پنج کشته و ده ها مجروح در درگیری های خشونت آمیز به عنوان تهمت می رسد در دهلی نو برای مذاکره با مودی

مخالفان به دولت تابعیت متمم قانون (CAA) برخورد با حامیان کا در Bhajanpura منطقه از دهلی نو در تاریخ 24 فوریه سال 2020 جلوتر از ما رئیس جمهور هنگام ورود به دهلی نو است. عکس: AFP

دهلی نو: حداقل پنج نفر کشته شدند در دهلی نو روز دوشنبه در درگیری های خشونت آمیز بیش از یک ستیز تابعیت قانون رسانه های محلی گفت: به عنوان رییس جمهور ایالات متحده امریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن وارد پایتخت هند برای یک دیدار رسمی.

معترضان را به آتش کشیدند حداقل دو خانه ها و مغازه ها قبل از بعد تنظیم بازار تایر در آتش پرس تراست هند گفت. کانال های تلویزیونی محلی نشان داد plumes از دود سیاه مواج از ساختمان.

یک ویدیو ارسال شده در رسانه های اجتماعی نشان داد جمعیت مردان فریاد “زندانی Shree Ram” یا “درود خداوند رم”, احترام هندو الوهیت به عنوان آنها رفت و در داد و بیداد. تظاهرات شکسته در سراسر هند از تابعیت قانون به اجرا در آمد در ماه دسامبر ترک حداقل 30 نفر در درگیری با پلیس.

منتقدان می گویند این قانون تبعیض علیه مسلمانان است. قانون جدید مطرح شده است و نگرانی در خارج از کشور – از جمله در واشنگتن – که نارندرا نخست وزیر هند می خواهد به remould سکولار هند به یک هندو ملت در حالی که به حاشیه راندن این کشور از 200 میلیون مسلمان ادعای او را انکار می کند.

آخرین ناآرامی فوران بین چند صد نفر از حامیان و مخالفان قانون در مسلمان تحت سلطه منطقه شمال شرقی دهلی نو روز یکشنبه و ادامه داد: دوشنبه ، پاسبان درگذشت پس از دریافت بحرانی مغزي در حالی که یکی دیگر از افسر ارشد بود و در میان زخمی شدند.

رسانه های محلی گفت: سه تن از افراد ملکی نیز کشته و بسیاری از مردم صدمه دیده شد. “لطفا نفی خشونت است. هیچ کس از مزایای این. همه مشکلات حل خواهد شد توسط صلح” دهلی وزیر, Arvind Kejriwal, توییتی.

معاون وزیر Manish Sisodia توییتی که مدارس در پایتخت شمال شرقی خواهد بود بسته در روز سه شنبه و امتحانات به تعویق افتاد.

مغلوب ساختن پیشی جستن وارد در ایالت غربی گجرات در روز دوشنبه و خطاب در مورد 100 ، 000 نفر در یک تجمع با مودی قبل از او بازدید از تاج محل بنای تاریخی در آگرا است. بعد از آن دوشنبه رئیس جمهور ایالات متحده فرود در دهلی قبل از مذاکرات در شهر در روز سه شنبه.

یک مقام ارشد رسمی ایالات متحده به خبرنگاران گفت که برنده خواهد افزایش نگرانی ها در مورد آزادی مذهبی در هندو-اکثریت ملت در طول سفر خواستار آنها را “بسیار مهم است که این دولت”.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im