“وقتی که می آید به پاکستان و هند مردم دو کشور سهم زیادی از شباهت ها از نظر مواد غذایی, فرهنگ, ورزش, و این آرزوی من است که هر دو کشور باید گذشته را فراموش کرده ام و زندگی مسالمت آمیز با هم به عنوان همسایه است.”

این کلمات تازه منصوب چینی سرکنسول در کراچی Li Bijian که برای پنج سال گذشته بوده است در خدمت به عنوان معاون رئیس ماموریت در سفارت چین در دهلی نو.

Li, چاشنی, دیپلمات های گسترده ای تجربه کار در جنوب آسیا زیر کمربند خود را. او در خدمت ماموریت های چینی در بنگلادش و افغانستان و هند قبل از ورود در کراچی کنسولگری.

مشتاق معروف به داماد لی در مصاحبه خود با خبر صحبت در مورد چین-پاکستان به کریدور اقتصادی (CPEC) پاکستان-هند روابط coronavirus و پاکستانی رشته در ووهان و ماموریت خود را برای خدمت در پاکستان است.

ماموریت به خدمت پاکستانی

سرکنسول که کراچی ارسال هفتمین معتقد است که رویای او تا به حال یک بار در بنگلادش از سالها پیش در مورد خدمت در پاکستان در حال حاضر می پیوندند.

“از همان ابتدا و از دوران کودکی به ما آموزش داده شد که پاکستان برادر ما است و در این رابطه با اتحاد در برابر آزمون زمان و تاریخ” لی به اشتراک گذاشته.

“و در طول دیپلماتیک حرفه ای من آموخته است که عبارت” بالاتر از هیمالیا عمیق تر از اقیانوس ها شیرین تر از عسل “درست است در هر ذات” او گفت:.

ماموریت من این است که در خدمت پاکستان من برادران و خواهران Li اضافه شده است.

“من بسیار خوشحال بود وقتی که من دریافت اخبار در دهلی نو که من بعد باید یک فرصت به کار در پاکستان است. رویاهای من باید در نهایت به حقیقت می پیوندند پس از منصوب شدن سرکنسول چین به کراچی,” او گفت:.

“حالا که من اینجا هستم من انجام خواهد داد آنچه من می توانم به این دو کشور حتی نزدیک تر و برای تقویت روابط دوجانبه ما بیشتر است.”

‘Let bygones be bygones’

یک بومی از استان سیچوان Li بسیاری از عشق برای انجمن آشپزی.

“قبل از من به اینجا آمد و من بسیار کنجکاو چه کراچی خواهد بود و چگونه زندگی خواهد بود در اینجا” او به یاد می آورد.

“من عاشق پاکستان غذا و این بسیار جالب است که roti, براتی, سمبوسه و حتی tandoori مرغ در دسترس بود [فقط] در محلی دهلی نو, رستوران,” او گفت: در حالی که در مقایسه محبوب هند و پاکستان مواد غذایی.

“و ثانیا من در بر داشت بسیاری از شباهت های مواد غذایی, فرهنگ و حتی زبان,” او گفت:. “هندی شبیه به اردو, به ویژه هنگامی که شما سفر به غرب هند است.”

این دیپلمات چینی همچنین صحبت در مورد دیگر جنبه های فرهنگ است که او در بر داشت بسیار مشابه در هند و پاکستان مانند یک شور و شوق برای بازی کریکت.

“من واقعا لذت می برد زمان در هند. من پنج سال اقامت در آنجا بود اما بسیار لذت بخش و من سعی کردم بهترین من به ماندن نزدیک با مردم محلی است.”

“من همیشه فکر می کنم که مهم نیست که چگونه بسیاری از تفاوت شما به عنوان همسایگان شما را به با هم زندگی مسالمت آمیز است. به عنوان آنها می گویند شما می توانید دوستان خود را انتخاب کنید, اما شما هرگز نمی تواند را انتخاب کنید و همسایگان خود را به خاطر آنها وجود دارد خواهد بود برای همیشه او گفت:” در حالی که با اشاره به تنش روابط میان اسلام آباد و دهلی نو است.

