مزرعه وام چشم پوشی بد ؟ داده ها نشان می دهد تصویر واقعی

بیان اخبار سرویس

دهلی نو: بسیاری از اقتصاددانان ممکن است رزرو بیش از مزرعه وام پوشی در نظر چنین چشم پوشی تبدیل دارایی غیر نمایشی (NPAs). اما آخرین اطلاعات نشان می دهد که بخش کشاورزی تنها 9-13 درصد سهم در تولید ناخالص NPAs از برنامه ریزی بانک های تجاری در کشور است. اما بانک مرکزی هند داده ها نشان می دهد که سهم بخش کشاورزی در NPAs رفته است تا در سه سال گذشته که امتیاز نسبت به وخامت وضعیت این بخش و افزایش ناتوانی کشاورزان برای بازپرداخت وام های خود را.داده ها نشان می دهد که از مجموع `8.8 لاخ کرور از NPAs در 2018-19 نزدیک به `5.80 لاخ کرور مربوط به صنعت و باقی مانده `1.11 لاخ کرور به کشاورزی است.

با توجه به RBI داده ناخالص NPAs از بانک ها در سال 2016-17 بود در `7.28 لاخ کرور که تنها 62,311 کرور مربوط به کشاورزی و فعالیت های متفقین در حالی که `5.26 لاخ کرور مربوط به بخش صنعت. این به این معنی کشاورزی و متفقین بخش به اشتراک گذاری ناخالص NPA در حدود 8.5 درصد. در 2017-18 ناخالص NPAs از برنامه ریزی بانک های تجاری افزایش یافته و به `9.63 کرور — `85,482 کرور کشاورزی و فعالیت های متفقین و `7.04 لاخ کرور از بخش صنعت. سهم کشاورزی در تولید ناخالص NPAs بود 8.9 درصد نشان حاشیه ای افزایش بیش از سال قبل است.

اما در 2018-19 ناخالص NPAs پایین آمد به `8.80 لاخ کرور در حالی که سهم بخش کشاورزی و فعالیت های متفقین در آن افزایش یافته و به به 12.7 درصد از کل یا `1.11 لاخ کرور.این به رغم این واقعیت است که دولت اعلام کرده است که طرح های مختلف در چند سال گذشته برای بهبود وضعیت بخش کشاورزی است. این خدمات عبارتند از بلند پروازانه Pradhan Mantri Krishi Sinchai Yojana, Paramparagat Krishi Vikas Yojana خاک, کارت سلامت Pradhan Mantri Fasal بیما Yojana ملی و کشاورزی در بازار طرح.
علاوه بر این با در نظر گرفتن افزایش هزینه تولید محصولات مهم دولت نیز افزایش MSPs برای همه موظف kharif, rabi و دیگر محصولات تجاری با بازگشت حداقل 50 درصد از هزینه های تولید برای کشاورزی سال 2018-19.

در طول 2019-20 همچنین دولت افزایش MSPs از همه موظف kharif و ربیع محصولات در خط با اصل رفع MSPs با بازگشت حداقل 50 درصد از هزینه های تولید.
اما بسیاری از کشاورزان قادر به دریافت MSPs برای محصولات خود هستند و مجبور به فروش خود را به تولید در قیمت های پایین تر به دلیل عدم مناسب دولت ساز.

رو به وخامت بخش کشاورزی

با توجه به RBI داده سهم بخش کشاورزی در NPAs رفته است تا در سه سال گذشته نشان از وخامت وضعیت بخش

عمده طرح های اجرا شده توسط دولت برای اطمینان بالاتر و درآمد برای کشاورزان

Pradhan Mantri Krishi Sinchai Yojana (PMKSY)
Pradhan Mantri Fasal بیما Yojana (PMFBY)
Paramparagat Krishi Vikas Yojana (PKVY)
خاک سلامت کارت
ملی و کشاورزی و بازار طرح (e-نم)
چریش با پوشش اوره
ماموریت برای یکپارچه توسعه باغبانی (MIDH)
ملی ماموریت برای کشاورزی پایدار (NMSA)
ملی بامبو ماموریت
انقلاب آبی
Rashtriya Gokul ماموریت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر