هند و روسیه روابط یکی از ویژه و ممتاز همکاری استراتژیک: Rajnath Singh

توسط PTI

مسکو: روابط بین هند و روسیه یکی از “خاص و ممتاز همکاری استراتژیک” و ادامه قرارداد نظامی بین دو طرف خواهد شد و در تعدادی از موارد گرفته خواهد شد به جلو در یک زمان کوتاه وزیر دفاع Rajnath Singh گفت: در روز سه شنبه.

سینگ که در اینجا وارد در یک سفر سه روزه در روز سه شنبه به دعوت از وزارت دفاع برای حضور در سالگرد 75 از رژه روز پیروزی گفت: سفر خود به مسکو اولین سفر خارجی از هند از یک هیئت رسمی پس از COVID بیماری همه گیر.

“این نشانه ای از ویژه ما دوستی است. با وجود تمام مشکلات همه گیر روابط دوجانبه ما در حال نگه داشتن خوب مخاطبین در سطوح مختلف” سینگ گفت: در حالی که پرداختن رسانه ها در اینجا.

همچنین به عنوان خوانده شده | رژه روز پیروزی: Rajnath Singh ادای احترامات به مهاتما گاندی در مسکو

“هند-روسیه روابط یکی از ویژه و ممتاز همکاری استراتژیک. ما دفاع ارتباط است که یکی از ارکان مهم” او گفت:.

وزیر بررسی دو جانبه دفاع از رابطه با روسیه معاون نخست وزیر یوری بوریسوف که بازدید او را در هتل خود را با وجود محدودیت های اعمال شده از این بیماری همه گیر.

“بحث من بسیار مثبت و سازنده است. من مطمئن شده اند که در حال انجام قرارداد خواهد شد و نه فقط حفظ, در تعدادی از موارد گرفته خواهد شد به جلو در یک زمان کوتاه است. همه ما پیشنهادات را دریافت پاسخ مثبت از طرف روسیه.

“من به طور کامل راضی به با من بحث” سینگ گفت: نشان می دهد به موقع تحویل S-400 سیستم های دفاع موشکی به هند است.

در اکتبر 2018 و هند را امضا کرده بود 5 میلیارد تومان قرارداد با روسیه برای فروش پنج واحد از S-400 دفاع هوایی موشکی سیستم با وجود هشدار از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که پیش رفتن با این قرارداد ممکن است ما را دعوت کرد.

سال گذشته هند ساخته شده اولین tranche از پرداخت حدود 800 میلیون تومان به روسیه برای سیستم های موشکی.

مسکو بود برای آغاز تحویل سیستم با نیمه دوم سال آینده.

روسیه با هند یکی از کلیدی تامین کنندگان سلاح و مهمات.

اما از آن شده است یک شکایت از نیروهای مسلح که عرضه بحرانی قطعات یدکی و تجهیزات از روسیه طول می کشد زمان طولانی تاثیر تعمیر و نگهداری از سیستم های نظامی تهیه شده از آن کشور است.

“من می توانم با اعتماد به نفس است که دوستی میان هند و روسیه قوی باقی می ماند. ما منافع متقابل جامد هستند و ما نگاه به آینده همکاری در روح ما خاص, دوستی,” سینگ گفت.

در همین حال رسانه های چینی روز سه شنبه این باورند که چینی وزیر دفاع ژنرال.

وی Fenghe “خواهد شد به احتمال بسیار زیاد دیدار با” همتای هندی او سینگ در مسکو بیش از مرز تنش بین دو کشور.

منابع آشنا با این موضوع به تایید جهانی بار است که پس از وی و سینگ حضور روسیه در رژه نظامی در مسکو روز چهارشنبه رهبران دو کشور ملاقات ممکن است.

با این حال یک سخنگوی وزارت دفاع گفت که سینگ نمی خواهد دیدار با همتای چینی خود در مسکو.

سینگ سفر به روسیه می آید در این میان افزایش مرز مناقشه میان هند و چین به خصوص پس از کشته شدن 20 هندی پرسنل ارتش با نیروهای نظامی در شرق لاداخ را Galwan دره در 15 ژوئن.

روسیه شده است در ارتباط با هر دو کشور هند و چین زیر مرز خود ردیف و مقامات نکرد بحث در این موضوع در طول سینگ جلسات در مسکو.

سینگ گفت که او به دنبال به جلو به شرکت در 75 رژه پیروزی در جایی که یک نظامی محتمل خواهد بود راهپیمایی در میدان سرخ در روز چهارشنبه.

“این افتخار بزرگی است. این نشانه ای از دوستی ابدی بین نیروهای مسلح دو کشور ما است”.

“من انتقال من سلام به دوستانه مردم روسیه به ویژه جانبازان که کمک زیادی به ما مشترک امنیت” سینگ گفت: او به عنوان ادای احترام به قربانی از مردم روسیه برای پیروزی در جنگ جهانی دوم است.

او گفت: هند سربازان شرکت کننده در جنگ تلاش در میلیون ها و رنج بسیار زیاد تلفات.

“بسیاری از آنها را بخشی از جنگ تلاش برای ارائه کمک به ارتش اتحاد جماهیر شوروی,” او اضافه شده است.

سینگ همچنین گفت که او به دنبال به جلو به سفر رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به هند در دعوت از نخست وزیر نارندرا مودی بعد از این سال.