حقیقت چک : آیا جو بایدن ارسال یک توییت تشکر از نیک سابان برای تایید او؟

تصویری که در فیس بوک به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری جو بایدن با ارسال توییت از نیک سابان مربی فوتبال کالج به خاطر تأیید او تشکر کرد.

حکم: نادرست

هیچ سابقه ای از توییت بایدن در مورد تأیید سابان در مورد او وجود ندارد و سخنگوی تیم فوتبال دانشگاه آلاباما تأیید کرد سابان این کار را نکرده است. به نظر می رسد عکس سابان از یک آگهی تجاری افلاک آمده است.

بررسی حقیقت:

به نظر می رسد این تصویر گرفتن صفحه نمایش یک توییت ۱۶ آوریل از بایدن را نشان می دهد که به لطف سابان سرمربی تیم فوتبال دانشگاه آلاباما به خاطر تأیید کمپین معاون سابق رئیس جمهور. در زیر توییت ادعا شده، عکسی از سابان با نقل قول ادعایی مربی، امضای او و لوگوی کمپین بایدن همراه است.

“پس سپاسگزارم که تایید بزرگترین مربی در فوتبال کالج!” بایدن ظاهرا توییت کرده است. او می گوید: «به همراه مردم آلاباما می توانیم شروع به بازسازی این کشور بزرگ کنیم. به ما بپیوند!» (مرتبط: ‘مغز او؟ نه. قلب او ‘ — آیا این واقعی جو بایدن کمپین آگهی؟)

اما هیچ سابقه ای از بایدن در توئیت کردن این گفته یا تصویر در فیس بوک وجود ندارد. جستجوی حساب توییتر تأیید شده بایدن هیچ مسابقه ای پیدا کرد. آرشیو ProPublica از توییت های حذف شده اش نیز هیچ توییت مشابهی را نشان نمی دهد.

به نظر می رسد عکس سابان از یک آگهی تجاری افلاک در سال ۲۰۱۹ آمده است. اگر سابان علناً بایدن را همان طور که نقل قول مفروض نشان می دهد تأیید می کرد، به احتمال زیاد توسط رسانه های بزرگ برداشت می شد، با این حال به نظر نمی رسد هیچ کدام در این مورد گزارش نداده باشند. بررسی واقعیت خود را هیچ رسانه های معتبر منتسب به نقل قول به سابان پیدا کنید.

جاش ماکسون، دستیار مدیر ارتباطات فوتبال دو و میدانی دانشگاه آلاباما، در یک مصاحبه تلفنی تأیید کرد که سابان بایدن را تأیید نمی کند. به گزارش ان بی سی اسپورتس، سابان به نظر می رسد که به ندرت علناً در مورد سیاست اظهار نظر می کند، هر چند او در آگهی تأیید دموکرات ویرجینیای غربی سن جو مانچین در سال ۲۰۱۸ ظاهر شد.

کمپین بایدن به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر