وزیر سابق اتحادیه مانوج سنها ستوان جدید فرماندار جامو و کشمیر را منصوب کرد

خدمات اکسپرس نیوز

New DELHI: Former Union Minister and BJP leader Manoj Sinha became the second tenant Governor of Jammu and Kashmir on Thursday, replacing ex-IAS officer Girish Chandra Murmu who resigned on Wednesday.

دفتر رئیس جمهور رام ناث کوویند روز پنجشنبه این توسعه را تایید کرد و بیانیه ای صادر کرد که در آن گفته شده است: “رئیس جمهور خوشحال شده است برای انتصاب شری مانوج سینا، به ستوان فرماندار جامو و کشمیر با اثر از تاریخ او به عهده می گیرید مسئول دفتر خود را معاون شری Girish چاندرا مورمو.”

رئیس جمهور کوویند استعفای مورمو را به عنوان L-G از قلمرو اتحادیه پذیرفته است، بیانیه اضافه شده است.

منابع گفتند که این حرکت برای انتصاب سنها به عنوان ستوان بعدی فرماندار در رسیدن به مردم قلمرو اتحادیه با لمس سیاسی نرم، چیزی است که مورمو، یک بوروکرات سابق، قادر به دستیابی به در طول دوره نه ماهه خود را به دست نیست.

پس از Satyapal مالک، که فرماندار دولت erstwhile J& K بود، Sinha لمس سیاسی جدید به دره است – هر دو مالک و Sinha سیاست مدار مردم. *سنه اآخرین انتخابات لوک سبها را به زورمن و بهوجان سماج نامزد حزب (BSP) افضل انصاری از دست داد.

سنها نماینده حوزه انتخابیه مجلس قاضی پور در شرق اوتار پرادش سه در لوک سبها بوده است. همچنین او به عنوان وزیر ارتباطات و وزیر دولت برای راه آهن خدمت کرده است. سنها برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ به لوک سبها انتخاب شدند.

پس از پیروزی راحت حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) در اوتار پرادش در سال ۲۰۱۷، نام سنها در میان مدعیان برای سمت رئیس وزیر بود. او در نهایت این عنوان را به یوگی آدیتانات، نماینده پنج بار مجلس از گوراخور، از دست داد.

نظرات مورمو در مورد ترمیم 4G خدمات اینترنت در UT در برابر خواسته های دولت Narendra مودی، اختلال در بالا با J & K رئیس وزیر BVR Subrahmanyam – که شناخته شده است برای لذت بردن از اعتماد به نفس وزیر کشور Amit شاه و نیاز به یک رهبر سیاسی یاد گرفته می شود به دلایلی برای جایگزینی مورمو به عنوان J& K L-G.

است وزوز است که مورمو خواهد شد یک ماموریت مهم دولت در دهلی داده می شود و که او می تواند ساخته شده بعدی Comptroller و حسابرس عمومی (CAG) هند را از راجیو مهریشی، که تا پایان این هفته بازنشسته است.  مهریشی که در سال ۲۰۱۵ در این کشور به عنوان وزیر کشور هند در این کشور قرار داشت، در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ به عنوان CAG اداره می شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im