دیده بان حقوق بشر می خواهد دولت را به ویژه برای حمایت از کارگران رفاه

عکس: فایل

دیده بان حقوق بشر (HRW) به خواست دولت پاکستان به ویژه برای حمایت از کارگران رفاه در طول coronavirus همه گیر در کشور است.

در بیانیه منتشر شده توسط دیده بان حقوق بشر روز چهارشنبه گروه از دولت خواست به اتخاذ اقدامات برای حفاظت کارگران از درد و رنج از دست دادن درآمد است که آنها باور دارند که می توانید آنها را با فشار بیشتر به فقر و آنها را وادار به پایان خود انزوا.

“دولت پاکستان باید اقدامات خود را به طوری که از دست دادن معیشت و درآمد نیست ترکیب تهدید کارگران چهره به سلامت خود” براد آدامز آسیا مدیر دیده بان حقوق بشر گفت. “از لحاظ اقتصادی به حاشیه رانده شده در میان گروه های آسیب پذیر تحت تاثیر COVID-19 و دولت باید به فوریت پیدا کردن راه هایی برای محافظت از آنها.”

این گروه گفت که به عنوان جهانی زنجیره تامین در بخش های متعدد به خصوص پوشاک و صنعت نساجی بود که مختل شده است وجود دارد تشدید تعطیلی کارخانه و اخراج. این گروه می ترسید که یک خطر وجود دارد که صدها هزار نفر از کارگران در مشاغل مرتبط با اقتصاد جهانی خواهد بود مجبور به کار پاره وقت کمتر درآمد یا از دست دادن شغل خود.

این گروه اشاره کرد که فقدان نوشته شده کار قرارداد ناکافی حمایتهای قانونی و عدم اجرای قوانین کار و مقررات می تواند به تشدید مشکلات در طول این بحران است.

“دیده بان حقوق بشر, پژوهش در صنعت پوشاک در پاکستان یافت که پاکستان قوانین کار و مقررات به اندازه کافی محافظت از این کارگران و قانون اساسی پادمان هستند به ندرت اجرا می شود. استفاده از کلامی قرارداد به این معنی است که بیشتر لازم نیست پرداخت مرخصی استعلاجی تامین اجتماعی یا بیمه خدمات درمانی ترک آنها را آسیب پذیر به خصوص در طول یک صنعتی خاموش و همه گیر” گفت: این گروه است.

این گروه همچنین اشاره کرد که خاموش شدن ناگهانی اقتصادی نیز نامتناسب اثر در زنان و کارگران به خصوص کارگران بر اساس صفحه اصلی داخلی و کارگران است. آن را از دولت خواست به ارائه دستمزد پایین کارگران با کمک به جبران شدید مشکلات اقتصادی و ناامنی غذایی از این وضعیت است.

فدرال و برخی از دولت های استانی باید اقدامات انجام شده برای کاهش تاثیر در کم درآمد و دستمزد روزانه کارگران است.

این نهاد اشاره کرد که حتی اگر فدرال و دولت پنجاب اعلام کرده اند اقتصادی بسته برای کسب و کار و کارگران و پرداخت های ماهانه از Rs3,000 و Rs4,000, مقدار تصمیم گرفته شد به طور قابل توجهی پایین تر از حداقل دستمزد در هر استان و “به احتمال زیاد ناکافی”.

“دولت فدرال و دولت های استانی باید در نظر اقدامات دیگر از جمله دولت سند رویکرد گفت:” سازمان دیده بان حقوق بشر.

گروه حقوق اشاره کرد که بدون قید و شرط کاهش مالیات کارفرمایان شد و در بسیاری از موارد ضعیف هدفمند و ممکن است رسیدن به کسانی که بیشترین نیاز. این گروه به جای نام دولت برای گسترش بیمه اجتماعی برنامه که شامل مزایای بیکاری پس از آن می تواند اجازه کارگران رسمی و غیر رسمی اقتصاد به اولویت بندی نیازهای بهداشتی خود.

این گروه خواست خیرین و موسسات مالی بین المللی و شرکت های جهانی است که بستگی به پاکستان کارگران به کار با هم برای ایجاد حمایت اجتماعی برای کارگران است.

“دولت در عدم اجرای قوانین کار کمک کرده به پوشاک و نساجی کارگران که در میان آسیب پذیرترین اقشار جامعه پاکستان” آدامز گفت.

“مقامات پاکستانی دیدار باید تعهد خود را برای حفاظت از کارگران در حالی که با توجه به اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش COVID-19.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>