HRW خواستار استعلام بی طرفانه در مورد کشتار سه کشمیری توسط ارتش هند

HRW می گوید که اقدام نیروهای مسلح جنجال برانگیز هند تبدیل به ابزاری برای سوء استفاده، ظلم، تبعیض شده است. عکس: پرونده

سازمان دیده بان حقوق بشر دهلی نو را به قتل اخیر سه کشمیری – که توسط ارتش هند به عنوان تروریست برچسب گذاشته شده بودند – با فشار از دولت ناراندرا مودی خواست تا در مورد این حادثه یک «تحقیقات مستقل و بی طرفانه» برگزار کند.

ارتش هند ادعا کرده بود که در ۱۸ ژوئیه سه شبه نظامی را در منطقه شوپریان در قلمرو اشغالی کشته و اجساد آنها را در ناحیه بارملا به خاک سپرده است. با این حال ، تصاویر خود را در رسانه های اجتماعی و خانواده های قربانیان در جامو ویروسی گفت که این سه مرد کارگر بودند. ارتش هند موافقت کرده که یک کاوشگر در این حادثه داشته باشه

میناکاشی گانگولي، مدير جنوب آسيا در سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید: «نیروهای امنیتی مدت هاست که با مصونیت در کشمیر فعالیت می کنند و تحقیقات گذشته ارتش بیشتر بر حفاظت از کسانی که مسئول سوء استفاده هستند متمرکز بوده است تا عدالت» “اگر نیروهای امنیتی در مورد سوء استفاده های گذشته و کنونی خود پاسخگو نبودند، نمی توان به چرخه خشونت در کشمیر پایان داد.”

با محکم کردن قانون جنجال برانگیز نیروهای مسلح هند (نیروهای ویژه) که به نیروهای امنیتی مصونیت از تعقیب برای نقض جدی حقوق بشر می دهد، HRW گفت که تحقیق انجام شده توسط نیروهای مسلح ثمربخش نیست. AFSPA به ارتش قدرت های گسترده ای برای دستگیری، شلیک به قتل، و تصرف و یا نابود کردن اموال در عملیات ضد شورش اعطا می کند.

HRW خاطرداشت که از زمانی که قانون در کشمیر اشغالی به کار گرفته شد، آن و دیگران «مدت ها است که مستند کرده اند که چگونه این قانون به ابزاری برای سوء استفاده، ظلم و تبعیض دولتی تبدیل شده است و درخواست لغو آن را کرده اند».

سازمان مردم های مردم افغانستان گفته است که ادعاهای مختلفی در مورد قتل های فراقضایی در کشمیر اشغالی توسط نیروهای امنیتی هند وجود دارد و کسانی که اعدام شدند “به دروغ گزارش شده” در درگیری با ارتش هند جان خود را از دست داده اند.

HRW هند حرکت 5 اوت دو فورکات کشمیر اشغالشده را به دو منطقه اتحادیه را در هم کوبند. “صدها نفر بدون اتهام در بازداشت باقی می ماند، منتقدان تهدید به دستگیری می کنند، و دسترسی به اینترنت محدود است. همچنین چندین ادعا در مورد دستگیری های جدید، شکنجه و بدرفتاري توسط نیروهای امنیتی صورت گرفت.”

این گفته که دولت با استفاده از قوانین مربوط به ارابه تبه کار برای “به بند در منتقدان صلح آمیز”.

گانگولي گفت: “مقامات هند مردم کشمير را شکست داده اند و از مدت ها پيش عدالت را براي ده ها سال تجاوز توسط نيروهاي امنيتي، که منجر به چرخه اي از خشونت هاي بي پايان مي شود، رد کرده اند.” دولت باید AFSPA را لغو کند، تحقیقات غیرنظامی و مستقل ی را در مورد آخرین قتل ها تضمین کند و محدودیت های جاری خود را در مورد حقوق اساسی معکوس کند.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>