FIRs در برابر Assam BJP MLA برای خواستار مسلمان دانشمند ‘جهاد فکری’

خدمات اکسپرس نیوز

GUWAHATI: FIRs have been filed against Assam BJP MLA Shiladitya Dev for his controversial remark that the revered Assamese litterateur Syed Abdul Malik was an “intellectual jihadi”.

کنگره مخالف دولت با محکوم کردن این بیانیه خواستار اقداماتی علیه MLA حجتی مطابق مقررات قانون شد.

“Syed Abdul Malik is a recipient of the Padma Shri and the Padma Bhushan awards. او به ادبیات Assamese و جامعه بیشتر Assamese کمک کرد. با توصیف او به عنوان یک جهاد فکری، BJP MLA نشان داد که ذهنیات تند و زننده خود را در عمومی، “کنگره MLA و رهبر مخالفان، Debabrata Saikia، گفت: “

جناح اقلیت حزب در برابر Dev یک FIR به اتهام احساسات و احساسات اجتماعی و تلاش برای تحریک خشونت، به ثبت می دهد. FiRs جداگانه نیز توسط سازمان هایی مانند All Assam Goria-Moria-Deshi Jatiya Parishad (AAGMDJAP), All Assam Goria Yuva-Chatra Parishad و دیگران ثبت شد.

AAGMDJAP گفت MLA باید به خاطر “بدخیمی و صدمه زدن” تصویر از مالک که آسام یکی از نویسندگان پیشگام بود دستگیر شود. او در سال ۲۰۰۰ در گذشت.

بالاترین بدنه ادبی این ایالت آسام سهیتا سبها است که ملک رئیس جمهور سابق آن بود و اتحادیه دانشجویان آسام (AASU) نیز دِف را برای این بیانیه به شدت محکم به هم زد. AASU که روز یکشنبه در اعتراض به آن، افرایدهای خود را سوزانده بود، گفت که MLA از نظر روانی بیمار است و باید به بیمارستان فرستاده شود. این درخواست که دولت ائتلافی به رهبری BJP دولت دولت اقدام علیه او بلافاصله.

در روز شنبه، دیو گفت که ملک یک بار یک “جهاد فکری” را با هدف تبدیل آسام به بنگلادش، بالا گرفت. با اعلام این بیانیه باعث خشم او عذرخواهی کرد اما سازمان های مختلف مورد تشوش قرار نمی گیرد. اونا ميخوان عليه اون اقدام کنن

پیش از این، او با اظهار نظرهای جنجالبرانگیز ادعا شده بر قانون شهروندی (اصلاحیه) و ثبت ملی شهروندان (NRC) بسیاری از پرها را سر و کار داشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>