مبارزه با کروناویروس: قریشی دادخواستها ایران بر پاکستان فشار برای کمک به لغو تحریم ها علیه ایران

عکس: فایل

وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی در روز یکشنبه با همتایان اروپایی خود وزیر خارجه ایران جواد ظریف در پاکستان دیپلماتیک کمک رسانی برای کمک به لغو تحریم ها علیه این کشور پس از آن می تواند به مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس.

با توجه به آزادی مطبوعات صادر شده توسط خارجی قریشی در یک مکالمه تلفنی با محمد جواد ظریف تصریح کرد زودتر تماس ساخته شده توسط نخست وزیر عمران خان برای لغو تحریم ها علیه ایران پس از آن ممکن است استفاده از منابع آن برای ذخیره ارزش زندگی انسان است.

در گفتگو قریشی نیز منتقل عمیق خود را از نگرانی و غم و اندوه از دست دادن زندگی در جریان همه گیر. وزیر امور خارجه تقدیر دولت ایران و مردم شجاعانه مبارزه با COVID-19 بیماری همه گیر.

پاکستان دیپلمات ارشد گفت که با همتای ایرانی خود که همه گیر شد یکی از بزرگترین چالش ها برای مقابله با بشریت در قرن. “با موفقیت غلبه بر آن لازم هر دو شفقت و نوآوری” قریشی گفت: محمد جواد ظریف. او همچنین مطلع وزیر امور خارجه ایران از پاکستان در تلاش برای مهار این بیماری همه گیر.

ظریف قدردانی پاکستان تاکید مجدد بر حمایت و همبستگی و تماس برای لغو تحریم ها در ایران است. او همچنین به اطلاع پاکستان وزیر امور خارجه که تحت دستورالعمل های ایران حسن روحانی رئیس جمهور دو بيمارستان اختصاص داده شده است برای زائران از پاکستان و کشورهای دیگر.

دو وزیران خارجه تاکید کرد که پاکستان و ایران بودند نه تنها همسایگان بلکه کشور برادر است که تا به حال ایستاده بود و با هر یک از دیگر از طریق بار دشوار است. رهبران دو کشور توافق کردند به ماندن در تماس نزدیک.

تماس با همتای نپالی

قریشی همچنین یک مکالمه تلفنی با همتای نپالی Pradeep Kumar Gyawali برگزار شد و بحث های مفصل در مورد وضعیت ناشی از گسترش Covid-19. دو طرف راه های گسترش همکاری ها برای مبارزه با تهدید ناشی از این بیماری همه گیر.

با توجه به FO رهبران دو کشور همچنین خطاب به چالش های پیش روی کشورهای منطقه برای مبارزه با این بیماری همه گیر.

همچنین بخوانید: FM قریشی پژواک PM عمران تقاضا برای لغو تحریم ایران

قریشی تصریح کرد: پاکستان آمادگی برای میزبانی سارک وزرای بهداشت’ کنفرانس و پیشنهاد کرد که یک ویدئو کنفرانس سازماندهی شده بود با توجه به غالب جهانی بهداشت اضطراری است.

وزیر امور خارجه قریشی اظهار داشت که پاکستان در نظر گرفته سارک یک پلت فرم مهم برای همکاری های منطقه ای. او همچنین قدردانی نپال نقش رهبری در فرمان سارک روند رو به جلو با وجود این بسیاری از شانس.

این دو وزیر توافق بر نیاز به همکاری نزدیک به جمعی مبارزه با چالش های مشترک.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>