واقعیت را بررسی کنید: “در زمان بیماری همه گیر’ – بود این شعر نوشته شده است در سال 1869 و تجدید چاپ در طول اسپانیایی آنفلوآنزا ؟

ویروسی Facebook پست ادعا می کند که فرانسوی-ایرلندی نویسنده کاتلین o’meara نوشت شعر “در زمان بیماری همه گیر” در سال 1869.

“تاریخ تکرار می شود” می خواند مقدمه ای بر شعر. “در سراسر این شعر نوشته شده در 1869 تجدید چاپ در سال 1919 بیماری همه گیر. این بی انتها است.”

حکم: غلط

معلم بازنشسته کاترین o’meara نوشت: در واقع شعر در ماه مارس است.

واقعیت را بررسی کنید:

پست ادعا می کند که شعر در مورد اجتماعی فاصله نوشته شده بود در اصل در سال 1869 توسط کاتلین o’meara و بعد از آن تجدید چاپ در طول اسپانیایی آنفولانزای همه گیر است که آغاز شده و در سال 1918. کاتلین o’meara, همچنین شناخته شده با نام قلم فضل رمزی بود که یک قرن 19 فرانسه-ایرلندی شرح حال و رمان نویس.

شعر منتشر شده به طور گسترده ای در Facebook و Instagram با آن اسناد در هفته های اخیر با توجه به بازتاب آن در شبکه های اجتماعی از فاصله شیوه های که اجرا شده اند در طول زمان بیماری همه گیر کوروناویروس. آن شروع می شود با خط “و مردم در خانه مانده” و در ادامه به توصیف راه عبور زمان در انزوا از جمله مطالعه, ورزش و هنر ساخت.

اما بر خلاف پست ادعا کاتلین o’meara نمی نوشتن شعر در سال 1869 یا هر سال. (مرتبط: آیا F. Scott Fitzgerald, قلم این نامه در حالی که قرنطینه در طول اسپانیایی آنفلوآنزا؟)

کاترین o’meara, یک معلم بازنشسته زندگی می کند که از, Madison, Wisconsin در واقع نوشت: این شعر چند جمله بندی کمی متفاوت است. منتشر شده بود روی وب سایت خود را روزانه دور در ماه مارس و پس از اشتراک گذاشته شده توسط نویسنده دیپاک چوپرا و مدل بلا حدید, در میان دیگران.

“من پست و چیزهای شبیه به آن در همه زمان ها” OprahMag.com به نقل از کاترین o’meara عنوان کرد و گفت. “من معمولا نمی تواند بسیاری از پاسخ. اما این آن تو رفتگی در دیوار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im