واقعیت را بررسی کنید: می توانید پشه گسترش Coronavirus ‘از فرد به فرد’?

یک تصویر مشترک در Facebook ادعا پشه ها می تواند گسترش COVID-19 “از فرد به فرد.”

حکم: غلط

آژانس های بهداشت و حشره شناسی کارشناسان دولت وجود ندارد و شواهد موجود که پشه ها می تواند انتقال جدید کروناویروس.

واقعیت را بررسی کنید:

مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) لیست در وب سایت خود را چندین پشه منتقله از بیماری ها مانند مالاریا Zika ویروس و دانگ. COVID-19 بیماری ناشی از کروناویروس جدید به نظر نمی رسد در این لیست است, با این حال.

“در این زمان CDC هیچ داده ها نشان می دهد که این کروناویروس جدید و یا مشابه دیگر coronaviruses در حال گسترش پشه کنه و یا” ایالات CDC. (مرتبط: آیا این ویدیو نشان می دهد معیوب پزشکی لباسهای ساخته شده در چین؟)

سازمان بهداشت جهانی همچنین آدرس ادعا در آن اسطوره busters صفحه گفت: “به روز شده و اطلاعات و نه شواهد نشان می دهد که کروناویروس جدید می تواند توسط پشه منتقل می شود. جدید کروناویروس یک ویروس تنفسی است که اسپرد از طریق قطرات تولید شده هنگامی که یک فرد آلوده سرفه یا عطسه و یا از طریق قطرات بزاق یا ترشحات از بینی.”

برای یک پشه برای انتقال یک پاتوژن از یک میزبان به دیگری آن را باید خورد خون از یک میزبان آلوده و آلوده خود را در غدد بزاقی. پاتوژن باید “بسیار تخصصی برای زنده ماندن در هر دو میزبان حیوانی یا انسانی و داخل پشه” برای انتقال از طریق بزاق که پشه تزریق هنگامی که آن را نیش, مونتانا, دانشگاه دولتی حشره شناسی استاد دکتر رابرت پترسون توضیح داد: در یک ایمیل به the Daily Caller.

“هیچ شواهد علمی که کروناویروس که باعث COVID-19 دارای این توانایی” پترسون اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net