واقعیت را بررسی کنید: تصویر ویروسی ادعا می کند به ما نشان می دهد معترضان پرتاب یک مجسمه به آب

یک تصویر مشترک در Facebook بیش از 3200 بار ظاهرا نشان می دهد آمریکا معترضان با پرتاب یک مجسمه به آب است.

حکم: غلط

این عکس در واقع به تصویر می کشد انگلیس در عدن هل دادن یک مجسمه از یک تاجر برده به بریستول بندر.

واقعیت را بررسی کنید:

با این ادعا که این عکس به اشتراک گذاشته شده را نشان می دهد معترضان در آمریکا پرتاب یک مجسمه به بدن از آب منتشر شده در هفته های اخیر در سراسر جهان در میان ضد نژادپرستی تظاهرات برانگیخت پس از جورج فلوید, گزارشی مرد مرده در مینیاپولیس بازداشت پلیس در اواخر ماه مه. در طول تظاهرات در آمریکا و چندین مجسمه شده اند مخدوش یا پاره کردن معترضان با توجه به اطلس.

“من نمی خواهم به می دانم که ‘چرا اوباش در حال پاره کردن امریکا بناهای تاریخی,'” خوانده شده به عنوان تصویر. “من نه می دانم چرا ما اجازه دادن به آنها را?'” (مرتبط: ویروسی پست ادعا می کند یک COVID-19 موبایل تست کامیون خرس نماد خدای مصری آنوبیس)

اما تصویر ندارد به تصویر کشیدن یک مجسمه انداخته بودن به آب در ایالات متحده از طریق یک reverse image search, the Daily Caller کشف کردند که می آید از یک زندگی موضوع اعتراض در بریستول, انگلستان. عکاس بن Birchall در زمان عکس موجود در وب سایت AP از تصاویر انجمن مطبوعات در ژوئن 7, با توجه به عنوان ،

“Black Lives Matter تظاهرات” می خواند AP Images عنوان. “معترضان پرتاب مجسمه ادوارد Colston به بندر بریستول در طول یک زندگی موضوع اعتراض تجمع در حافظه جورج فلوید که کشته شد در مه 25 در حالی که در بازداشت پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس. تصویر تاریخ: سه شنبه 7 ژوئن سال 2020 است.”

اخبار بی بی سی با انتشار تصویری از مجسمه بودن سرنگون روز بعد و مهر به فیلم از آن به بعد حذف شدن از بریستول بندر. مجسمه در عکس به تصویر می کشد ادوارد Colston بود که یک “قرن 17 تاجر که به ثروت حمل و نقل بردگی آفریقایی در سراسر اقیانوس اطلس به آمریکا در بریستول مبتنی بر کشتی” با توجه به آسوشیتد پرس.

وجود دارد یک مجسمه از زندگی ماده فعال جن رید به طور خلاصه نصب شده بدون تصویب شهرستان در ازاره است که برگزار می شود Colston مجسمه نگهبان گزارش شده است. مجسمه های ایجاد شده توسط هنرمند مارک کوئین بود و بعد حذف شد.

بریستول شورای شهر گفت: مجسمه سازی خواهد بود “برگزار شد و در موزه ما برای هنرمند به جمع آوری و یا کمک به ما در مجموعه” با توجه به آسوشیتد پرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>