FM Qureshi says no ill will between Pakistan and Saudi Arabia

وزیر خارجه می گوید که این درخواست فروتنانه او به انجمن برای درک دولت و احساسات کشمیری ها است. — APP/File

شاه محمود روشی، وزیر امور خارجه، روز جمعه این ایده را که هرگونه وسیلۀ بیماربین پاکستان و عربستان سعودی وجود دارد، کنار گذاشته است، با این حال خاطری که وی مقامات کشور تولید کننده نفت را متقاعد کرده بود که یک سال است که به نشست سازمان کشورهای اسلامی در مورد مسئله کشمیر می خواهد.

Speaking in Geo News programme “Aaj Shahzeb Khanzada Kay Sath”, Qureshi said that Riyadh was still Islamabad’s ally and that it acknowledges the feelings and aspirations of Pakistanis.

در این مورد، وزیر امور خارجه در این مورد، پس از اظهارات اخیرش در اخبار آری نیوز، که در آن گفته بود که پاکستان باید برای علت کشمیر “با یا بدون” عربستان سعودی پیش قدم شود، صورت گرفت.

او گفت که هنگامی که کشمیری ها مورد تجاوز قرار می گرفته، شکنجه می شوند و مجبور به تحمل دیگر معاملات، پاکستان پرونده را در مقابل یک کشور برادری قرار داده بود، نه در مقابل غریبه ها.

وزیر امور خارجه گفت که عربستان سعودی یک بازیکن کلیدی است و با کشور تولید کننده نفت توسط پاکستان می توان نشست سازنده سازمان بین المللی انرژی اسلامی برگزار کرد.

توضیح اینکه چرا او در مورد تماس با یک جلسه از شورای وزیران خارجه سرسخت بود ، او گفت که سازمان ملل متحد یک انجمن است ، دوم تنها به سازمان ملل متحد است. او گفت که این موقعیت تاریخی در کشمیر داشته است، و OIC یک گروه تماس در خاک مورد مناقشه نیز تشکیل داده بود.

“این گروه بیانیه ای صادر کرد، مشترک، و بارها نگرانی های خود را از وضعیت حقوق بشر در کشمیر اعلام کرده است، “او گفت.

آزادری ممنوع است، آنها [کشمیری ها] نمی توانست نماز عید را ارائه کنند و قادر به اجرای مراسم قربانی نبودند. پس از آن در دهلی نو و موضوع فشار بر بابری مسجد، وضعیت مسلمانان وجود دارد. این [OIC] بستر مناسبی برای بالا بردن این موضوع است.”

وزیر خارجه گفت که این درخواست فروتنانه او به انجمن برای درک دولت و احساسات کشمیری ها بود.

صحبت کردن در مورد پرداخت 1 میلیارد دلاری اخیر به عربستان سعودی که پاکستان باید از چین می گرفت، گفت که اقتصاد این کشور تولید کننده نفت به دلیل همه گیر شدن ضربه سختی دیده است.

او گفت: «من از عربستان سعودی سپاسگزارم که در زمان های ناامیدانه ما به ما کمک کرده و حتی زمانی که بسته صندوق بین المللی پول ما در مرحله نهایی قرار داشت، به ما کمک می کنند»

وزیر امور خارجه گفت که او یک مکالمه تلفنی با مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده داشته و او وضعیت کنونی کشمیر را پیش از خود ارائه کرده و نگرانی های خود را از تصمیم یک جانبه هند ابراز می دارد.

من نگرانی خود را از تصمیم غیرقانونی و یک جانبه هند که تمام منطقه را نا امن کرده است بیان کردم […] یک عملیات پرچم کاذب پیامدهای پیش بینی نشده ای دارد.”

پومپئو به من اطمینان داد که آمریکا برای حل این مسائل بر سر میز مذاکراتی با هند انجام خواهد داد.

و يواشي در مورد واکنش مخالفان در مورد اظهار نظرهايش در مورد عربستان گفت که او دلش مي خواست که آنها اوضاع را به طور تحزبي ببينند.

“مخالفان در حال سیاسی شدن بر سر این موضوع و آنها قادر به درک موضوع از دیدگاه من نیست، او گفت: “از یک طرف، مخالفان خواستار این است که ما مسئله کشمیر را در هر فروم ممکن و پس از سازمان ملل مطرح — جایی که ما این موضوع سه بار در یک سال با وجود تاکتیک هند مطرح شده است — پلت فرم بعدی بزرگترین سازمان ملل است.”

او گفت که او در حال نوشتن نامه به Shehbaz شریف و Bilawal Bhutto به نظر آنها را به طوری که اجماع می تواند شکل گیرد.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>