هندی گزارش لینک پاکستان به کابل Gurdwara حمله ‘بسیار بازیگوش زمینه صادر کند’: FO

اخبار/از طریق Geo.tv/Files

اسلام آباد: پاکستان در روز سه شنبه نامیده گزارش از هند ارتباط اسلام آباد به ماه گذشته حمله تروریستی در یک Gurdwara در کابل به عنوان “بسیار بازیگوش و زمینه صادر کند”.

“ما رد رسما الهام گرفته از گزارش های به ظاهر شدن در رسانه ها به دنبال لینک پاکستان با حمله تروریستی به Gurdawara در کابل در 25 مارس سال 2020” یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که این کشور تا به حال “در حال حاضر به شدت محکوم کرد نامردان حمله تروریستی که در آن بسیاری از زندگی با ارزش را از دست داده بودند”.

حداقل 25 نفر کشته و هشت زخمی که مهاجمان ناشناس و بمب گذاران انتحاری مورد حمله یک سیک مجتمع مذهبی در کابل. با توجه به دولت افغانستان همه مهاجمان کشته شده بودند توسط نیروهای امنیتی و 80 نفر نجات داده شدند.

با این حال یک سخنگوی طالبان انکار کرده بود مسئولیت این حمله را در یک پیام در توییتر.

خارجه در حالی که اشاره کرد که مکان عبادت بودند مقدس و تقدس خود را باید محترم شمرده شود در همه زمان ها گفت: پاکستان خواستار عاملان توان به عدالت به ارمغان آورد.

“به عنوان یک کشور که دچار بسیاری از است و مبارزه قاطعانه در برابر این معضل تروریسم از جمله وزارت امور خارجه-حمایت از تروریسم ناشی از سراسر مرز پاکستان قویا معتقد است که چنین نفرت اقدامات تروریستی هیچ, سیاسی, مذهبی یا اخلاقی توجیه” این سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه شده است.

پاکستان همچنین تاکید کرد که هند در تلاش برای به طور مداوم تهمت اسلام آباد شد و با هدف انحراف توجه از نیروهای خود را’ خشونت و پرخاشگری در اشغال کشمیر است که تحت یک حکومت نظامی و همچنین ارتباطات و رسانه خاموشی پس از اوت 5, 2019, هنگامی که آن وضعیت خاص لغو شد.

“همانطور که برای انگیزه گزارش ها در رسانه های, این آشکارا طراحی شده به بدگویی پاکستان است. هند به طور کلی کمپین اسمیر در برابر پاکستان است که به خوبی شناخته شده” در این بیانیه اضافه شده است.

“به دنبال به دلالت پاکستان در این حمله تروریستی بخشی از جان گذشته تلاش های هند در حال ساخت برای منحرف کردن توجه خود را از اقدامات غیر قابل قبول و دولت-تروریسم در هند اشغال جامو و کشمیر (IOJ&K).

“ما مطمئن هستیم که چنین هند ترفندها موفق نخواهد شد در گمراه کردن جامعه جهانی” آن اشاره کرد.

گذرگاه های مرزی با افغانستان افتتاح شد

به طور جداگانه یک روز زودتر پاکستان باز کرده بود آن تورخم و چمن گذرگاه های مرزی به مدت چهار روز اجازه می دهد تا اتباع افغانستان در این کشور به بازگشت به خانه. حرکت آمد در بازگشت از کابل درخواست در زمینه های بشردوستانه در میان coronavirus بیماری همه گیر.

منابع امنیتی گفت: خروج از اتباع افغانستان آغاز شده بود و حدود 1000 خواهد بود اجازه خروج از کشور را به صورت روزانه.

“در درخواست ویژه از دولت افغانستان و بر اساس ملاحظات بشردوستانه پاکستان تصمیم گرفته است تا اجازه خروج از اتباع افغانستان در پاکستان که مایل به بازگشت به کشور خود” وزارت امور خارجه بریتانیا در بیانیه ای گفت: روز شنبه گفته بود.

نخست وزیر عمران خان تا به حال به کارگردانی مقامات برای باز کردن چمن-معیاد مرز بین پاکستان و افغانستان اشاره کرد که اسلام آباد ادامه خواهد داد حمایت از کابل در جهانی coronavirus بیماری همه گیر.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>