واقعیت را بررسی کنید: ویروسی پست Overstates چگونه بسیاری از مردم مرده بود از Coronavirus به عنوان از آوریل 9

یک پست به اشتراک گذاشته شده در Facebook بیش از 25000 بار ادعا می کند که COVID-19 تا به حال به کشته شدن بیش از 1.6 میلیون نفر در سطح جهان به عنوان از آوریل 9.

حکم: غلط

سازمان بهداشت جهانی گزارش شده در اطراف 92,800 مرگ و میر ناشی از کروناویروس در سراسر جهان به عنوان از آوریل 9. این رقم از آن زمان افزایش یافته و به حدود 209,800 در زمان انتشار.

واقعیت را بررسی کنید:

این بیماری همه گیر کوروناویروس گسترش یافته است و به بیش از 180 کشور و مناطق با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز Coronavirus مرکز منابع. در پاسخ به جهانی همه گیر کشورهای متعدد بسته اند مرزهای نهاد ملی مستندات و ممنوع تجمع جرم با توجه به کسب و کار خودی.

ویروسی Facebook پست به دروغ مدعی است که به عنوان از آوریل 9, بیش از 1.6 میلیون نفر مرده بود از COVID-19 بیماری ناشی از کروناویروس جدید. در این پست آمده است: “COVID-19 تن کشته 1,634,373 مردم در تمام جهان و شما زنده هستند,, (sic) فقط با استفاده از 2sec برای تشکر از خدا.”

اما این تعداد نادرست است. تقریبا 92,800 مردم در سراسر جهان کشته شده بود از coronavirus به عنوان از آوریل 9, با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش وضعیت. که همچنین گزارش داد حدود 1.5 میلیون تایید موارد COVID-19 سراسر جهان برای همان روز است.

Worldometers که جمع آوری اطلاعات از کشورهای بهداشت عمومی سازمان گزارش شده کمی بالاتر جهانی شماره: برخی از 98,800 مرگ و میر و برخی از 1.6 میلیون موارد تایید شده.

وجود دارد با این حال نگرانی هایی است که برخی از کشورهای در حال underreporting COVID-19 مرگ و میر. نیویورک تایمز گزارش داد که آژانس اطلاعات مرکزی معتقد است که چین underreported COVID-19 مرگ و میر. مرگ و میر در مرکزی چین در شهر ووهان که در آن جدید کروناویروس اولین پدید آمده است که به احتمال زیاد بسیار بیشتر از آن زمان رقم با توجه به واشنگتن پست.

دیگر کشورها از جمله اسپانیا و اکوادور و فرانسه گزارش داده اند که به طور قابل توجهی بیشتر مردم اند و به طور کلی نسبت به سال های قبل نشان می دهد آنها همچنین ممکن است underreporting coronavirus مرگ و میر با توجه به نیویورک تایمز. (مرتبط: تصویر ویروسی ادعای پکن و شانگهای هر حال نمی Coronavirus موارد)

در مطبوعات جدید کروناویروس است بیمار بیش از 3 میلیون نفر و کشته شدن برخی از 209,800 دیگران در سطح جهان با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز Coronavirus مرکز منابع.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de