی مراسم” است که برای رفتن به ایران در قطر اولین هتل پنج ستاره شرایتون گراند.

در روز جمعه وجود دارد شایعات که برخی از مسائل هنوز حل نشده و مراسم امضای توافق صلح می تواند احتمالا به تعویق افتاد. با توجه به خودی دولت افغانستان در ابتدا اجتناب ارسال آن هیئت برای حضور در مراسم امضای اما بعد از آن با توافق برای اعزام شش عضو هیئت برای کشف کردن راه حل برای زندانیان مبادله با طالبان.

آینده افغانستان از جمله یک زن و پنج مرد صرف یک روز شلوغ و برگزاری جلسات با چند نفر در تبادل زندانیان به زودی اتفاق می افتد پس از امضای توافق صلح.

با توجه به طالبان مسائل خود را با ما به حال تقریبا حل و فصل شده اما از آنجا که زندانیان مبادله شد مربوط به دولت افغانستان آن را ایجاد کمی سردرگمی فقط یک روز قبل از امضای توافق صلح.

“آمریکایی ها گرفته بود مسئولیت برای اطمینان از آزادی زندانیان. آنها به نام افغانستان به دوحه و می خواست آنها را برای به اشتراک گذاشتن لیست خود را از 1000 زندانیان با طالبان گفت:” طالبان در دوحه.

شفاعت گمنامی او گفت: آنها در حال حاضر تحویل لیست خود 5,000 زندانیان به ایالات متحده است. “در بازگشت ما را رایگان 1,000 زندانیان از دولت افغانستان اما آنها در عین حال برای به اشتراک گذاشتن لیست خود را با ما گفت:” یکی از فرماندهان طالبان در دوحه.

او گفت که دولت افغانستان به نظر می رسید که برخی از رزرو در مورد زندانیان مبادله و به همین دلیل است که آغاز شده و تاخیر در اتخاذ تاکتیک. “اما ما کار کرده اند بدون توقف در مورد این موضوع از روز پنج شنبه و امیدوار به حل و فصل آن,” او گفت:, و اضافه کرد که آنها تا به حال برآورده تعهد خود را ساخته شده با آمریکا در روند صلح و در حال حاضر از آن مسئولیت خود را به مطمئن شوید که دولت افغانستان نشان داد صداقت در روند صلح است.

“در مورد ما زندانی هستند آزاد پس از امضای قرارداد صلح را به پیوستن به داخل افغانستان گفت و گو است. ما می دانیم که اجرای قرارداد صلح بر روی زمین خواهد بود یک چالش دشوار برای همه ما است اما ما امیدوار هستیم” گفت: رهبر طالبان.

طالبان گفت که آنها تا به حال دعوت رهبران جهان و سفرای حدود 26 کشور جهان به صلح توافق کردند. روند صلح با آمریکا آغاز شده بود در سال 2008. آنها مذاکرات در سال 2010 و 2012 موفق به ساخت هر گونه دستیابی به موفقیت. آنها شروع روند صلح با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و پس از فراز و فرودهای بسیاری از آنها به این نتیجه رسیدند که مذاکرات در ماه فوریه و توافق برای امضای قرارداد صلح.

طالبان گفتند که می تواند تمدید هفت روز “کاهش خشونت” (RIV) اعلام کرد که در تاریخ 22 فوریه در افغانستان اگر ما برآورده تعهد خود را.

این رهبران طالبان گفت: ما آغاز خواهد شد مرحله به مرحله خروج از آمریکا و نیروهای ائتلاف. پس از آن دولت افغانستان و اعضای دیگر احزاب سیاسی و همچنین گروه های جامعه مدنی که نیاز به تشکیل یک هیئت برای شروع داخل افغانستان گفت و گو یا بیشتر مذاکرات صلح با طالبان.

خبرگزاری فرانسه می افزاید: وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo دوشنبه هشدار داد ایران در برابر scuttling آینده توافق با طالبان متهم آن به دنبال یک “اسپویلر.”

Pompeo تایید کرد که یک هفته جزئی بس برگزاری بود با طالبان که در حال برنامه ریزی برای ثبت نام در این نقطه عطفی توافق با ایالات متحده در قطر روز شنبه (امروز). “وجود دارد یک تاریخ ایران درگیر شدن در فعالیت در داخل افغانستان به عنوان یک اسپویلر” Pompeo گفت: کمیته روابط خارجی مجلس.

“ما فقط در این شش ماه قابل توجهی کاهش خشونت در افغانستان است و ما در حال تماشای از نزدیک به دیدن اگر جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود به را حتی فعال تر اندازه گیری است که تضعیف تلاش های ما در صلح و آشتی” او گفت:.

او هشدار داد که ایران می تواند به افزایش خطرات برای نیروهای نظامی آمریکا که تعداد آنها انتظار می رود به شدت کوچک شده و تحت دوحه توافق.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>