فراگیر دولت در افغانستان تنها راه رو به جلو برای صلح: قریشی


وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی گفته است که یک حکومت فراگیر در افغانستان است و تنها راه رو به جلو برای دستیابی به صلح در این کشور جنگ زده و امیدوار است که در آینده خواهد بود را شامل است.

قریشی صحبت در مورد چشم انداز از یک حکومت فراگیر که BBC Urdu از او پرسید چه موضع پاکستان در این مسئله است .

“اگر شما می خواهید صلح وجود دارد هیچ راه دیگری به غیر از یک حکومت فراگیر. بیشتر شما را مردم هم بهتر از آن خواهد بود. من امیدوارم که راه اندازی در آینده فراگیر تر” پاسخ قریشی.

وزیر امور خارجه در حالی که صحبت کردن در مورد پاکستان گفت: اسلام آباد نقش آن را تا به حال به بازی در روند صلح افغانستان در حال حاضر آن را تا به مردم این کشور برای تصمیم گیری آینده خود را.

“پاکستان همواره به نفع صلح” قریشی گفت BBC Urdu در مصاحبه. “در حال حاضر آن است تا به مردم افغانستان به تصمیم گیری آنچه که آنها می خواهند به انجام است. آنها نیاز به تصمیم گیری آنچه که می خواهید انجام دهید در مورد آینده خود و کشور را می خواهند.”

وزیر امور خارجه همچنین رد کرده و از پاکستان با دخالت این کشور در امور. “پاکستان نمی خواهند به دخالت در افغانستان داخلی مهم است. ما فقط می خواهیم روابط خوبی با آنها,” او گفت:.

صحبت در مورد موضوع آزادی زندانیان بین دولت افغانستان و طالبان قریشی گفت: “زندانی مبادلات نیز در گذشته اتفاق افتاده است. اگر آزاد کردن زندانیان کمک می کند تا در ساخت محیط بیشتر منجر, پس از آن من فکر می کنم رئیس جمهور اشرف غنی باید در مورد فکر می کنم این تصمیم openheartedly.”

او ادامه داد: “من مطمئن هستم رئیس جمهور افغانستان حفظ منافع و صلح است. من نیز می دانم که آمریکایی ها شده اند و نگه داشتن او را در حلقه با همه تحولات است.”

وزیر امور خارجه اشاره کرد که تبادل زندانیان را نمی توان یک طرفه. “اگر زندانی ارز اتفاق می افتد آن است که باید از هر دو طرف” قریشی گفت.

تنها چند ساعت پس از طالبان و صلح معامله غنی را رد کرده بود یک جزء کلیدی از توافق که خواستار آزادی هزاران نفر از زندانیان شورشی.

در موضوع اخلال گران, قریشی گفت: وجود برخی از عناصر که خوشحال نیست بیش از این توافقنامه است.

“این اولین گام به سوی صلح و در مسیر درست” قریشی افزود که برخی از مردم نمی خواهند صلح در این کشور برای منافع خود است.

وقتی پرسید که آیا او با اشاره به یک کشور خاص خارجی وزیر گفت که او نمی شد. “من با اشاره به کسانی که می خواستم به استفاده از افغانستان در برابر پاکستان است.”

“ما نمی خواهیم افغانستان مورد استفاده قرار گیرد با هر گروه و یا سازمان است. ما نمی خواهیم افغانستان را در برابر ما و یا هر کسی.”

موضوع پست سربازان خروج وضعیت در کشور قریشی گفت: این توافق اتفاق افتاده است چرا که وجود داشت هیچ ساز و کاری در گذشته است. “قبلا وجود داشته است هیچ ساز و یا نظارت. نگه داشتن این تجارب در ذهن مراحل گرفته شده است بنابراین چیزی مانند گروه مصرف بیش اتفاق نمی افتد.”

“البته بازی وجود دارد اما ما باید مراحل را در ذهن نگه داشتن تصویر بزرگتر” قریشی اظهار داشت.

پاکستان قبلا نیز هشدار داد در مورد نقش اخلال گران تمایل به خرابکاری کرد. قریشی در حالی که پرداختن به یک کنفرانس مطبوعاتی یک روز پس از معامله ثبت کرده بود گفت: “ما باید برای نگه داشتن چشم بر روی آنها. یک مکانیزم باید در محل قرار داده برای شناسایی کسانی که بازی در یک نقش منفی.”

در پاسخ به یک سوال در مورد بی میلی از دولت افغانستان به وزیر امور خارجه گفت: “اگر ما در گذشته همواره وجود دارد اعتماد شکاف. پاکستان همیشه می خواستم به جلو حرکت کند. اگر ما در گذشته گیر ما هرگز قادر به رسیدن به آنچه ما می خواهیم برای آینده است.”

“ما می خواهیم کشور ما به امن” او گفت:. “وجود خواهد داشت یک حصار مرزی در پاکستان و افغانستان مرز برای پاسخ به هر گونه اتهامات از حرکات در مرز. من امیدوارم که دولت افغانستان از این تصمیم و آن را به شیوه ای مثبت.”

ویژگی های برجسته از معامله

معامله پیش بینی:

— یک تضمین برای جلوگیری از استفاده از خاک افغانستان توسط هر یک بین المللی گروه های تروریستی و یا افراد علیه امنیت ایالات متحده و متحدان آن;

— ارائه یک جدول زمانی برای خروج از آمریکا و نیروهای ائتلاف از افغانستان ؛

— حل و فصل سیاسی ناشی از داخل افغانستان گفت و گو و مذاکرات میان طالبان و فراگیر تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان; و

— دائم و جامع بس.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>