واقعیت را بررسی کنید: آیا این ویدیو نشان می دهد یک عضو از قبیله ماسایی, شلاق خورد که نقض Coronavirus مقررات منع رفت و آمد?

یک ویدیو در Facebook ظاهرا نشان می دهد یک قبیله ماسایی در کنیا شلاق مردم که نقض این کشور مقررات منع رفت و آمد در طول coronavirus بیماری همه گیر.

Facebook/تصویر

حکم: غلط

این ویدیو نشان می دهد یک کمدی skit به منظور بالا بردن آگاهی در مورد اجتماعی فاصله. هیچ گزارش های رسانه ها در مورد دولت کنیا بهره گرفتن از قبیله ماسایی برای به اجرا درآوردن این کشور مقررات منع رفت و آمد را می توان یافت آنلاین.

واقعیت را بررسی کنید:

دولت کنیا اتحاد برقرار, در میان دیگر اقدامات حکومت نظامی از 7 p. m. به 5 صبح به وقت محلی و نیاز است که همه مردم با پوشیدن ماسک صورت برای کمک به جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید در کشور با توجه به اخبار بی بی سی. (مرتبط: تصویر ویروسی ادعا می کند نشان می دهد که مستند دستورالعمل)

این ویدیو نشان می دهد یک مرد با پوشیدن لباس است که تا حدودی شبیه به لباس های سنتی قبیله ماسایی. او به عنوان نوسانات شلاق در, چند نفر در خیابان های پایتخت کنیا در شهر نایروبی او فریاد “یک متر!” عنوان ادعای دولت کنیا است “به کارگیری قبیله ماسایی در اجرای مقررات منع رفت و آمد!”

این عنوان را ادعا نمی کند نگه دارید تا. Mbuzi فروشنده کنیا کمدین brandishing شلاق در فیلم تایید به فرانسه 24 که فیلم کمدی. فروشنده در واقع ایجاد کمدی skit به منظور بالا بردن آگاهی در مورد اهمیت اجتماعی فاصله.

“من تو را دیدم همکار من کنیایی در خیابان ها به عنوان اگر چیزی اتفاق می افتد. من تعجب اگر آنها فکر می کردند که این ویروس یک شوخی بود و من می خواستم به یک شوخی از آن خودم, اما این زمان برای مردم به درک فقط چگونه جدی وضعیت این است که” فروشنده گفت: فرانسه 24 در بیانیه ای. “بنابراین من با استفاده از شخصیت من به “مرعوب’ جمعیت و تشویق آنها به حفظ فاصله یک متر از دیگران است.”

فروشنده همچنین تاکید کرد که شلاق جعلی بود و که او تا به حال نشده است به سفارش دولت کنیا به skit, با توجه به, France 24. The Daily Caller پیدا نکردم هیچ گزارش های رسانه ها در مورد دولت کنیا خواستار بر قبیله ماسایی, برای کمک به اجرای کشور را کاهش اقدامات.

در حالی که این ویدئو نشان نمی دهد کسی deputized توسط دولت کنیا به اجرای حکومت نظامی کنیا پلیس انتقاد شده است و برای استفاده از روش های خشونت آمیز به انجام این کار. حداقل 12 نفر در کنیا کشته شده اند توسط پلیس پس از غروب-تا-سحر حکومت نظامی آغاز شده است که در مارس 27, واشنگتن پست گزارش شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de