“برخی از مسائل بین دو کشور بیش از سمت چپ با سابقه و آنها را نمی توان تغییر یک شبه اما ما باید برای پیدا کردن برخی از راه حل مورد قبول.”

“ما به آمده تا با ایده های جدید برای حل مشکلات است. Let bygones be bygones. صلح و ثبات بسیار مهم است و این است که چرا من بر برادران و خواهران من در پاکستان و هند به همکاری با یکدیگر برای حل مشکلات و حرکت رو به جلو است.”

“است که من آرمان است.”

‘چین مصمم به پیروزی در مبارزه با کروناویروس’

در میان جهانی ترساندن بیش مرگبار کرونا ويروسی است که به کشته شدن بیش از 800 و گسترش به بیش از 30 کشورهای دیگر و مناطق خارج از سرزمین اصلی چین, پکن قویا معتقد است که می تواند برنده شدن در این نبرد بیش از این ویروس مرگبار است.

آنفولانزا مانند ویروس که برای اولین بار شناسایی شده در استان هوبئی سرمایه ووهان آلوده بیش از 37,000 مردم در سرزمین اصلی چین است. استان شده است در مجازی مستند برای نزدیک به سه هفته خود را با ایستگاه های قطار و فرودگاه ها بسته و آن جاده ها مهر و موم شده ،

“اقدامات انجام شده توسط دولت مرکزی به منظور برای جلوگیری از انتقال این ویروس موفق شده اند می گوید:” Li. “رئیس جمهور چین و نخست وزیر لی کچیانگ به طور مستقیم نظارت بر کل مبارزات انتخاباتی نشان می دهد که این کشور تعهد و جدیت است.”

اذعان اولیه ساقط در لوازم پزشکی, محصولات سرکنسول توضیح داد که با توجه به بهار جشنواره تولید تجهیزات لازم از جمله ماسک و دستکش می تواند آغاز شود در زمان.

“این تصمیم به قرنطینه ووهان و محدودیت در حرکت آزاد در سراسر شهرستانها است [پس] ثابت صحیح اظهار داشت:” Li.

“از آنجا که با انجام این کار, ما قطع انتقال [ویروس] از یک بخش به دیگری و این بسیار موثر بوده است. دقیق اقدامات انجام شده در شهرهای بزرگ مانند شانگهای و پکن و شهرهای دیگر نشان داده اند نتایج خوب است.”

یک تیم از دانشمندان اجباری توسط دولت به پیدا کردن یک درمان و توسعه یک واکسن برای پیشگیری از ساخته شده است “برخی از پیشرفت” او اضافه شده است.

سرکنسول بیشتر به اشتراک گذاشته است که وجود دارد برخی از گزارش ها نشان می دهد که طب سنتی چینی یافت می شود موثر در برابر ویروس.

“مردم در سراسر چین مصمم به آمده تا با اقدامات قوی برای کنترل و مبارزه با این ویروس و من مطمئن هستم که در نهایت ما برنده این نبرد خواهد شد” گفت: Li.

“مردم ووهان ساخته شده اند فداکاری برای نجات جهان است.”

این عکس گرفته شده در فوریه 4 سال 2020 نشان می دهد یک عضو ستاد حمل یک جعبه لوازم پزشکی از پاکستان در یک انبار یک مرکز نمایشگاه است که تبدیل به یک موقت بیمارستان در ووهان این کانون جدید شیوع کروناویروس در بندگی مرکزی هوبئی استان است. -AFP

‘پاکستانی نباید تخلیه از ووهان’

به زودی پس از مستند در ووهان برای جلوگیری از گسترش این ویروس از خانواده دانش آموزان پاکستانی در این کشور در وضعیت نگران حال خواستار آن شدند که دولت پاکستان تخلیه دانش آموزان از چین است.

دانشجویان نوشته شده فیلم در رسانه های اجتماعی و التماس کرد با مقامات در اسلام آباد به تخلیه آنها را فقط به عنوان کشورهای دیگر انجام شد برای شهروندان خود. دولت پاکستان تصمیم در برابر آن.

