فواد چودری می گوید اول ‘رضا’ در آوریل 25, اما هیچ ماه-رویت جمع آوری بیش ویروس

اخبار/از طریق Geo.tv/Files

اسلام آباد: در ماه رمضان خواهد بود اندیش در آوریل 24 طبق تقویم قمری مارک اولین روزه ماه مقدس رمضان در آوریل 25, علم و فناوری, وزیر فواد چودری گفت.

چودری که اعلام کرده بود همان تاریخ برای اولین بار سریع پشت در ماه فوریه نیز مطرح شده است یک طرح برای جمع آوری مردم برای ماه رویت. اما از آن شده است به نام خاموش با توجه به بیماری همه گیر کوروناویروس که کارشناسان بهداشت می گویند می تواند مانع اجتناب از عمومی جماعت.

“مفتی Salah-ur-Rahman است که ما از بزرگان و احترام من او, اما او نمی تواند حتی یک ماه بزرگ چگونه می تواند او را ببینید کوچک coronavirus او گفت:” در توییتر.

“ما به ارمغان آورده اند به توجه وزارت امور مذهبی [و بین ایمان هماهنگی] که اگر سر خود وزرا کمیته pokes در دولت سفارشات آنچه شما می توانید انتظار از دیگران است ؟

“همانطور که برای رمضان, ماه خواهد بود اندیش در تاریخ 24 آوریل و اول رضا [سریع] خواهد بود در آوریل 25. ما قبلا برنامه ریزی شده برای جمع آوری به دیدن ماه اما تاج [ویروس] دهکدهای لغو همه جماعت.

“انشالله اگر ما یک فرصت در سال آینده ما برنامه chaand raat جشن” وزیر اضافه شده است.

علما می گویند هیچ مستند در مساجد

شب گذشته علما از مدارس مختلف فکری به حال اعلام کرد که این مستند دیگر نمی خواهد اجرا شده در مساجد با مفتی Salah گفت Tarawih نماز مسئوليت خانواده و اجتماع خواهد همچنان به عنوان در هر برنامه و کسانی که از رفتن به مساجد باید عمل اجتماعی فاصله.

در ضمن مفتی تقی عثمانی تا به حال از دولت خواست به بازداشت مردم از درون مساجد. “همه کسانی که دستگیر شده اند [برای آمدن به مساجد] باید منتشر شود,” او گفت:, و اضافه کرد که نمازگزاران باید پوشیدن ماسک و انجام wuzu یا وضو در خانه های خود را قبل از آمدن به مسجد.

مفتی تقی گفته بود ارائه نماز جماعت در رمضان واجب شد برای یک مسلمان. افراد مسن و بیمار نباید در مساجد و دعا در داخل خانه به جای, روحانی به حال اضافه شده است.

مستند تمدید دو هفته

پیشتر در روز سه شنبه نخست وزیر عمران خان گفته بود زمان مستند در پاکستان شامل coronavirus همه گیر شد و به صورت دو هفته دیگر در مدارس و اماکن عمومی اما که برخی از صنایع مانند ساخت و ساز خواهد شد به طور موثر به فردا.

او هشدار داد که مردم هنوز هم باید داشته باشیم که “این ویروس می تواند به سرعت در حال گسترش در هر زمان”.

“ما نیاز به ادامه به ورزش احتیاط,” او اضافه شده است.

یکنواخت, سیاست

مذهبی وزیر امور Dr Noor-ul-Haq قدری زودتر گفت: رایزنی با علمای دینی بیش از نماز جمعه مسئوليت خانواده و اجتماع را در 18 آوریل و پس از آن دولت را تصمیم گیری در این موضوع.

وزیر بود خواست علما به منظور توسعه یک اجماع به جای گرفتن تصمیم گیری های فردی و گفت: روحانیون از تمام مذاهب و فرقه ها می توان به اعتماد به نفس.

قادری گفت: کل کشور را یک سیاست با توجه به رمضان سال جاری با احزاب به وضع یک استراتژی جامع برای ماه رمضان در پی بیماری همه گیر کوروناویروس. دولت رویکرد مولانا فضل-ur-Rehman سراج الحق ساجد میر و ساجد نقوی در میان دیگران برای سیاستگذاری مشاوره.

شکاف بین چودری و روحانیون از جمله مفتی Salah رئیس از Ruet-e-Hilal کمیته مفتی تقی و شهاب الدین Popalzai — رفتن است برای تقریبا یک سال.

شادی و شادی نه بخش’

چودری قبلا خواست که اعیاد و دیگر جشنواره های مذهبی باید یک “دلیلی برای شادی و خوشبختی نه بخش” با اشاره به ابراز مخالفت روحانیون تقویم قمری بر اساس ماه رؤیت است.

