واقعیت را بررسی کنید: تصویر ویروسی ادعا ایلینوی ممنوع فروش الکل

یک تصویر مشترک در Facebook ادعا ایلینوی ممنوع فروش آبجو و الکل شروع در مارس 30.

حکم: غلط

ایلینوی دولت نمی ممنوعیت فروش الکل شروع در مارس 30. ادعایی اخبار مقاله می آید از یک شوخی, اخبار سایت.

واقعیت را بررسی کنید:

صفحه منازعه اتهام, اخبار, مقالات در مورد ممنوعیت فروش الکل شده اند و گردش خون به طور گسترده ای در میان دولت های ایالتی و محلی صدور دستور برای بستن غیر ضروری کسب و کار برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید.

این پست خاص باعث می شود که ادعا می کنند که Illinois ممنوع فروش آبجو و الکل شروع مارس 30 گفت: “ایلینوی فرماندار J. B. پریتزکر اعلام کرد روز یکشنبه تحت درخواست از شهردار شیکاگو لری Lightfoot که همه آبجو و الکل فروش بود به طور موقت به حالت تعلیق تا اطلاع ثانوی.”

اما فرماندار ایلینویز J. B. پریتزکر را اعلام نکرده است یک اندازه گیری به آن اثر در هر نقطه. لذا در آن شده اند که توسط رسانه های محلی و در عین حال هیچ یک را گزارش کرده اند بر روی آن. The Daily Caller قبلا افشا و خنثی ادعا می کنند که شهردار شیکاگو لری Lightfoot ممنوع فروش الکل در طبخ شهرستان است.

ایلینوی مشروب کنترل کمیسیون انتشار بیانیه ای خطاب به شایعات از ایالت الکل ممنوعیت مارس 30. (مرتبط: آیا شهردار شیکاگو لری Lightfoot ممنوعیت فروش الکل در ماه آوریل شروع?)

“این بولتن باید در خدمت به برطرف کردن تمام شایعاتی که منتشر شده در مورد فروش الکل در ایلینوی” خوانده شده اند. “فروش الکل ادامه خواهد داد در طول (و فراتر از فرماندار اضطراری اعلام شده است.”

پریتزکر صادر ایالت اقامت در خانه سفارش در 21 مارس است که همچنین نیاز همه غیر ضروری کسب و کار به توقف عملیات در تلاش برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس در ایالت ایلینوی است. این موسسات که فروش “الکل و نوشیدنی های غیر الکلی” در نظر گرفته شده ضروری کسب و کار و “تشویق به باز باقی می ماند” با توجه به اجرایی سفارش.

مقاله URL هدایت کاربران به Channel22news.com یک وب سایت است که اجازه می دهد تا به کاربران برای ایجاد خود را اخبار به منظور شوخی. مقالات ایجاد شده در وب سایت از ویژگی های یک تصویر از یک دلقک و تشویق بازدید کنندگان به صفحه “ایجاد یک داستان و ترفند دوستان خود را!”

هر چند شوخی سایت روشن می سازد که این طنز در طبیعت, تصویر مشترک در Facebook نه تنها نتواند به موضوع هشدار مشابه آن به تصویر می کشد این ادعا به عنوان یک اخبار واقعی داستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de