واقعیت را بررسی کنید: آیا این ویدیو نشان می دهد مردم در نیوزیلند آواز اسامی خدا در اسلام در طول COVID-19 همه گیر?

یک ویدیو در Facebook ظاهرا نشان می دهد مردم از ادیان مختلف آواز نام خدا در زبان عربی در نیوزیلند در طول coronavirus بیماری همه گیر.

حکم: غلط

این ویدئو نشان می دهد که بخشی از یک کنسرت در ترکیه در سال 2011.

واقعیت را بررسی کنید:

در این ویدئو مردم از زمینه های مختلف مذهبی دیده می شود و شنیده آواز عربی 99 نام مورد استفاده برای توصیف صفات خدا را در اسلام. چند Facebook کاربران به اشتراک گذاشته اند این ویدئو ادعا را نشان می دهد عملکرد در نیوزیلند در طول coronavirus بیماری همه گیر.

لوگو برای رسانه های ترکیه خروجی TRT Avaz به نظر می رسد در گوشه بالا سمت چپ از فیلم, ساخت پست ادعا بلافاصله مشکوک. (مرتبط: آیا این عکس نشان می دهد تام هنکس قرنطینه در استرالیا با ویلسون والیبال؟)

این فیلم در واقع از یک دیگر تصویری از یک کنسرت که در شهر استانبول ترکیه در ماه مه سال 2011. گروه کر که متشکل از بوسنیایی, کرواتی و صربی دانش آموزان خواند چت به زبان عربی و دیگر زبان ها در کنسرت, با توجه به رسانه های ترکیه خروجی Haberler.

سپس-رئیس جمهور ترکیه عبدالله گل این رویداد حضور داشتند و در مورد آن نوشته شده و در وبلاگ شخصی خود. دیگر رسانه های ترکیه این رسانه ها همچنین مقالات منتشر شده در مورد این کنسرت در اواخر ماه مه و اوایل ماه ژوئن سال 2011.

به عنوان از مطبوعات جدید کروناویروس است بیمار بیش از 3.5 میلیون نفر و کشته شدن برخی از 250000 نفر دیگر در سراسر جهان با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز Coronavirus مرکز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de