واقعیت را بررسی کنید: تصویر ویروسی ادعا COVID-19 مخفف ‘گواهی واکسیناسیون شناسایی’

یک تصویر مشترک در Facebook ادعا می کند که مخفف “COVID” در COVID-19 مخفف “گواهی واکسیناسیون شناسایی است.”

حکم: غلط

COVID-19 مخفف “coronavirus بیماری 2019.”

واقعیت را بررسی کنید:

سیستم عامل رسانه های اجتماعی مملو از اطلاعات غلط در مورد جدید کروناویروس است که بیمار بیش از 8.4 میلیون نفر در سراسر جهان تا به امروز است. در این مورد یک Facebook پست باعث مشکوک ادعا در مورد نامگذاری برای این بیماری ناشی از کروناویروس جدید: که مخفف “COVID” در COVID-19 مخفف “گواهی واکسیناسیون شناسایی است.”

که نادرست است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد در فوریه. 11 که COVID-19 مخفف “coronavirus بیماری 2019” با شماره “19” با اشاره به سال این ویروس برای اولین بار شناسایی شده است. مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از وب سایت همچنین آمده است که COVID-19 مخفف “coronavirus بیماری 2019.”

“ما در حال حاضر یک نام برای این بیماری است و COVID-19. و من به آن املا: C-O-V-I-D یک خط تیره نه” گفت Tedros Adhanom Ghebreyesus که مدیر کل در یک Feb. 11 کنفرانس مطبوعاتی. “‘شرکت’ C-O مخفف ‘تاج’ V-I مخفف ‘ویروس’ ‘د’ برای ‘بیماری’ تا ‘COVID.'” (مرتبط: تصویر ویروسی به دروغ ادعا می کند COVID-19 مخفف ‘چینی منشأ ویروسی, بیماری های عفونی’)

این پست به نظر می رسد به مرجع اظهار نظر دکتر Anthony Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) ساخته شده در طول یک مصاحبه با سی ان ان در ماه آوریل است. در آن زمان Fauci مورد بحث امکان آمریکایی حمل گواهینامه های دیجیتال از COVID-19 ایمنی.

“شما می دانید که ممکن است. این یکی از آن چیزهایی است که ما بحث در مورد زمانی که ما می خواهیم مطمئن شوید که ما می دانیم که مردم آسیب پذیر هستند و نه” Fauci گفت: در مصاحبه. “این چیزی است که مورد بحث قرار گرفته. من فکر می کنم آن را در واقع ممکن است برخی از شایستگی تحت شرایط خاصی است.”

مایکروسافت با شرکت بیل گیتس بنیانگذار شرکت نیز این باورند که “در نهایت ما باید برخی از گواهینامه های دیجیتال” برای پیگیری که تست شده یا واکسن جدید coronavirus با توجه به آسوشیتد پرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im