آتش نشانان شستن بخشی از یک جاده پس از یک حمله انتحاری در نزدیکی مارشال فهیم آکادمی نظامی پایه در کابل در تاریخ 11 فوریه سال 2020 است. یک حمله انتحاری لرزاند کابل در اوایل ژانویه 11, وزارت کشور گفت: با تلفات می ترسید در آنچه به نظر می رسد برای اولین بار عمده حمله در این شهر در ماه. عکس: AFP

کابل: یک حمله انتحاری با هدف قرار دادن یک آکادمی نظامی در پایتخت افغانستان به کشته شدن حداقل پنج نفر در اوایل روز شنبه اول عمده حمله در این شهر در ماه.

هیچ گروه بلافاصله مسئولیت سپیده دم حمله می آید که پس از نزدیک به سه ماه از آرامش نسبی در کابل.

وزارت دفاع گفت: پنج نفر کشته شدند و حداقل شش مجروح در حمله.

وزارت کشور گفت: شش نفر کشته و دو غیر نظامی و چهار پرسنل نظامی — بعد از انتحار کننده دستگاه در حدود 7:00 am.

دوازده نفر دیگر زخمی شدند سخنگوی شناسنامهها در بیانیه ای گفت.

این انفجار در نزدیکی مارشال فهیم آکادمی نظامی که در این کشور ماموران امنیتی آموزش دیده هستند.

“این یک انفجار بزرگ که لرزاند خانه ما. ما همچنین شنیده تیراندازی پس از آن. آمبولانس با عجله به منطقه به سرعت” ساکن Samiullah که مانند بسیاری از افغان ها می رود و با یک نام گفت: AFP.

یک منبع امنیتی صحبت در خواست نامش فاش نشود گفت: AFP که مهاجم بود بر پا زمانی که او هدف یک خودرو در نزدیکی یک ایست بازرسی آن را به عنوان ورود به آکادمی.

رئیس جمهور اشرف غنی ناودان حمله خواستار بمباران “جنایت علیه بشریت” در حالی که تکرار تماس خود را برای آتش بس در سراسر کشور.

“بزرگ ملت افغانستان می خواهد برای پایان دادن به خشونت و برقراری آتش بس و صلح پایدار” او در بیانیه ای گفت.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت که او غافل از هر گونه ادعا برای بمب گذاری و اضافه کرد که این ولسوالی از “بررسی” حادثه. گروه دولت اسلامی نیز فعال نمود.

طالبان مذاکرات

در هفته های اخیر طالبان خودداری از حمله به عمده مراکز شهری در تلاش برای نگه داشتن مذاکرات با آمریکا در مسیر اما خشونت در استان همچنان ادامه دارد.

آخرین عمده حمله در کابل بود در ماه نوامبر زمانی که حداقل 12 نفر کشته شدند پس از یک وانت بسته بندی شده با مواد منفجره منفجر و به یک خودرو حامل اتباع خارجی در طول صبح ساعت شلوغی.

چهار اتباع خارجی در میان کسانی که زخمی در حمله.

آکادمی نظامی شده است صحنه حملات متعدد در گذشته و از جمله ادعا شده توسط گروه دولت اسلامی در ماه مه گذشته.

روز سه شنبه انفجار می آید که واشنگتن و طالبان داد و بیداد بیش از یک معامله ممکن است که نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا شروع به ترک افغانستان در ازای تضمین های امنیتی.

وجود دارد به نظر می رسد شده اند به پیشرفت کمی در رسیدن به یک توافق در هفته های اخیر, اما, باعث شورشیان به زین سرزنش در کاخ سفید و چه آنها می گویند یک لیست در حال رشد از خواسته.

آمریکا و طالبان شده بود مذاکره برای یک سال و در آستانه یک اطلاعیه در سپتامبر سال 2019 زمانی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی اعلام کرد روند “مرده” با استناد به خشونت جاری.

مذاکرات دوباره در ماه دسامبر در قطر متوقف شد اما دوباره بعد از یک حمله در نزدیکی ما-اجرای پایگاه نظامی بگرام در افغانستان ،

به عنوان مذاکرات نوسان خشونت و حملات در این کشور را خروشان با تعداد درگیری پریدن به سطح رکورد در سه ماهه آخر سال 2019 با توجه به های اخیر دولت ایالات متحده دیده بان گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su