توسط PTI

دهلی نو: محیط زیست R K پاچوری سابق TERI ارشد که تحت ریاست سازمان ملل متحد پنل بین دولتی تغییر آب و هوا برنده جایزه صلح نوبل در سال 2007 در گذشت, در روز پنج شنبه بعد از یک مدت طولانی بیماری قلبی. او 79.

در بیانیه خانواده اش گفت: پاچوری قرار گرفتند عمده عمل جراحی قلب قبل از تسلیم شدن به او رو به وخامت سلامت در روز پنج شنبه.

او بستری در موسسه قلب اسکورت کرد. پاچوری در گذشت و در محل اقامت خود را در سرمایه های ملی با همسر, دختر و پسر توسط سمت خود را.

“او شجاع رهبری اجازه تغییر آب و هوا به رسمیت شناخته شده به عنوان مبرم ترین مسئله مقابله با جهان و راه اندازی یک دوره جدید از مذاکرات بین المللی و اقدامات گفت:” خانواده خود را.

انرژی و منابع موسسه (TERI) ابراز غم و اندوه بیش از درگذشت بنیانگذار آن مدیر.

“آن را با غم و اندوه بسیار زیاد است که ما اعلام درگذشت R K پاچوری بنیانگذار مدیر TERI. کل TERI خانواده در کنار خانواده دکتر پاچوری در این ساعت از غم و اندوه” TERI مدیر کل آجی ماتور در بیانیه ای گفت:.

“TERI است آنچه در آن است از آنجا که دکتر پاچوری را پشتکار خستگی ناپذیر. او با بازی یک نقش محوری در رشد این نهاد و آن را برتر سازمان جهانی در توسعه پایدار فضایی” گفت: ماتور که موفق پاچوری در TERI در سال 2015.

در سال 2015 پاچوری شد متهم به اتهام اذیت و آزار جنسی یک زن همکار و پس از آن او تا به حال به ترک پست در TERI.

اما قبل از این قسمت او یک حرفه ای است که بالاترین نقطه آمد و در اکتبر سال 2007 زمانی که او جمع آوری جایزه صلح نوبل به عنوان رئیس ایالات متحده آمریکا پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC) به طور مشترک با آمریکا ال گور معاون رئيس جمهور.

پاچوری برنده Padma بوشان در سال 2001 و Padma Vibhushan در سال 2008 سومین و دومین جوایز غیر نظامی از کشور است.

در بیانیه صادر شده توسط TERI در پنجشنبه رئیس آن Nitin دسای مورد ستایش قرار داد پاچوری سهم جهانی توسعه پایدار به عنوان “بی نظیر”.

“رهبری خود را از پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC) گذاشته زمین برای تغییر آب و هوا مکالمات امروز” دسای گفت.

پاچوری متولد شد و در 20 اوت 1940 در Nainital, Uttarakhand و مطالعه در لا Martiniere کالج در لکنو در هند راه آهن موسسه مکانیک و مهندسی برق در جملپور بیهار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su