اندونزی, فوران آتشفشان, تیراندازی عظیم ابر خاکستر

عکس: AFP/فایل

انفرادی: Indonesias فعال ترین آتشفشان کوه Merapi فوران شنبه تیر اندازی یک ابر خاکستر برخی از 6000 متر (20 ، 000 فوت) در هوا که با پوشش نزدیکی جوامع با گرد و غبار و مجبور فرودگاه بسته شدن.

خاکستر مخلوط با شن و ماسه باران را در شهر به عنوان دور به عنوان 10 کیلومتر (شش مایل) از آروغ زدن در نزدیکی دهانه Indonesias سرمایه فرهنگی یوگیاکارتا.

“وجود دارد یک غرش سر و صدا برای حداقل پنج دقیقه و من می توانم ببینم ابر خاکستر از خانه من” Jarmaji ساکن بیللی ریجنسی گفته.

مقامات را افزایش نمی دهد غرش آتشفشان هشدار, وضعیت, اما آنها به طور موقت توقیف فرودگاه بین المللی در شهر — همچنین به عنوان شناخته شده سوراکارتا — حدود 40 کیلومتری پس از صبح زود فوران.

Indonesias آتشفشان آژانس شهروندان هشدار داد به ماندن در خارج از سه کیلومتر بدون رفتن به منطقه اطراف کوه Merapi با استناد به خطر ممکن است از جریان گدازه و آذرآواری جریان — یک حرکت سریع مخلوطی از گاز داغ و مواد آتشفشانی.

کوه Merapis اصلی آخرین فوران در سال 2010 به کشته شدن بیش از 300 نفر و مجبور به تخلیه برخی از 280,000 ساکنان.

که Merapis قدرتمند ترین فوران پس از سال 1930 که به کشته شدن حدود 1,300 نفر دیگر در انفجار سال 1994 در زمان حدود 60 زندگی می کند.

کشور جنوب شرق آسیا — یک مجمع الجزایر بیش از 17,000 جزایر و جزایر — نزدیک به 130 آتشفشان فعال است.

آن نشسته بر روی اقیانوس آرام “حلقه آتش” یک منطقه وسیع از زمین شناسی بی ثباتی که در آن برخورد صفحات تکتونیکی باعث زمین لرزه های مکرر و عمده فعالیت های آتشفشانی است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>