“ما در حال دعوت مردم بر اساس دانش و فن آوری” او تا به حال گفت: ممکن است در زمانی که Muftis Salah و شهاب الدین Popalzai موفق به نوبه خود به یک جلسه مشترک مجلس سنا و شورای ملی ایستاده کمیته در امور دینی با وجود دعوت در حال گسترش به آنها.

“ما یک دولت-ملت و از جمله گروه بندی و بخش باعث ایدئولوژیک آسیب,” او گفت:.

وزیر اشاره شده بود عربستان سعودی و ایران دو کشور است که جامعه مسلمان در سراسر جهان دارد در خصوص بالا گفت: تصمیم گیری های خود را با محوریت رویت ماه همیشه بر محور استفاده از علم است.

Rs4m صرف شده در ماه-رویت سالانه

این Ruet-e-Hilal کمیته ارائه شده بود اشتباه تاریخ قمری به مدت سه ماه — صفر رجب و Zilqad — و که شورای اسلامی ایدئولوژی است (CII) کار نمی شد تا به مردم استانداردهای چودری اشاره کرده بود.

“آن را به عنوان اگر آنها در حال کار به صورت رایگان,” او اضافه شده است. “ما را فلج شده است به عنوان یک ملت بدون استفاده از دانش و حکمت است.”

او همچنین سوال حکمت در صرف مبالغ زیادی از پول به Rs4 میلیون در ماه-رویت روش هر سال گفت که Ruet-e-Hilal کمیته باید انجام رویت به طور داوطلبانه.

“من باید با توجه به یک نظر. هر کس نیازی به توافق,” او گفت:. “تحصیل دانشمندان در حال حمایت از پیشنهاد من است.”

کمیته دانشمندان و کارشناسان تشکیل

در ماه مه سال گذشته چودری حال تشکیل پنج کمیته شامل علم و تکنولوژی کارشناسان از فضا و کمیسیون تحقیقات جو فوقانی (SUPARCO) و پاکستان هواشناسی بخش (PMD) برای پیش بینی رویدادهای مهم و ماه از تقویم اسلامی با هدف پایان دادن به ماه رویت مجادلات در کشور است.

این کمیته کار برای نهایی تقویم به “نشان می دهد که تاریخ دقیق از رمضان, سعید فطر و عید-ul-ازهاری و محرم برای پنج سال آینده با دقت 100%” با توجه به اطلاع رسانی به تاریخ مارس 3, 2019.

در میان اعضای این کمیته در حال علم و فن آوری وزارت مشترک مشاور علمی دکتر محمد طارق مسعود, COMSATS دانشگاه اسلام آباد (CUI) هواشناسی مدرس وقار احمد PMD معاون مدیران ندیم فیصل و ابو Nasan و SUPARCO DCM غلام مرتضی.

وزیر بی اطلاع از مسائل دینی’

بیانیه خود باعث شده بود با واکنش مفتی Salah که به دادگاه تجدید نظر به PM عمران برای جلوگیری از وزرای خود را از اظهار نظر در مسائل دینی است.

روحانی به شدت مخالف با چودری گفت: وزیر بود “بی اطلاع از مسائل دینی”.

“من قبلا در اعتراض به نخست وزیر اجازه دهید به صحبت می کنند تنها وزیر در مورد مسائل مذهبی. علم و فن آوری وزیر را درک نمی کند حساسیت موضوع او باید یک مجوز به صحبت در آن” مفتی Salah گفته بود.

اما در حدود همان زمان که وزیر علوم نیز اعلام کرد پاکستان نخستین ماه-رویت وب سایت. این بود که به دنبال راه اندازی این کشور در اولین ماه-رویت برنامه برای به اشتراک گذاری اطلاعات در زمان واقعی در مورد ماه.

‘به Ruet’

به نام “این Ruet” برنامه ترکیبی از فرهنگ اسلامی تقویم هجری قمری با تکنولوژی مدرن برای یادگیری در مورد آغاز جدید اسلامی ماه با یک شیر آب تک. این برنامه همچنین نمایش های مختلف فاز ماه جاری در سن ماه و دیگر اطلاعات مربوط به زمان با توجه به تقویم اسلامی.

“این Ruet یک ابزار و نرم افزار اطلاعات مربوط به ماه و رویت ماه در پاکستان توسط وزارت علوم و فناوری” با توجه به برنامه را شرح داد.

این وزیر علوم است در موارد متعدد اعتراض به Ruet-e-Hilal کمیته تصمیم گیری در ماه رؤیت و سوال توانایی خود را.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im