حمایت از موضع دولت پاکستان Li گفت که با توجه به در دسترس امکانات بهداشتی در کشور و تجهیزات مورد نیاز برای درمان و نظارت بر افراد تحت تاثیر قرار شد تصمیم درست به آنها را به عقب.

در ابتدا این دیپلمات بستری وجود دارد برخی از مشکلات با توجه به تامین بهداشت و درمان و دیگر امکانات برای دانش آموزان پاکستانی در این شهر و این که “آنها در وحشت که قابل فهم بود”.

“ما پس از دریافت اطلاعات از سفارت مقامات نگران بودند به کارگردانی نگاه به این موضوع و اقدام فوری برای ارائه هر آنچه که لازم بود توسط دانش آموزان و برای اطمینان از ارائه غذای حلال و به اطمینان حاصل شود که آنها ماندن در خوابگاه خود را با خیال راحت,” او اضافه شده است.

Li بیشتر به اشتراک گذاشته شده است که پاکستانی ها در سراسر چین به دریافت درمان خاص از دولت های محلی و برخی از پاکستانی ها بودند و حتی “شرکت کننده و ارائه کمک های حرفه ای و کمک به بیماران است.”

“ما تلاش کرده اند ما را به بهترین ارائه تجهیزات و پناهگاه و همه چیز را به آنها را برای اطمینان از اقامت خود در چین است که امن و راحت” لی اضافه شده است.

او همچنین با تمجید از تلاش های مقامات پاکستانی برای کمک به هموطنان خود.

سرکنسول Li Bijian در سفر اخیر خود به بندر قاسم نیروگاه در کراچی.

‘CPEC نه بدهی دام’

صحبت در مورد اتهامات وارد شده توسط غرب در مورد CPEC بودن “استعمار ابزار و بدهی دام” سرکنسول به شدت رد ادراک نامیده می شوند و این اتهامات به عنوان “اساس”.

“من باید بگویم که CPEC ساخته شده است دستاوردهای بزرگ آورده و منافع واقعی به پاکستان گفت:” Li اضافه کرد که CPEC فاز دوم شد با تمرکز بر سه حوزه عمده: صنعتی, کشاورزی و کاهش فقر.”

“از طریق صنعتی در این جمعیت جوان را دریافت فرصت های شغلی,” او اضافه شده است.

CPEC وام به مقدار نزدیک به شش درصد از کل بدهی خارجی پاکستان در حالی که بقیه همه گرفته شده توسط موسسات مالی غربی او اشاره کرد.

“ما برای محافظت در برابر چنین اتهامات بی اساس.”

یکی دیگر از اتهاماتی است که اغلب مسطح است که چین با استفاده از CPEC برای تحمیل استعمار. “من فکر می کنم که بی اساس است. ما می دانیم که بسیار به وضوح آنچه استعمار به معنی.”

چینی ایران همچنین ارائه پکن کمک در معرفی فن آوری لبه برش به ترویج دیجیتال, کشاورزی, شور, کشاورزی, که کمک خواهد کرد که در تقویت زنجیره ارزش برای افزایش پاکستان کشاورزی خروجی.

برجسته ملخ مشکل او گفت: چین دارای تجربه های گسترده ای در برخورد با آفات و حتی ارائه کمک در از بین بردن آن است.

چین دیپلماسی دیجیتال

وقتی پرسیده شد که به نظر در چقدر موثر است توییتر شده است در قرار دادن چینی چشم انداز در سراسر کشور میزبان Li گفت: “رسانه های اجتماعی یک ابزار مهم ارتباطی در عصر جدید و یک جنبه مهم از زندگی مدرن است.


لی معتقد است که به جای استفاده از رسانه های اجتماعی به انتقاد دیگران از آن استفاده می شود باید به درک و جای دیگران است.

“ما نباید با استفاده از این پلت فرم به انتقاد از یکدیگر بلکه استفاده از آن برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها و کمک به یکدیگر است.

این است که چرا من از افتتاح دو حساب @libijian1 و @libijian2 به ارتباط برقرار کردن با مردم است.”


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de