چهار سال تخت درجه به حداقل صلاحیت برای تدریس در سال 2030 می گوید جدید NEP

توسط PTI

دهلی نو: حداقل مدرک تحصیلی برای آموزش خواهد بود 4-سال یکپارچه تخت البته تا سال 2030 و دقیق اقدام خواهد شد در برابر “عام” stand-alone معلم آموزش و پرورش موسسات جدید آموزش و پرورش ملی و سیاست (NEP).

جدید NEP تایید شده توسط کابینه در روز چهارشنبه مشخص شده است در چندین اصلاحات برای هر دو مدرسه آموزش و پرورش و آموزش عالی است.

سیاست نیز گذاشته یک نقشه راه برای چگونگی تقاضا برای آموزش معلمان در هماهنگی با الزامات سیاست خواهد شد.

“تا سال 2030 حداقل مدرک تحصیلی برای آموزش خواهد بود 4-سال یکپارچه تخت درجه. دقیق اقدام خواهد شد در برابر عام و مستقل از معلم, آموزش و پرورش موسسات (TEIs)” این سند سیاست گفت.

“مشترک ملی استانداردهای حرفه ای برای معلمان (NPST) خواهد بود طراحی و توسعه توسط شورای ملی برای آموزش و پرورش معلم توسط 2022 در مشورت با NCERT, SCERTs معلمان و سازمان های متخصص از سراسر سطوح و مناطق.

“استانداردهای پوشش انتظار می رود نقش معلم در سطوح مختلف تخصص و شایستگی های مورد نیاز برای این مرحله. این می تواند اتخاذ شده توسط دولت برای تعیین تمام جنبه های معلم مدیریت حرفه ای از جمله تصدی توسعه حرفه ای تلاش های حقوق و دستمزد را افزایش می دهد تبلیغات و دیگر recognitions. استانداردهای حرفه ای را مورد بررسی و تجدید نظر شده در سال 2030 و پس از آن هر ده سال” به آن اضافه شده است.

2021 جدید و جامع برنامه درسی ملی چارچوب برای معلم آموزش و پرورش خواهد بود فرموله شده توسط شورای ملی آموزش و پرورش معلم (NCTE) در مشورت با NCERT.

“ملی ماموریت برای مشاوره ایجاد خواهد شد با یک استخر بزرگ از برجسته ارشد و بازنشسته دانشکده خواهد بود که مایل به ارائه کوتاه مدت و بلند مدت مشاوره و پشتیبانی حرفه ای به دانشگاه یا کالج معلمان” سیاست گفت.

سیاست جدید نیز با تمرکز بر شفافیت در استخدام معلم روند و نیاز به یک مکانیزم به صورت دوره ای بررسی عملکرد معلمان.

“معلمان خواهد بود و استخدام از طریق تنومند, شفاف فرآیندهای. تبلیغات خواهد بود بر اساس شایستگی و یک مکانیزم برای چند منبع دوره ارزیابی عملکرد خواهد بود در محل قرار داده. پیشرفت راه برای تبدیل شدن به آموزشی مدیران یا مربیان در دسترس خواهد بود برای معلمان” سیاست گفت.

آموزش تا 5 طبقه در زبان مادری یا زبان های منطقه ای, کاهش مخاطرات امتحانات هیئت مدیره یک تنظیم کننده برای موسسات آموزش عالی به جز قانون و دانشکده های پزشکی و رایج در آزمون ورودی دانشگاهها بخشی از اصلاحات فراگیر در آموزش و پرورش ملی و سیاست(NEP) پرده برداری کرد روز چهارشنبه.

تعویض 10+2 ساختار برنامههای درسی با 5+3+3+4 برنامه ساختار مربوط به گروه سنی 3-8, 8-11, 11-14 و 14 تا 18 سال به ترتیب scrapping M.

Phil برنامه ها و اجرای هنجارهای مشترک برای تبلیغات خصوصی و موسسات آموزش عالی از دیگر ویژگی های برجسته از سیاست جدید.

این NEP تایید شده توسط اتحادیه کابینه در جلسه ای که به ریاست نخست وزیر نارندرا جایگزین 34 ساله ملی و سیاست در آموزش و پرورش قاب در سال 1986 با هدف هموار کردن راه برای تحول اصلاحات در مدرسه و بالاتر سیستم آموزش و پرورش به هند یک علم جهانی ابرقدرت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>