هاریانا دولت رونمایی بودجه; تمرکز در آموزش و پرورش, بهداشت و درمان, کشاورزی

توسط PTI

CHANDIGARH: این هاریانا دولت در روز جمعه ارائه Rs 1.42 لاخ کرور بودجه برای 2020-21 با تمرکز بر آموزش و پرورش, بهداشت و درمان, کشاورزی و امنیت است. وزیر منهر لعل خطار که همچنین دارای وزارت دارایی, نمونه کارها, ارائه, ازدواج خود بودجه در مجلس ایالتی در اینجا.

ارائه بودجه برآورد گفت: تحت Mukhya Mantri Saksham Chatravriti Yojana بورسیه شده اند پیاده و دانش آموزان تامین بیش از 80 درصد علائم در کلاس 5 خواهد بود در حال حاضر ارائه شده 6000 تومان در کلاس 6, 7 و 8 برابر تومان 1,500 زودتر.

دوچرخه رایگان داده خواهد شد و به Dalit دانش آموزان 9 و 11 کلاس در این روستاها است که لازم نیست ثانویه و ارشد مدارس متوسطه. در ماراتن دو و نیم ساعت سخنرانی در هندی در مجلس ایالتی در اینجا خطار گفت: بودجه آماده شده است با تمرکز بر آموزش و پرورش و بهداشت و امنیت و اعتماد بنفس.

او همچنین گفت که او گنجانیده شده است 70 درصد پیشنهادات او دریافت کرده بود از ذینفعان مختلف از جمله قانونگذاران در طول بیش از چهار ماه قبل از بودجه, مشاوره, ورزش. به ارائه مسکن ارزان قیمت جدید وزارت مسکن برای همه ” ایجاد خواهد شد برای پوشش تمام طرح های موجود مسکن و یک لاخ خانه ها ارائه خواهد شد تا سال 2022 است.

خطار که عنوان بی جی پی-JJP دولت ائتلافی که به قدرت رسید در ماه اکتبر سال گذشته گفت: “ما شروع به اجرای اکثر وعده های ساخته شده در ‘Sankalp Patra’ (اعلامیه) از هر دو طرف (BJP و Jannayak Janata Party) و بسیاری از این تکمیل خواهد شد از طریق این بودجه برای اولین بار.”

همچنین به عنوان خوانده شده| موارد جرم و جنایت علیه زنان رشد می کند و برای سومین سال پی در پی در هاریانا: دولت

ارائه Rs 1,42,343.78 کرور بودجه افزایش 7.70 درصد بیش از یکی از قبلی او گفت که دولت اختصاص داده است Rs 5,474.25 کرور کشاورزی, Rs 19,343 کرور به آموزش و پرورش و ورزش, Rs 6,533 کرور به بهداشت و درمان و آموزش پزشکی, Rs 6,294 کرور به توسعه روستایی و panchayat تومان 349 کرور به صنایع و 9,000 تومان کرور روپیه به حقوق بازنشستگی.

هاریانا را نرخ رشد اقتصادی پیش بینی شده است به 7.75 درصد در طول مالی جاری در حالی که در طول سال 2019-20 در قیمت های فعلی درآمد سرانه برآورد شده است در Rs 2,64,207 است که تقریبا دو برابر است که از میانگین ملی است.

“این است که یک ماده از غرور و افتخار بزرگ است که ما قادر به نگه داشتن کسری مالی در 3 درصد محدود از تولید ناخالص داخلی به عنوان توصیه شده توسط 14th کمیسیون امور مالی. ما کل بدهی باقی مانده نیز در تجویز حد 25 درصد از تولید ناخالص داخلی گفت:” خطار.

بدهی دولت پیش بینی شده است در حدود Rs 1.98 لاخ کرور. “ما دو برابر هزینه های سرمایه به تومان 33,246.59 کرور در 2018-19 نسبت به هزینه های سرمایه از Rs 16,654.76 کرور در 2016-17,” او گفت:. خطار گفت: در این بودجه دولت ادغام 132 طرح به 46, لغو 18 طرح و شامل 6 طرح در بخش های دیگر.

او اظهار داشت که دولت متعهد به ملی هدف از ساخت, کشاورزی, مربوط به اینده و دو برابر شدن درآمد کشاورزان. “زیر دسته های خاص کشاورزی وابسته به فعالیت های’ قدرت نرخ کاهش خواهد یافت از Rs 7.50 به تومان 4.75 هر واحد,” او گفت:.

دست زدن به طرح های دیگر در بخش آموزش و پرورش گفت: تمام 1,487 دولت ارشد مدارس متوسطه که در آن علم علمی است که در دسترس خواهد بود تبدیل به مدارس هوشمند در 2020-21. بررسی هیئت مدیره برای کلاس 8 آغاز خواهد شد با هدف افزایش سطح علمی و نتایج یادگیری از دانش آموزان از جلسه علمی 2020-21.

به ارائه یک محیط امن برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در دانشگاه های ارائه شده در بودجه به نصب دوربین های مدار بسته برای 24 ساعت نظارت در تمام کالج ها.

در بخش بهداشت و درمان به اطمینان حاصل شود که ناگهانی قلب-مشکلات مربوط نمی شوند کشنده sorbitrate قرص نگه داشته شود رایگان در مکان های عمومی مانند ایستگاه های راه آهن و اتوبوس می ایستد و غلات و حبوبات و بازار و غیره. به عنوان یک کمک های اولیه. خطار گفت: اطلاعات از چاله در جاده ها در حال آپلود توسط مقامات اداره و عموم مردم در ‘Harpath برنامه’.

در حالی که وجود دارد این است که یک ارائه خوب از 1,000 تومان در هر گودال روزانه پیمانکار برای تعمیر در درون محدودیت زمانی خطار گفت: اگر شکایت حل و فصل نشده است در عرض 96 ساعت اجرای یک طرح از 100 تومان به عنوان تشویقی از این جریمه به همان شاکی از 1 آوریل آغاز خواهد شد.

برای آوردن آب از راوی-Beas رودخانه ها به هاریانا و برای ساخت و ساز از Sutlej Yamuna لینک (SYL) کانال یک مقدار 100 تومان کرور روپیه صرف خواهد شد در آینده مالی. یک طرح جدید به نام اتل Bhujal Yojana در حال راه اندازی در 36 آب-کمیاب بلوک برای حفاظت از آب در هاریانا.

برای کشمیری مهاجران ماهانه کمک مالی شده است از افزایش تومان 1.000 تومان 1,250 هر فرد است. در میان طرح های دیگر 5,000 EWS دانش آموزان از هاریانا مدارس را رایگان ارائه خواهد شد مربیگری در حالی که سن خانه خواهد شد تا در تمام مناطق.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>